TV denilen yaratık

Başlatan timpati, 24 Temmuz 2008, 00:58:16

microcozmoz

Alıntı Yapyanlış anlaşılmasın, ben ne "yıkıcı" düşünceler içindeyim ne de "sırf karşı koymak olsun"cuyum. mutsuzum ve bunun kaynaklarını tek tek bulup, önce "açığa çıkarma" sonra "dönüştürme" niyetindeyim. bizler "modern dünyanın büyücüleri"yiz. sizi bilemiyorum, bana kolay gelsin.

Açığa çıkarma adına yazılmış bir çok kitap var..Bazı kitaplar iddia ettiklerini olayların belgelerini bile kitapta veriyorlar..Hal böyle iken yani herşey su yüzüne çıkmış "açığa çıkmış" iken mutsuz olmak pek mantıklı değil.. İnanın çoğu zaman objektif bakmaya çalışıyorum ama okuduklarımdan ve gözlemlediklerimden çoğu zaman karşıma çıkan olayların iç yüzünü anlayabiliyorum..

Elimden gelen tek şey ise dürüst bir şekilde çalışmak..
"Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler."

F.T

arkadaşlar bir sinemada filmi izleyen insanlara 20 kareden bi tanesinde pop corn patlamış mısır karesi konmuş.insanlar matine arasında hep pop corn a saldırmışlar.evet abd de yapılan bir deney bu.o insanlar pop corna saldırmışlar ne malum bize yapılan yayınlarda şu hedef gösterilmesin şunu yap denmesin insanların düşünce ahlak  ve deger yapıları degiştirilmeye çalıştırılmasın.asıl tehlike bu bence biz yabancı patentli medyalarla yatıp kalkan bir milletiz.kaç adet benliğimize uygun büyük medya var acaba......

bence önemli olan bu tür işler beni  kim dinler neyler.....
ama bizim deger yapımız degişirse bizi yönetecek pop corn ları seçtirirlerse asıl sorun bu olur ........

bu da benim complo teorim..

ne dersiniz.olma olasılıgı varmı yokmu...
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

timpati

bildiğim kadarıyla bu subliminal* (linke bakın) yayınlara yasak konmuş, hatta filmi bile yapılmıştı, politikada kullanılıyordu. ama artık bunlara gerek yok.

http://www.binevi.com/garip-ve-ilginc-olaylar/19902-bilinc-altina-yonelik-etkileme-ve-subliminal-reklamlar.html

sıradan bir süpermarkette alışverişi artırmak için en az 10 tuzak olduğu söyleniyor. oraya gidene kadar reklam ve bilinçaltı doldurma gayretleri ayrı tabii.

emekli bir CIA subayının söylediği lafa bakın:
"nüfusunun %99'u müslüman görünen bir ülkeyi %100 hristiyan gibi yaşatabiliyoruz"

bir günlük yaşantınızı objektif olarak değerlendirebilir misiniz? düşündüğünüz ve yaptığınız herşeyi not alın, sonra çeşitli kategorilere ayırıp inceleyin. ayırdığınız zaman ve para anlamında birçok gereksiz "kazık" yediğinizi göreceksiniz. en büyüğü ise bunların toplamında ortaya çıkan emeğinizi ve değerlerinizi kendi çıkarları uğruna kullanan kötü niyetli insanların kendi içimizde de olması. küçücük bir çocuğun bile (kendi çocuğunuz) sizi kullandığı gerçek değil  mi? bunu hem sizden hem çevresinden hem de medya sayesinde ediniyor. bundan 30 yıl önce de çocuklar doğar ve büyürdü ama kesinlikle bu kadar çıkarcı, çevreye zararlı, tüketim meraklısı ve saygısız değillerdi. sizce ne değişti, neden değişti? sorgulamanın zamanı geldi de geçmiyor mu? zararı hepimize değil  mi?

