Usb Klavye Yapabilirmiyim.

Başlatan muhittin_kaplan, 17 Şubat 2008, 01:54:53

muhittin_kaplan

Ps2 Klavyeyi (sadece Bazı Kareklerleri) yapmayı Başardım. Yalnız bunda da Problemlerim Var Öyleki Devreyi Ps2 girişine bağladığımda İstediğim Karekteri Gönderebiliyorum ama Mouse u kitliyor. Bu Problemi Çözdükten Sonra Devreyi USB ye Uygunlaştırabilirmiyim. MCU olarak 16F84 Kullanıyorum.
İyi Çalışmalar

arslan74

arslan74

Öyle bir cevirici varmı ?

fatihsatir

Valla yıllardan beridir ben kullanıyorum.
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

controller

Alıntı yapılan: "FxDev"ps2 to usb çeviriciler 1-2 ytl idi sanırım, picden daha ucuz...

bahsettiğiniz çeviriciler usb'den ps2'ye çeviriyor. ama bu çevrim protokol olarak değil. sadece usb tip konnektörü ps2'ye çeviriyor. yani içinde herhangi bir elektronik devre yok. zaten bir tane alıp avometre ile ölçerseniz pinlerin karşılıklı olarak direkt bağlı olduğunu görürsünüz. peki çevrim nasıl oluyor? çevrim klavyenin veya farenin bir özelliği. yani hem usb hemde ps2'yi destekliyor. klavyeyi veya fareyi bağladığınızda veriyolunun usb mi yoksa ps2 mi olduğunu kontrol edip ona göre çalışmasına devam ediyor.

son olarak usb klavyeyi, usb özelliği olan pic18f2550 gibi bir mikrodenetleyici ile yapabilirsin.
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.

piedos

benim de buna benzer bir sorum var

pic 18F4550 veya benzeri USBli pic leri USB host olarak kulanabilir miyim?

Yapmak istediğim pic in USB portuna usb flash memory takıp flash icinde onceden belirlenen isimle kaydedilmiş dosyaları okuyabilir miyim?
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

Ersin

Alıntı Yappic 18F4550 veya benzeri USBli pic leri USB host olarak kulanabilir miyim?

Host olarak kullanamazsin.Daha once bu tartisildi, pic in datasheet inde de var.Host olarak ancak arm9 gibi bir mcu kullanman lazim, yazar datasheet te usb host diye.

muhittin_kaplan

peki illa bu MCU yumu kullanacağız
Parelel kablo kullanayım o zaman

picusta

pic ile usb host yapilabilir ve flash disk okunabilir, projesi internette var. Bunun için gereken tek sey USB host controller çipi.

Ersin

@picusta,
Arkadasin konusunu spam liyoruz ama piedosun sordug pic in usb baglantisi ile host olabilir mi , usb controller ile tabi olur.VNC1 ile kullanildiginda mesela.Bu defa soyle bisey ortaya cikiyor vnc1 -12 dolar, pic 3-4 dolar etti 15 dolar, bir ep9302 ( ARM9 Cirrus ) 13-15 dolar.

@muhittin_kaplan,
compiler ne kullandigini bilmiyorum ama 18f4550 enetegresi ile yapilmis CCS in orneklerinde HID keyboard ornegi var  ex_usb_kbmouse.c

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

Denedim Çevirici ile çalışıyor arkadaşlar
Ps/2 ye herhangi bir klavyeyi bağlarsanız oluyor. Usb ye benim devreyi
ps2 ye klavyeyi (yada tersi) olarak çalışıyor.