altium designer

Başlatan mucit07, 07 Eylül 2008, 21:21:56

mucit07

arkadaşkar gercekten elektronikde en cok sıkıcı olan pcb cizimi ve üretimidir. malzeme kılıfları yaratılması vs . bu konuda yakında altiumla ilgili  dökümanlar vermek istiyorum .gercekten kullanması kolay ve bu iş icin idael ve  verdigi destek simdiden yararlı olmak ümidiyle..

TURKSofTURKEY

...Altium Designer Konusunda Ben de Elimden Geldiği Kadar Yardımcı Olabilirim Site Sakinlerine...
Gönül'ü Sözle, Sevgi'yi Saygıyla, Aşk'ı Sâdakâtla, Dost'u Güvenle, Para'yı Azimle Elde Et!  Vatan'a Millet, Millet'e Bayrak, Bayrak'a Kan, Kan'a Can, Can'a Canan Gerek!  Lütfen Türkçemizi Düzgün Kullanalım!

debi

Arkadaşlar ben de bayağı bir çizim programını kuracaladım, kullandım.. Altium designerı da kurcalamıştım.. Gerçekten de çizim yaparken zevk alarak çizimler yapmıştım.. Geniş librarysi ise cabası.. Tek sorun yaşadığım nokta şematik çizimde kompenantın yerini değiştirdiğimde yolların da kompenantla beraber gelmemesi idi.. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

sigmoid

ctrl tuşuna basılı tutarak componentleri taşı.

ORC

Slm Arkadaslar

Benim gb altiuma yeni baslayanlar ve baslamak isteyenler adına buraya gerek digital gerek analog simulasyon ve gerekse pcb uzerine kucuk resimli ornekler verebilirmisiniz mesela sitede yayınlanan altium la ilgili video gercekten cok faydalı oldu kendi adıma..Eminim bi çok kişi de faydalanmıstır...

Birde digital simulasyonlar için mikro kontrolor içine hex kodu nasıl atıyoruz yani derleme işlemini altium içinde mi yapmak gerekiyor(eger cevap evetse nasıl yapıldıgından bahsetmeniz mumkun mu acaba) bu konuda tecrübesi olan arkadaslar yardımcı olabilirler mi

Şimdiden çok teşekkür ediiyorum..

Kolay Gelsin

İyi calısmalar arkadaslar

emperor

altium da pic tarzı mikroişlemci simülasyonu yok...nanoboard üzerinde fpga kodu koşturabilirsin altiumla...

ORC

Alıntı yapılan: "emperor"altium da pic tarzı mikroişlemci simülasyonu yok...nanoboard üzerinde fpga kodu koşturabilirsin altiumla...

Hocam sağol un acıklama için de ben pek anlamadım yani yazdıgım kodu pc ortamında altium içine atıp simulasyon yapma imkanım yok mu yani ille su pahalı kitlerden mi almam gerekecek biraz acıklayabilirmisiniz lütfen
Altium um kutuphanesine baktım pic ve arm lar vardı bende eger varsa simulasyonda yapıyordur diye dusundum yanlış  bi çıkarım mı yapmısım bunları da acıklayabilir misiniz

Şimdiden çok teşekkür ederim  ;)

TURKSofTURKEY

Alıntı yapılan: "ORC"
Alıntı yapılan: "emperor"altium da pic tarzı mikroişlemci simülasyonu yok...nanoboard üzerinde fpga kodu koşturabilirsin altiumla...

Hocam sağol un acıklama için de ben pek anlamadım yani yazdıgım kodu pc ortamında altium içine atıp simulasyon yapma imkanım yok mu yani ille su pahalı kitlerden mi almam gerekecek biraz acıklayabilirmisiniz lütfen
Altium um kutuphanesine baktım pic ve arm lar vardı bende eger varsa simulasyonda yapıyordur diye dusundum yanlış  bi çıkarım mı yapmısım bunları da acıklayabilir misiniz

...Altium'da Analiz Olayı Var...
...OrCAD Kullandınız mı Bilmiyorum Ama Aynı OrCAD Gibi Devrede Sinyal Analizi Yapabiliyorsunuz...
...PIC Simülatörünü Yapabilmek için İlla da Pahalı Kitler Almanıza Gerek Yok...
...Yaklaşık 50MB'lık Boyutu Olan Proteus ile Yapamayacağınız Dijital Bir Simülasyon Yok :)...
...Bu Aralar İnanılmaz Yoğunum...
...Boş Vakitlerimde Resimler ile Anlatımlar Eklerim Altium Designer Hakkında...