küçük bir de filmimiz var:

http://s80.photobucket.com/albums/j165/timpati/?action=view&current=CriancasVeem.flv
why mr. anderson, why ?

ground

bir fikir.

tvde sadece görüntü olarak algıladığımız yayına hem görüntü hemde teletext sığdırabiliyorlar.

birşekilde içerideki sesi algılayıp tüpten ekrana içerideki sese göre kare kare bir şekilde modüleli bilgi göndersek. dışarıdan bunun demodülasyonunu yaparak sesi ayrıştıramazmıyız?

gerçi bir şekilde bizim tv mizin tüpüne ekranına mesela pencereden erişim sağlamaları gerekiyor.

ama bu bi yöntem olabilir :)
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

mustafa_cmbz

tv çok katakulli bir alet dinleme icratını üstlenecek teknik bir tertibatı varmıdır bilemem açıp her modelin şemasını incelemdim incelemem de benim işim o değil ama eğer tv son çıkan tv lerden ise mesel o üzerinde 32 bit işlemcisi olan tvlerdne se neden olmasın derim çünki içinde nasıl bir kodun olduğunu çözme imkanımız yok...aslında bu yeni nesil tv ler ile bunun yapılması söz konusu olabilir neden derseniz artık teknoloji çok ilerledi bir iğne değili boyutuna sahip kameralar var bunu yanında bu kadar pahalı tv üreten o kamerayı ve bir tane de micrafon yerleştiremezmi içine bir de gsm verici koysa ne güzel olur değilmi....

birde şöyle düşününüz eğer yeni nesil bir tv eski para ile 1milyar 1.5milyar ise ve bunu her önüne gelen vatandaşımızın alacak gücü de olmayacağı için devlet büyüklerimizin evinde yazlığında 1 tane olsa ve dediğim mantık ile bir dizayn yapılmış olsa dediğim işlevi yapamazlarmı...bunu kim anlayacak ? adam belkide dinleme işlevini yapan ve sesi modüle edip aktaracak devreyi büyük kapasiteli bir kondastörün içine yerleştirmiş olsa bunu kim fark edecek bence olurmu olur diye düşünüyorum....

bence artık savaşlar topla tüfekle değil teknoloji ile yapılıyor bunun yan ürünü de medya her evde dandik te olsa bir tv var ve bu tv ile bütün aile kültürünü bozacak geleneklerimize aykırı düşecek yayınlar yayınlansa belki yetişkinleri etikilemez ama ufak çocukları etkileyebilir o yaşta bilinç altına yerleşecek en ufak kötü davranış vs. ileride onu başka yollara sürükleyebilir...

kısacası bu iş çanakkale savaşına benziyor savaşı kazanmışız1 hafta sonra bir anlaşma ile savaş gemileri boğazlardan geçmiş...aynı bunun gibi evlerimize kadar girmişler...

ground

Aslında gerçekte bu işin yapılıp yapılmadığının bir önemi yok. Fakat birilerinin en kötüyü düşünmesi ya da olması en zor olanı düşünmesi lazım.

Şüphe bilimin gelişmesinde bilimadamının içindeki hamurdur. Paranoya ile gerçek arasında gidip gelmeli. Bu şekilde olmalıki kendin için en iyisi , en ulaşılması - çözülmesi zor olanı yapmak  ya da başkasının bu gibi  çalışmalarını çözmek için en uçuğunu bile düşünüp bu konuda kafa yormalı.

Günümüzde bu sadece teknolojide yapılmıyor. Psikoloji , siyaset , para piyasaları hemen hemen her yerde belki adına komplo teorileri diyebileceğimiz fikirler , çalışmalar yapılıyor. Enstitüler kurulmuş bu düşünceler , fikirler için.

timpatiye teşekkür ediyorum özellikle kendi alanımızda bu tip şeylere ihtiyaç var. Fikirler dizildikçe birçoğumuzun aklındaki birçok soru işaretleri belki kapanacak. Belki bu tip beyin jimnastikleriyle  birçoğumuzun aklında ampuller patlayıp belki yepyeni fikirler , çalışmalar ortaya çıkacaktır.

