DMX 512 - 1024

Başlatan bymrz, 25 Aralık 2007, 14:27:24

OG

http://www.dmx512-online.com/packt.html

5) MARK TIME BETWEEN FRAMES (MTBF) -- Frame ler arası (kanallar arası diyebilirsin) boşluk.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

EFESU

HİÇ koymasak olurmu yada standart olarak nasıl  oluyor.. 2 mikrosaniye high versek yeterli olurmu ...
ben şu an dmx göndermeyi başardım fakat tutarsızlık var .. mtbf ve mtbp yi hiç dikkate almadığım için olabilirmi

PIC16F876 20 mhz de gönderme yapıyo arkadaşlar bu arada isteyen için  PIC BASIC codu verebilirm ama biraz üzerinde kendinize göre değişiklik yapılması gerekli ...

OG

Resimde var,

Min = 0us
Typ = NS (not specified)
Max = 1.000.000 uS

Min = 0us ne demek, sıfır süre yani hiç koymayabilirsin demek.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

EFESU

evet hocam doğru.. yaa hiç farkında değilim .. teşekkür ederim hatayıda düzelttim bu arada artık  sağlıklı göndrme olayı tamam gibi

skara1214

benim bu konuda merak ettiğim olay sayma işleminide  ve datayı almayı aynı bacaklamı yapıyoruz?İlkönce say sonra uart modunu aç almaya başla gibi bir işlemmi yapıyoruz ?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

byrecon

Alıntı yapılan: alone_lover - 25 Aralık 2007, 14:27:24
akadaşlar bu dmx512 veya dmx 1024 diye tabir ettiğiniz şeyler nasıl oluyor onu anlayamadım.rs 485 te slave olarak en fazla 32 adet alıcı bağlayabiliriz diyorsunuz, peki 512 tane alıcıyı nasıl kontrol edebilcez???
sanırım çoğaltma olayını repeater larla yapıyoruz..
peki 512 yada 1024 tane alıcıyı nasıl adresleyeceğiz, adrsleme için dmx standardında bir byte yani 255 farklı alıcıyı tanılayabiliriz,

peki 1024 adet alıcıyı nasıl kontrol edebileceğiz???

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

bu gibi konularda ben yardımcı olabilirm kanal aralıgı ve 128 192 512 1024 kanal aralıgı hakkında sürekli kullandıgım birşeydir