1. PicProje.NET - PIC Projeleri Yarışması

Başlatan DumrulBey, 14 Kasım 2003, 06:20:37

mmengi

Arkadaşlar hem katılım olsun hemde milletin işine yarar diye bende bu ayrışmaya katılmak istiyorum. Amacım pic ve pbp ile

93C46 nasıl programlanır.

Konu Board Maker 2.51 dongle programlanması
Program dili: PB PRO
MCU: 16F84A

DumrulBey

Merhaba,

Bir fikrim var!  :idea:

Var mısınız bir deneme

yapalım? Tıpkı tasarladığımız projelerin simülasyonunu yapmak gibi. Sanki ringe çıkmadan evvel yapılan ısınma hareketleri gibi...

Jüri yok, kural ve kısıtlama da yok... :lol:

Tek

yapılması gereken "YARIŞMA" kategorisi altına yeni bir ana başlık açmak. Sonra adaylar bu başlık altına yapacağı proje ile ilgili kod, resim ve metin gibi bilgileri özet

halinde geçsin. Ardından ilgili proje hakkında yorumlar yapalım. Kendimizce 10 üzerinden puan verelim.

Maksat ısınmak, eğlenmek ve sadece bir deneme! Proje olması da gerekmez.

Hoşunuza giden geliştirdiğiniz bir kod veya devre parçacığı bile olabilir. Ne dersiniz  :?:  :?:  :?:

Eğer site yöneticileri, mesela "Deneme Yarışması" diye bir başlık açabilirse hemen bu

hafta başlayabiliriz bu olaya! Hem gerçekten böyle bir yarışma düzenlersek kimler "ben de varım!" diyormuş gözlerimiz ile görürüz.

Dip

Not
: Bence her yarışmacı aday sadece bir başlık açsın ve diğerleri o başlık altında yorum yapsın. Yani özel bir bölüm olsun ve başka gereksiz başlıklar açmayalım.

Yanlışlıkla açılırsa başka yere taşınsın...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

PicProje

bence mumkun yarisma olunca adi goruyorsunuz 300 degisik kisi okumus basligi ama gel gorki yorum 10 kiside

olabilir ben bir link acayim

ne olsun ismi
Projeler ve Yorumlar
Projelere puan Verin
.......
veya ne olsun
İzindeyiz Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK

Veli B.

Dumrulbey yine gayet mantıklısın.? :lol:
Bence de gayet hoş olabilir.
Hemen ekle demeyin ben devlet memuruyum

ha deyince üzerine düşüp, yüklenemiyorum, malum kanımıza işlemeye başlamış?
Ama hazırlıklara başlıyorum hemen ben de. :D

DumrulBey

Alıntı yapılan: "PicProje"bence mumkun yarisma olunca adi goruyorsunuz 300 degisik kisi okumus basligi ama gel

gorki yorum 10 kiside olabilir ben bir link acayim...
Acaba açmak için farklı isim beklentisi mi var? Yoksa teknik bir ayrıntıdan dolayı açma problemi mi yaşıyoruz?

Bence isimde takılmayalım. Sonuçta bu bir deneme! Teknik bir sorun varsa yardımcı olmak isterim. Biraz önce phpBB'nin son sürümünü çektim de üzerinde elektronik konularda bazı

değişiklikler yapıp uygun görürseniz forum ekleriz. Gerçi PHP bilmiyorum ama bilen arkadaşlar varsa takıldığım noktalarda o arkadaşlardan yardım almak isterim.

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

okay yilmaz

Arkadaşlar ben dün bu yarışma konusunu gördüm. Yarışmanın nasıl yapılacağı ile ilgili şöyle bir önerim var. Kolaydan zora

bir kaç tane proje belirlensin ve herkes hangi proje ile ilgileniyorsa hangisini yapabiliyorsa o projeyi yapsın. Hangi kontrolcüyü kullanacağı yapana bağlıdır. Puanlamada da pic16f84 ile yapan 877 ile

yapana göre daha fazla puan alabilir. Daha az kod yazan fazla yazana göre fazla puan alır. Proje serbest kaldığı zaman zannedersem (kendim için konuşayım)  katılmak isteyenler biraz boşlukta

kalıyor. Ne yapacağı konusunda kararsız kalıyor. Ne bileyim, bir proje söylese çok kolay olur mu acaba diye düşünüyor.

