Arm9 ile Wi-fi telefon ile haberlesmek

Başlatan bozanak, 31 Temmuz 2008, 20:40:22

bozanak

Selamlar
Wi-fi handsetlerin bağlanıp gsm modem üzerinden konuşma yapabilecekleri bir proje yapmak istiyorum.Bunu arm işlemciler ile yapmak istiyorum ve bu konu ile ilgili görüşlerinize başvurmak istedim.Çünkü arm işlemciler hakkında çok bir bilgim yok.
EP9302(Cirrus Logic) arm işlemciye bir USB wi-fi modul bağlamak istiyorum.Böylece cihazım wireless hizmeti vermiş olacak.Kendisine bağlanan wi-fi handsetle gelen komutlara göre arama yapacak.Bundan sonra modem üzerinden gelen analog sesleri işlemcinin audio interface lerinden geçirerek dijitale cevirip handsete, handsetten gelen verileride analog sinyale çevirip modem göndermek istiyorum.Umarım bir mantık hatası yapmamışımdır.Audio interface hakkında cok bilgim olmadıgı icin dijital sesi analoga ve analog sesi dijitale cevirip handset ile haberlesme islemleri ne kadar zordur acaba?Cok fazla audio algoritmalarına ihtiyacım olurmu?Böyle bir iş ne kadar zamanımı alır(renesas 16 ve 32bit islemcilerle profesyonel olarak ugrasmaktayım.Fakat arm ve auido olayına biraz uzagım.)Yukarıda bahsettigim işlemci bu iş icin uygun mudur?Boyle bir proje icin calısabilecegim bir evaluation board var mı?Bu konuda görüş ve fikirlerinizi belirtirseniz memnun olurum.