Hitech ve Bulunmaz Kutuphaneleri :(

Başlatan eee1984, 04 Eylül 2008, 15:57:16

eee1984

Merhaba Arkadaslar

Sizler hitech i nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben genelde samples klasorunden faydalanıyordum ama su var ki samples klasorunde olmayan bazı kutuphaneleri nasıl bulabiliriz demiyecegim cunku arama yaptım bu soruyu soran arkadaslara www.microchipc.com umun sitesini onermişssiniz ben o siteye de baktım ama ordaki ornekler bana baya kompleks geldi artı sunu da belirtmek istiyorum ordaki ornekler kutuphane yapacak kadar genel değil geneli belli bi amaca yonelik yapılmıs yani tasınabilir değil..

Neyse sadede gelmek istiyorum sizden yani hitech kullananlar olarak sizlerden bu dil de nasıl kutuphane olusturulur bundan bahsetmenizi isteyeceğim..

Sadece basit bir ornekte anlatırsanız cok memnun olurum..

Şimdiden Tesekkurler

Saygılar.. ;)

Logan

Demek Basic ile yazmayı bırakıp hi-tech ile çalışmaya başladın. Bu güzel bir gelişme. Hi-tech'te kendi kütüphaneni yapabilmen için, üzerinde uğraştığın protokolün .c ve .h dosyalarını oluşturmalısın. Örnek: eeprom.c, ds.h, max.c gibi. Bu dosyaları yeniden oluşturup kütüphanene kaydettiğin için, doğal olarak bütün içeriğini de sen yazmış oluyorsun. Fonksiyon isimlerini, komutları, değişkenleri vs. vs. Bu sayede zaman ilerledikçe zengin bir kütüphaneye sahip olabilirsin.

Microchip veya başka bir kaynaktan .h ve .c dosyaları indirdiğin zaman bunları olduğu gibi aktarmak yerine sana lazım olan yerleri alıp, kendi programın haline getirmen senin için çok faydalı olacaktır.

Not: Sitemizde @arslan74'ün dersleri vardır. Onları indirmeni tavsiye ediyorum.

İyi günler, iyi çalışmalar...
İmza.

eee1984

Alıntı yapılan: "Logan"Demek Basic ile yazmayı bırakıp hi-tech ile çalışmaya başladın. Bu güzel bir gelişme. Hi-tech'te kendi kütüphaneni yapabilmen için, üzerinde uğraştığın protokolün .c ve .h dosyalarını oluşturmalısın. Örnek: eeprom.c, ds.h, max.c gibi. Bu dosyaları yeniden oluşturup kütüphanene kaydettiğin için, doğal olarak bütün içeriğini de sen yazmış oluyorsun. Fonksiyon isimlerini, komutları, değişkenleri vs. vs. Bu sayede zaman ilerledikçe zengin bir kütüphaneye sahip olabilirsin.

Microchip veya başka bir kaynaktan .h ve .c dosyaları indirdiğin zaman bunları olduğu gibi aktarmak yerine sana lazım olan yerleri alıp, kendi programın haline getirmen senin için çok faydalı olacaktır.

Not: Sitemizde @arslan74'ün dersleri vardır. Onları indirmeni tavsiye ediyorum.

İyi günler, iyi çalışmalar...

Ya biliyorsun ki PicBasicPro tercihim şirketin istegiyle yani zoraki olmuştu C ye olan sevgim hep olack  :D

Samples klasorundeki kodları inceledim zaten .h .c dosyaları ile yapıldıgını biliyorum ama bazı orneklerde .h yapmadan kutuphane olusturuyor du ona anlam veremedim ve kodlarda

\

ifade sini niye kullandıklarını anlamadım senin bi fikrin var mı

Aslan hocanın notlarına genel olarak baktım sağolsun olması gereken bi calısma hazırlamıs kendileri..

Kolay Gelsin

Bayadır Gorusmuyoruz

Umarım iyisinidr  ;)

arslan74

Merhaba,

Hi-Tech ile yapılmış örnek kütüphaneleri olan cok güzel bir site var onu incelemenizi tavsiye ediyorum linki aşağıda dır.

http://www.eagleairaust.com.au/sampcode.htm

Selamlar

eee1984

Alıntı yapılan: "arslan74"Merhaba,

Hi-Tech ile yapılmış örnek kütüphaneleri olan cok güzel bir site var onu incelemenizi tavsiye ediyorum linki aşağıda dır.

http://www.eagleairaust.com.au/sampcode.htm

Selamlar

Çok teşekkürler hocam hemen inceliyorum  ;)