kenandogan

Önemli olan yarışmak değil kazanmaktır yarışmak araçtır yarışma kendimizi geliştirmek bilgi paylaşımı açısından son

derece önemli

hakanozucan

merhaba,
Daha yeni üye olmama rağmen forumdaki bu konu dikkatimi çekti bir kaç sayfasını okudum ama gördüğüm bir tek şey vardı ki illaki bir yarışma yapmak.arkadaşlar bence yarışmak önemli değil ortaya bir proje atalım ve bu proje hakkında herkes bildiği kadarıyla katkıda bulunsun sonuçta ortaya çıkan proje buradaki arkadaşların ortak çabasının sonucu olacak dolayısıyla ortak başarı olacak bence bu konuda yoğunlaşıp ortak proje yapmalıyız...BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİ VAR :!:  :!:  ;)

gofe

Bugün 11 ekim 2005 hehangi bir yarışma yapıldı mı?

roleci

Bence de belli bir konu olsun.O konuda arkadaşlarımızın yaklaşımlarını ve nasıl bir elektronik çözüm sunduklarını incelemek daha doğru olur.
Bu şekilde herkes belli kriterleri olan bir meselenin nasıl çözüleceğini , görür.Bir şeyler öğrenir.
Bu proje bitince başka bir proje sunulur ortaya.
Benim gibi alt seviyede bilgiye sahip bir elektronikçi de bunlardan faydalanır.
H.Demir

akkoyunlu74

PROJE

TANIM:
Belirli bir başlangıç ve bitiş noktası olan; amacı, kapsamı ve bütçesi açıkça tanımlanmış, bir defaya mahsus gerçekleştirilen faaliyet bütününe proje denir.

PROJE ÇEŞİTLERİ:
* Araştırma Projesi
* Geliştirme Projesi
* Güdümlü Projeler

ÖZELLİKLERİ:
* Projelerin bir amacı vardır.
* Projeler gerçekçidirler.
* Projeler karmaşıktır.  (bana mantıksız geldi ama literatür böyle)
* Projeler özgündür.  (bence en önemlisi)
* Projeler kollektiftir.
* Proje bir maceradır.  (sonucu kestiremezsiniz, adı üzerinde proje)
* Projeler değerlendirilebilir.

Bu amaç hala devam ettiriliyormu anlamadım sanırım mevzu askıda kaldı ama tekrar canlandırabiliriz diye yazıyorum.

Benim önerilerim ise sunlar:
Arasıra haberlerde çıkar; bilmem hangi köyde kim helikopter yaptı vs diye.
Normalde o kişiye şunu yapacaksın deseniz bence yüzde birini beceremez ayrıca yapmakta istemez. Anlayacağınız konu ve kullanılacak malzeme sınırlaması diye bir hedef konulmamalıdır.
İkinci olarak jüri meselesine çokça kafa yormuşuz; herkes projesini belirler, forum üyeleri oylar (her üye bir oy)
İlk bakışta bu şaçma görülebilir ama teoride ortaya koyduğunuz proje bir işe yarıyor olmalı, dolayısıyla sarı çizmeli mehmet ağa bile ortaya konan projenin işine yarayıp yaramayacağını  değerlendirebilir. ( artık bunada ne yani herkes kendi işine yarayacak projeyemi oy verecek demeyin :) dilerim herkes ne demek istediğimi anlamıştır.)

XX_CİHAN_XX

Arkadaşlar bende bu başlık altından guzel projeler cıkacagını dusunuyorum bence proje fıkrlerını artık sunmak gerekır katılımın olacagını dusunuyorum.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

aYe

Ödülü olmayan hiç bir yarışmaya gerçek anlamda bir katılımın ve yeterli motivasyonun olmayacağı inancındayım.

Eğer bu düşünce hayata geçirilmek isteniyorsa, yarışmaya katılacaklar belirlenen cüzzi bir bedeli bir havuzda toplamalı ve bu parayla alınıcak bir cihaz vs. birinciye ödül olarak verilmeli.

Tabi sadece fikir, kimse üstümü başımı yırtmaya kalkmasın, ben masumum :D
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

XX_CİHAN_XX

Yarışma diye bir başlık acıldıgına gore bır odul dusunulmustur herhalde yada dusunulecektır dıye dusunuyorum :?  8O
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

aYe

Konu 2003'de açılmış, bu an'a kadar yarışan, kazanan, kaybeden olmamış, demekki ödül konmamış diye düşündüm  :lol:
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)