CNC Freze Projesi (Resimli & Videolu)

Başlatan ozancnc, 16 Ekim 2007, 15:19:42

ozancnc

ferdem

Fotoğraflar ve yazılarınız çok güzel bir kaynak teşkil etmekte. Elinize sağlık, izlemeye devam ediyoruz. İyi çalışmalar dileriz.

Cetinal

Ewet aynen bende katılıorum ve Merakla bekliorum

ozancnc

tae

Alıntı yapılan: "ozancnc"Asagidaki resimde ici teflon kapli degisik cap ve uzunluklarda Permaglide burclari gormektesiniz, eger maliyeti dusuk tutmak isteyen arkadaslar olursa kendi projelerinde bunlari kullanabilirler (adet fiyati 0.8 - 1.2 $ seviyelerinde) , krom millerin uzerinde hic zorlanmadan kayiyorlar. Yine ayni sekilde mil sonu destekleri icin resimdeki gibi 51000 serisi rulmanlardan (adet fiyati 1.5 - 12 $ seviyelerinde) faydanalabilirler :

Hocam , once basarilar soylemek istiyorum .

Bir kac sorum var

- birlik rulman'in sitesinde mil uclarinin resimleri  SYK dosya altinda movcud. Yatak rulman olarak 72xx serisine benzer bir seyler kullaniblar. 7200 serisi sakincali mi bu is icin?

- 60 YTL bilyali vida + somun'u nereden bula bilirim? Size zahmet aldiginiz malzemelre ait olan dukan adreslerini de vere bilir misiniz?

- Lazer/plazma kesim fiyati kac yapar ve nasil ucretlendirir?

Profil ve ya lama hangi metal markasi kullanmak dogru ve hangi ozelliklerine dikkat edilmesi gerekiyor ?

Tesekkurler

ozancnc

tae

Hocam bilgi icin teşekkürler

Bahs edilen vidali mil yataklarina suradan baka bilirsin :
http://www.birlikrulman.com/resimler/urunler/SYK.pdf

Su saifada iki tur mil yataklari var - biri tek digeri cift rulmanli .
Bosda kalan mil ucu icin sadece bir rulman kullaniliyor - 6000 serisine benzer bir sey .
Yazdiklarim sadece tahmin, pratik bilgim cok az bu konuda .

ozancnc

KAZIMUGUR

mardus-kreutz için gugul 500 sonuç verdi  :)

Göktuğ

ozancnc

ozancnc

ozancnc

dijiman

Cnc projesine de nacizane bir katkım olsun istedim. Konuyu ilk görünce baya heycanlanmıştım. Fakat bu işte bilgi olmadan olmayacağı konusunda hem fikiriz sanırım bende aklımın yettiğince piyasayı araştırmaya başladım bu konu altında en belirgin sorun hareketli kulenin ve şasenin sağlam olması yolunda ustaların tavsiyesinide dikkate alarak Doğuş kalıbın yaptığı profesiyonel cnc ve makınaların gövdesinde kullandıkları sigma profili keşfettim (daha önce biliyorsanız lütfen ayıplamayın) hatta bu profillerden alıp işyerinde 160x300 cm büyüklüğünde bir masa yaptım.(nerden nereye) sonuç olarak şunu söylemek istiyorum masa baya sağlam oldu sanırım bu konuda üstadlar da birşeyler eklemek isteyeceklerdir. boy olarak satılıyor 1 m.si 1,140kg gelmekte bu demektirki 6 metre olarak satılan bu profillerin maliyeti tornada hazırlatmaktan daha ucuza geliyor.keim de onlardan
http://www.doguskalipltd.com/list/list.asp?ktgr_id=31 bu sayfada geniş açıklamalar bulabilirsiniz. İyi çalışmalar sayın board üyeleri

ozancnc