Türk Yararman
Gönül'ü Sözle, Sevgi'yi Saygıyla, Aşk'ı Sâdakâtla, Dost'u Güvenle, Para'yı Azimle Elde Et!  Vatan'a Millet, Millet'e Bayrak, Bayrak'a Kan, Kan'a Can, Can'a Canan Gerek!  Lütfen Türkçemizi Düzgün Kullanalım!

ORC

Alıntı yapılan: "TURKSofTURKEY"
Alıntı yapılan: "ORC"

...Altium'da Analiz Olayı Var...
...OrCAD Kullandınız mı Bilmiyorum Ama Aynı OrCAD Gibi Devrede Sinyal Analizi Yapabiliyorsunuz...
...PIC Simülatörünü Yapabilmek için İlla da Pahalı Kitler Almanıza Gerek Yok...
...Yaklaşık 50MB'lık Boyutu Olan Proteus ile Yapamayacağınız Dijital Bir Simülasyon Yok :)...
...Bu Aralar İnanılmaz Yoğunum...
...Boş Vakitlerimde Resimler ile Anlatımlar Eklerim Altium Designer Hakkında...

Türk Yararman

Hocam acıklama için teşekkür ederim..Ben proteus harici bi program kullanmadım..Yani bazen eagle felan deniyorum ama simulasyon adına proteus harici kullanmadım orcad de kullanmadım yani...
Ama altium ogrenmek istiyorm..
PIC için proteusun  simulasyonun u kullanıyorum ama ben tamamiyle altium da yapayım her işi mi diye dusundum..Yani Altium pic programlasaydı süper olurdu diye dusundum sonra merak ettim library lerine baktım arm için lpc  ve pic in kutuphanelerine rastladım..Bende library sinde olduguna gore muhtemelen simulasyonunu da yapıyordur diye dusundum ama işte takıldıgım nokta atıyorum c kodunu nasıl içine atacagım hex e donusturup atamıyorum sanırım proteus da oldugu gb..

Bu arada resimli anlatımlar eklerseniz cok süper olur..

Şimdiden teşekkürler ;)

aYe

Altium'da summer 08 versiyonuda dahil olmak üzere şematikte bir mcu simülasyonu mümkün değil.

Ancak FPGA tasarımı yapıyorsanız ve içersine ufak tefek işler için idareten Microchip'in 16c57 core'unu veya Intel'in mcs-51 core'unu attıysanız pek tabiki bunların c (ve/veya) asm kodlarını da altium içersinde yazar ve kodu sanal veya RTO şeklinde simüle edebilirsiniz.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

debi

Başlığı açan arkadaşlar keşke başlığına sahip çıksa, sitem değil sadece olması gereken diye düşündüğüm.. Neyse sonsivriden bulduğum çok güzel bir doküman.. Altium ile uğraşmaya başlayacaklar için çok iyi bir ingilizce kaynak..

http://rapidshare.com/files/133117235/Altium_Designer_Intermediate_Guide.ppt

ORC

Alıntı yapılan: "debi"Başlığı açan arkadaşlar keşke başlığına sahip çıksa, sitem değil sadece olması gereken diye düşündüğüm.. Neyse sonsivriden bulduğum çok güzel bir doküman.. Altium ile uğraşmaya başlayacaklar için çok iyi bir ingilizce kaynak..

Tesekkurler kardes  ;)

mistek

Alıntı yapılan: debi - 18 Eylül 2008, 18:48:14
Başlığı açan arkadaşlar keşke başlığına sahip çıksa, sitem değil sadece olması gereken diye düşündüğüm.. Neyse sonsivriden bulduğum çok güzel bir doküman.. Altium ile uğraşmaya başlayacaklar için çok iyi bir ingilizce kaynak..

Dosya silinmiş.
Altium öğrenmeye çalışıyorum yardımcı dökümanlara ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R