CNC Freze Projesi (Resimli & Videolu)

Başlatan ozancnc, 16 Ekim 2007, 15:19:42

tae

Alıntı yapılan: "dijiman"Cnc projesine de nacizane bir katkım olsun istedim. Konuyu ilk görünce baya heycanlanmıştım. Fakat bu işte bilgi olmadan olmayacağı konusunda hem fikiriz sanırım bende aklımın yettiğince piyasayı araştırmaya başladım bu konu altında en belirgin sorun hareketli kulenin ve şasenin sağlam olması yolunda ustaların tavsiyesinide dikkate alarak Doğuş kalıbın yaptığı profesiyonel cnc ve makınaların gövdesinde kullandıkları sigma profili keşfettim (daha önce biliyorsanız lütfen ayıplamayın) hatta bu profillerden alıp işyerinde 160x300 cm büyüklüğünde bir masa yaptım.(nerden nereye) sonuç olarak şunu söylemek istiyorum masa baya sağlam oldu sanırım bu konuda üstadlar da birşeyler eklemek isteyeceklerdir. boy olarak satılıyor 1 m.si 1,140kg gelmekte bu demektirki 6 metre olarak satılan bu profillerin maliyeti tornada hazırlatmaktan daha ucuza geliyor.keim de onlardan
http://www.doguskalipltd.com/list/list.asp?ktgr_id=31 bu sayfada geniş açıklamalar bulabilirsiniz. İyi çalışmalar sayın board üyeleri

Alümınyum profil pahalıya geliyor - doğuş profil fiyat listesini almışdım ve baya inceledim. Çelik şu ana kadar bulabildiğim en ucuz alternatif bazı istisnalar dışında tabii ki.

Alümınyum da kullanmak olur . fakat kararı verince malzeme ve iş  fiyat hesaplamaları, ayırabileceyiniz zaman, cnc de işlenecek malzeme (ahşap, alüminyum, demir, çelik ...) ulaşabileceyi metal işleme makinalar ... onemli. Yani sonuc değişebiliyor.

tae

Bu arada , kimse cnc freze için bu şirketden mal aldı mı acaba ?
http://www.hertzmotor.com/

En son sorduğumda 1 KWT üzerinde motor hala üretemiyorlardı .

tekosis

merhaba ozan bey çalışmalarınızı çok yararlı buluyorum. şimdiden faydalandığımı söyleyebilirim. umarım projenizin geri kalan kısmını yayınlamaya devam edersiniz. iyi çalışmalar.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

ozancnc

ozancnc

ozancnc

findux

Hocam maşallah iyi gidiyorsunuz calışmlarınıza başarılar dilerim . bir sorum olcaktı . Mardus Kreutz Translator (2.1F) kartının görevi  nedir?

ozancnc

ozancnc

ozancnc

ozancnc

karacammm

OZAN BU ENTEGRE KAÇ PARA VE NERDEN TEMİN EDEBİLİRİZ SEN NERDEN ALTIN . BU ENTEGRE TAM BENİM PROJEMDE KULLANABİLECEĞİM BİR MALZEME.

ozancnc

karacammm

Buda benim makinem. Yaptığım makineye smart cnc adını verdim. Buda ilk Ortaya çıkan kısmı ama makinenin uzunluğunu biraz daha arttırıcam 18 cm kadar.

ozancnc