AÇI SENSÖRÜ

Başlatan bahadir01, 01 Şubat 2008, 14:16:06

CLR

Merhaba,

VTI'ın sitesinde satış için yönlendirdiği siteden 2 tane aldık. Fiyat biraz tuzluya geldi, adedi hatırladığım kadarıyla 50$ gibiydi. Türkiye distributoru yok

Analog device ürünlerini ise sample istedim, çalıştığım firma adını kullandığım için hiç sorun olmadı. Türkiye distributoru var, oradan temin etme şartlarını öğrenebilirsin.
Knowledge and Experience are Power

erkan614

yukardaki entegrenin hassasiyeti kac derece datasheetinden pek bişey anlamadım sensivity birimi "g" denmiş bu nedir

CLR

Alıntı yapılan: "erkan614"yukardaki entegrenin hassasiyeti kac derece datasheetinden pek bişey anlamadım sensivity birimi "g" denmiş bu nedir

g=yerçekimi ivmesidir.

VTI 'da +/- 90 dereceye kadar
Analog device'da 360dereceye kadar var.

ground

sanırım yeni nesil oyun konsollarında bu sensörlerden var..

özellikle japon wii nin kumandasıyla elektronik projeler yapıldığını internetten görmüştüm bi ara..

ps3 lerin kumandalarında da aynı sensörlerden mevcut.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

CoşkuN

MEMS adı verilen Mikro-elektromekanik teknolojisiyle üretilene bu tip sensörleri daha çok duymaya devam edeceğiz sanırım.Arabalarda airbag'lerin açılmasını sağlamaktan, deprem algılamaya, havacılıktan , eğlenceye  kadar birçok alanda kullanılıyorlar.

CLR

Merhaba,

MEMS'ler şimdilerde askeri alandada çok kullanılıyorlar, açı, eğim ,ivme,hız ve konum belirleme veya konum kilitlemede kullanılıyorlar. Accelemeter, inclinometer ve gyroscope gerçekten müthiş yararlı aletler.