Bunları biliyor musunuz? Birkaç püf nokta.

Başlatan 707yunus, 02 Ağustos 2008, 21:58:36

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "Tagli"PIC diye birşey olduğunu öğrenip de elekronik işine gireli 1 buçuk sene oldu. PBP ile başladım ve sonra ASM'ye geçtim. Son 1 senedir de ASM kullanıyorum. Biraz kastırıyor program yazması ama tam kontrol sağlıyor, arka planda ne olduğunu tam olarak bilebiliyorsun. Şimdilik sadece 16F (ve öncesi) için olan ASM'yi biliyorum ama yakın zamanda 18F serisini de öğreneceğim... Herkese ASM tavsiye ederim.  ;)
İşte adamım  :)
Bende 6-7 senedir asm kullanıyorum.(halen kullanmaktayım) Ve herkese önce asm diyorum. Ancak şu sıralar hi-tech e geçmeye başladım. İnanın asm den farksız. CCS gibi değil. Asm ye çok yakın. @Tagli, 18F yada daha üstü piclere geçince neden hi-techi tavsiye ettiğimi daha iyi anlıyacaksın.
@M_B nin verdiği allegro hocamın yazısına aynen katılıyorum ve ileri seviye programcılık yapmak istiyorsanız C dili ve hi-techi öneriyorum.Fakat
Üstüne basa basa tekrarlıyorum  ÖNCE ASSEMBLY ÖĞRENİN. Sonrada 18F yada daha üstü işlemcilere geçme vakti geldiyse hi-teche başlayabilirsiniz  ;)
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.