roket kanatçıklarındaki motorlar?

Başlatan mustafa_cmbz, 04 Temmuz 2008, 21:26:31

z

Hizli giden aracta kapiyi acmayi denedinmi hic?

Roket Kanatciklarina etkiyen kuvvetler buyuk degerler alacagindan kanatciklari reduktorlu motorlarla hareket ettirmen gerekir diye dusunuyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

KAZIMUGUR

Alıntı yapılan: "z"Hizli giden aracta kapiyi acmayi denedinmi hic?...

Lastikler olmasaydı ; kapıyı boş ver,eskilerde kelebek camı olurdu,açılsa ne olur ?

Çoğunda kibrit kutusundan ufak oluyor.

umutakin1979

roketçilikte neden hep patlayıcı kullanırlar.

15-16 yaşlarında iken bu havalı tabancalrın tüplü olanlarınını tüpleri satırıdı. Gayette tatmin edici mesafelere gidiyor ben onla öyle bi şeyler yapmıştım...

Hem ucuz hem zararsız..

Bir yeri havaya uçurmuorsan da gereksiz bir hobi bence ..

KAZIMUGUR

Alıntı yapılan: "umutakin1979"roketçilikte neden hep patlayıcı kullanırlar.

Minimum ağırlık  maximum genleşme(bilen için ; reaksiyon sonucu max enerji ve ve ya oksijene ihtiyaç olmadan enerji veren reaksiyonlar)...

tayyar

Arabalarda hava yastıklarını açması için bir gaz deposundna gaz basılmıyor. Direk fünyenin patlamasıyla başlayan bir reaksiyonun sonucunda ortaya çıkan gaz hava yastıklarına dolmasıyla açılıyor. Bu neden patlayıcı kullanıldığına ışık tutabilecek nokta olabilir.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

gallavi

DemirHan=gallavi;

umutakin1979

okey okey

Minimum ağırlık maximum güç..

Ben arabalardaki hava yastıklarınıda hava tüpüyle patlatılıyor diye biliyordum. Demek öyle değilmiş...

Öğrendik..

gallavi

Biraz bilgi vereyim
Piezoelectric Ultrasonic Motorlar küçük yavaş ama çok yuksek tork verebilen motorlardır. (Bi hocamızın alnlattığını göre küçük sayılabilecek bi motorun miline bağlı 20cm lik bi kollu bile döndürmek mümkün olmuyormuş)  redüktor kullanmadan yüksek tork elde edilebilir. çalışma mantığı özel bi kauçuk malzemeyi piezo kristallerle yüksek frekansda ses dalgalarına maruz bırakarak çalışır genellikle fotoğraf makinalarının merceklerini hareket ettiren mekanizmalarda kullanılır. Senin düşündüğün tarzda bi uygulamada titreşimlere maruz kalacağı için sorun çıkarırmı bilmiyorum denemek lazım tabi önce temin etmek lazım kolay gelsin
DemirHan=gallavi;