Bununda bize dolayısıyla  ülkemize yararı olur kanımca..

Bu tip fikirlerin (sektörümüz ekseninden şaşmadan tabi) çoğalması dileğiyle..

iyi fikirler.. :)

Not: bu tartışma bence bitmesin , tabi siyasi, etik  boyutu ayrı teknoloji açısından tartışalım..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Cetinal

Alıntı Yaptüm gazete ve televizyonlar neden balık hafızalı oldular birden?

media nın %80 i yahudilerin elinde neden balık hafızalı olmasın ki

aslan_korhan

TV'ler zaten kendi başına bir verici aslında. Bu özellik yıllar öncesinden beri kullanılıyor. ( Sanırım 40-50 yıl kadar öncesinde ) Tabiki ses dinlemek için değil.
Avrupa'da TV ve radyo için aylık üçretler ödenir.
Kimin ödeyip ödemediğini ise TV'nin ve radyonun içindeki Tunner'in yaydığı frekansı tespit edebilen mobil araçlar var.
Herifler mahale mahale gezip bu frekansları tarıyorlar.
Bir evden bu frekansları algıladıklarında ise listeye bakıp ödeme yapıp yapmadıklarını kontrol ediyorlar. Yapmadıysalar tabiki hemen ceza kesiyorlar.

Fakat TV'den hatta radyodan ses bile dinlemek hiç ek bir işlem yapmadan mümkün. ( Eski model TV veya radyolarda PLL olmadığından daha basit )
Yine TV'nin veya radyonun içersindeki VCO doğal olarak bir sinyal yayıyor.
Etraftaki ses burada kullanılan osilatör bobini titreştirir. Buda sesi bu frekansa modüle etmesini sağlar.
Bu tespit araçları bu kadar zayıf bir sinyali yakalayabiliyorlarsa bu şekilde dinleme yapmalarıda mümkün.

Bir keresinde bir arkadaşım bir telsiz tamir ediyordu. Cihazın üzerinde mikrofon yok! Deneme için telsizi gönderme durumunda bırakmıştı.
Ben ise başka bir telsizden etrafındaki tüm konuşmaları gayet net bir şekilde duyabiliyordum ( mesafe yaklaşık 15Km ) yukarıda bahsini ettiğim olaydan dolayı...

Çok değişik casusluk şekilleri vardır.
Örneğin daha internet olmadığı, 286 işlemcili bilgisayar dönemlerinde verici kamera vs. kullanmadan bilgisayarınızın monitöründe ne varsa sadece elektrik hattından takip edilebiliyordu.
Monitör parlaklığına göre farklı akımlar çeker. Yani her yazdığınız harf farklı bir yük bindirir şebekeye. Tabiki çok çok düşük olarak.
Bu özellikten faydalınarak özel bir cihaz ve yazılım geliştirerek yazılanlar takip edilebiliniyordu...

Bir örnek daha vereyim :
Bir çok devletin ana telefon santralleri amerikadan gelir.
Bu santrallerin işlemcisinde gizli bir yazılım vardır.
Savaş gibi durumlarda amerika basit bir şekilde bu devletin tüm telefon şebekesini devre dışı bırakabiliyor...

Buna benzer bir olayda GPS içinde geçerlidir. Gerçi herkez tarafından bilinen bir olay. Savaş durumunda amerikan askeriyesi GPS uydularını devre dışı bırakma ve sadece kendisi için kullanma hakkı var.

Yani TV'nin kendisini kullanarak dinleme yapmak biraz basit kalıyor.
Çok daha fazla sayamadığım casusluk çeşitleri vardır...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

ayhani

Bir komplo teoriside benden. :o

Dün bu topiğe yazdığım yazıdan sonra Amerikadan benim imzamdaki siteye girip incelemişleri.  8)

Yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
Yazdıklarımızı Amerika izliyor arkadaşlar.

