pic 16f877 de pwm ve a/d yi beraber kullanmak?

Başlatan yozelma, 10 Haziran 2008, 10:16:20

yozelma

arkadaşlar merhaba. ben adc kullanarak pwm kontrolu yapmak istiyorum ccs de bir program yazdım proteusta derleyince bilgisayar kasıyor ve program sonlanıyor.programda adc ve pwm i nasıl kullanmam lazım ? alt fonksiyonlar içinde mi? yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler...

Erol YILMAZ

Proteus bu konuda ifade ettiği şey, hiç önemli değildir.
Siz yaptığınız hesaba göre programınızı yazıp uygulamaya bakınız.

yozelma

hocam ben bu progamı yazmak için çok uğraştım. ama yinede doğru sonuç alamadım. ben sensor olarak pt100  kullanıyorum . pt100 için bi akım kaynağı yaptım. fakat programda adc yi kullanırsan problem yok. pwm kullanırsan problem yok. ama ikisi bi arada kullanılınca program kasıyo istediğim işleri yapamıyorum. alt fonksiyonlarıma geçemiyorum. acep adc yi dışarıdan mı yapsam pic in adcsini kullanmasam mı?

Erol YILMAZ

Anladığım kadarı ile Proteus ta simulasyon yapmaya çalışıyor ama zorluk yaşıyorsun ???

Durum bu ise bende diyorum ki,
Proteus ta ilginç bir şekilde çalışması yada çalışmaması hiç önemli değil.
"Gerçek uygulamaya geç oradan takip et" diyorum.

erkan06

Proteus her zaman istenildiği gibi bir çıkış veremeyebilir. Bazen yaptığınız bir devre similasyon programları ile çok farklı sonuçlar doğurabilir. Artı Proteus çok da aman aman bir program zaten değil, pratik farklı...
Ne mutlu Türküm diyene!

apollaa

hatta proteusta çalışsa bile gerçekte farklı çalışabilir.
bu işlerde her zaman somut olanı makbuldür kardeş.
Vatan Sizden Hizmet Bekler ( Her Alanda)

OG

Hpwm de 8 bit çalışarak 255 değerini pwm olarak çıkışa verirseniz çıkışta kararsız bir durum görüyorsunuz. Oysa gerçek devrede problem olmuyor, temiz bir H seviyesi alıyorsunuz. Yani Proteus'a %100 güvenmeyin.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.