KS108 için Hazır Font

Başlatan fatihvelid, 10 Eylül 2007, 11:41:14

fatihvelid

KS108 için birbirinden farklı hazır fontlar bulmam mümkün mu? Yada sizde varsa paylaşabilirmisiniz ?

Teşekkürler
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

sigmoid

farklısını bilmiyorum. Ama CCSC nin driverı içinde glcd (herhalde yanlış yazmadım) diye bir dosyada var.

fatihvelid

Onlara baktım. Bold, Italıc , kısacası birbirinden farklı fontlar arıyorum.

Font Generator programını Delphi'de kendim yazmayı denedim.

8x8 pixel'lik resime seçtiğim size, style ve font ile kaarkteri yazdım. Amacım bu aşamadan sonra resimin pixellerini okumaktı. Pixel Beyaz mı siyah mı tesbiti ile matrixi tarayıp Font tablosu oluşturmaktı.

Resim üzerinde harfler net çıkmadı. Bu yüzden farklı bir yöntem denemeye karar verdim.

Bu yöntem, yazıyı 64x64'luk resime yazmak ve resmi 8x8'lik resime boyutlandırmaktı. Ama yine beklediğim neticeyi alamadım. Harfler okunamayacak kadar kötü çıktı.

Resmi düzgün küçültebilseydim başarılı bir program yazmış olacaktım.
İmage Processing konusunda bilgisi olup yardımcı olmak isteyen olursa kaynak kodunu paylaşırım.
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

sigmoid

elle font yaparken ben wordü açıp yazı boyutu olarak 8 seçiyorum böylece harf yukarıdan aşağı 8 noktadan oluşmu oluyor. bunu print screen ile panaya kopyalayıp, paintte paste diyorum. sonra yakınlaştırıp tek tek siyah beyaz noktaları sayıyorum.

sende bu teknikle resimolarak harfleri kaydedebilirsin.

teknikelektronikci

forumumuzda glcd font creator adli program paylasildi lütfen arama bölümündne bulunuz eger bulamazsaniz veya link ölü ise upload ederim
prgoramla istediginiz fonta data olusturabiliorsunuz   glcd modasi tekrar basliyor galiba hayirlisi :D
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!