İşte buda kanıtı; Sitemin istatistik raporu

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

files

proxy kullanmıştır. fazla takma kafana.

mustaphaerdem

şu hale bak yahu paranoyak olduk...
Korkarak yaşıyorsan sadece hayatı seyredersin.

Klein

Alıntı yapılan: "RoMeO123"
Alıntı Yaptüm gazete ve televizyonlar neden balık hafızalı oldular birden?

media nın %80 i yahudilerin elinde neden balık hafızalı olmasın ki

Eğer medya yahudilerin elinde olmasaydı balık hafızalı olmayacak mıydı? Usta çırağı, patron işçiyi, devlet halkı, büyük ülke küçük ülkeyi sömürmeyecek , ve geçmişte yaptıklarının unutulmasını istemeyecek miydi?  İyi ki İsrail var. Yoksa başımıza gelen kötü şeylerin suçlusunu nasıl bulurduk.

erkan614

olabilir bizi izleyip bilgilerimizi çalıyo olabilirler ben bu sebepten değil de buyuk bir  vakit kaybı olduğundan dolayı televizyonu evden çıkartmıştım.
şimdi internet vee kitap okumaya ve evdekilerle muhabbet etmeye çooook buyuk bir zaman dilimi kalıyor. tavsiye ederim milli maç geceleri hariç çoook memnun kalacaksınız (bide kurtlar vadisi zamanında) :)

ground

Bence bu konuyu olduğu yönünde değilde olabilirliği yönünde yada nasıl yapılabilir yönünde tartışmamız gerekir.

komplo teorisini bu sitede siyasi yönden yapmak yanlıştır.

şunu demiyorum elektronkçi "siyasi düşünemez". bence ülkemizdeki her bireyin siyaset bilmesi , bir yönü fikri düşüncesi olması şarttır.

fakat bulunduğumuz bu ortamda bunun bir gereği , kendimizi bu yönde ifade etme çabası gereksizdir.

bu gibi forum ve paylaşım sitelerinde ülkemize kazanımlar , insanımıza kazanımlar paydasında bir araya gelindiğini unutmamamız gerekmektedir.

Siyaset üstü yapımızı korumamız gerekmektedir.  

avatarlarımızda , imzalarımızda çok heyacanla siyasi , dini birşeyler anlatmak , ifade etmek bence istenilmese de bu yukarıda söylediğim paydayı yıpratıcı etkileri bulunmaktadır. İnsanlarımızın birbirine bakış açısı en azından picproje de bu ülkenin vatandaşlığı şeklinde olmalıdır.

herhangi siyasi mesajlar , ifadeler az ya da çok da olsa bir şekilde insanlarımızın arasını , ilişkilerini yıpratır.

Lütfen ülkemizin son zamanlarda içine düştüğü bu kriz ortamında , insanlarımızın birbirlerinine bakışlarının değiştirilmeye çalışıldığı bu ortamda PICPROJE ailesi olarak geçmişten beri sürdürmeye çalıştığımız siyaset üstü , dinler üstü , ırklar üstü  bakışımızı koruyalım.  

başlıktan bağımsız biraz genel bi temenni oldu..  :)

Bu konuya dönersek teknolojik komplo teorilerini paranoya düzeyinde değilde mantıklı açıklamalar , fikirler düzeyinde incelersek başarı yakalamış oluruz.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

OG

Siyaseti, onu bunu boşverin de, bu işin (haberalma) anayasası;

legal/illegal, sınıriçi/sınırötesi çekişmelerin  (siyasi, ticari, askeri, akademik vs) ne varsa hepsinde, elde ne imkan varsa (tv, radyo,vidyo, odyo, telli, telsiz, net, ışık, karanlık, ağaç, çiçek, böcük...) hepsi güç yettiğince ve gerekli olduğu kadar kullanılır.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.