Karta elimi değdirdiğimde çalışıyor.

Başlatan dodo4132, 17 Mayıs 2008, 11:11:17

Gurkan-Demirbas

Alıntı Yaphex dosyasını elde ediyoruz. Amacımıza göre düzenlenmiş bir hex dosyası elde ettik. Rahatlıkla kullanabiliriz.
Bu örneği verdim çünkü hex dosyasına müdahale edemeyiz diye yapabileceklerimize erkenden bir sınır koymayalım demek istedim. İyi çalışmalar dilerim.
Disassembler'dan asm elde ettikten sonra, gerekli değişiklikleri yapıp tekrar derlemek daha sağlıklı olmaz mı?

Gürkan

ferdem

Muhakkak daha sağlıklı ancak disassembly ardından oluşacak .asm dosyası elle yazılmış asm ler gibi değil; etiket isimlerini çözmek zor, tüm yorumlar kaldırıldığı için kodu baştan sona okumak zorundasınız vs. Bir de düzgün çalıştığına emin olduğunuz "disassembler" varsa bize de öneriniz. İyi çalışmalar.

Gurkan-Demirbas

Hocam ben de http://www.hagi-online.org/ sitesinde verilen PIC-Disassembler v1.6'ı kullanıyorum; işimi fazlası ile görüyor.
Ancak tabii ki daha iyileri vardır muhakkak, ama bana yettiği için arayış içerisine girmedim şahsen

Aslında düzgün çalıştığını test ettim desem yalan olur; sadece hex'i verilen programların mantığını gözden geçirmek için göz atmıştım.

Gürkan