Uzak mesafe kontrol için yardım isteği

Başlatan AkisSoftware, 30 Eylül 2008, 19:35:53

AkisSoftware

Merhaba. Bir projemiz var ve tüm picproje ailesinden yardım bekliyoruz...

Bir tane su depomuz var, bu depoda su seviyesini gösteren bir düzenek var. 4 sensör var bunlar 4/1, 4/2, 4/3, 4/4 şeklinde depodaki seviyeyi gösteriyor. Bizim istediğimiz bu depodaki seviyeyi uzaktaki bir merkezden nasıl görebiliriz ? Bunun için tüm proje , fikir , tecrübe ve önerilerinizi bekliyoruz...

Ekleme ;

Ayrıca bu sistemi GPRS ile de yapabiliriz. Bunun içinde görüş belirtirseniz mutlu oluruz....

Saygılarımızla

semitesla

ne kadar uzaktan okuyacağınızıda yazsanız daha iyi olurdu.uzaktan okuma dediğiniz için aklıma internet geldi.
bahsettiğiniz devrenin rs232 çıkışı varsa, seri portu ethernete dönüştüren ürünlerden kullanabilirisiniz. elektronik bilgim yeterli diyorsanız bu işlemi yapabilecek devreyi kendinizde yapabilirsiniz.

AkisSoftware

Evet internet üzerinden kontrol edilecek. Merkezde bilgisayar bulunacak ama diğer bölgede bilgisayar yok. Sadece modem olacak.

Cevap için tşkler

M_B

merhaba
bu işi serial  ethernet kartı ıle yapılabılır dıye dusunuyorum.
asagıdakı linki bir incele serial erhernet hakkında acıklama mevcut.

http://www.mikroe.com/en/tools/serialeth/
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

AkisSoftware

Sanırım tam aradığım şey bu.. Çok çok teşekkürler...
Bu sitede devre şeması felan verilmiş. Profesyoner arkadaşlara soruyorum. Bu devreyi yapabilirmiyiz ? Yani hex felan verilmişmi bu sitede ? (tam olarak bilmediğim için soruyorum). Yani adamların orda göstermediği bir program hex şema vs varmı ? Yoksa bu devre elemanlarını tamamlasam bende aynısını çalışır şekilde yapabilirmiyim ? Saygılarımla

semitesla

siz devreyi yapsanız ve devre çalışsa bile uzaktaki bilgisayar için bir arayuz gerekecektir.ayrıca tcp ip ayarları falan sizi uğraştıracaktır diye düşünüyorum.amacınız bu konu ile ilgili bişeyler öğrenmekse tabiki devreyi yapın ama sorununuza çözüm bulmaksa ürün almanızı tavsiye ederim.
http://www.mitatek.com.tr/kategori_eth.htm
linkteki ürünün işinize yarıyacağını düşünüyorum.

AkisSoftware

Uzaktaki bilgisayar için gerekli arayüz zaten devre içindeki chip'e gömülüdür. Yani arayüz programıda zaten internet explorerin kendisidir. Benim sadece öğrenmek istediğim bu sitedeki kişilerin bu yazılımı verip vermediği...

Ayrıca satın almak istemiyorum kendim yapmak istiyorum ki daha sonraları daha farklı projerler gerçekleştirmek istiyorum. Bu söylediğimi hatta daha fazlasını 879€ 'ya satan yerler var zaten.

Hazır sistem aldıktan sonra sürekli başkalarına bağımlı kalmayacakmıyız ? ve Güzelim Türkiyemin gelişmemesinin en büyük sebebi bu değil midir zaten ?

Neyse ... Arkadaşlar görüş ve fikirlerinizi bekliyorum hepiniz sağolun

M_B

Merhaba arkadas;
sizin projeye yakın bır çalısma antrak gazetesının agostos 2008 sayısında var. Yalnız orda kaynak dosyalar yok sadece hex mevcut.
fikirr vermesi acısından inceleyiniz.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

semitesla

devreyi yapacaksınız yazılımı oradan alacaksınız ve bağımlı olamayacaksınız!
size rtl8019 full duplex ethernet kontroller entegresini öneririm bu entegreyi  ve bu entegrenin uygulamalarını incelerseniz sizin için yararlı olacaktır.

AkisSoftware

Saygıdeğer M_B..

Antrak gazetesinin ağustos 2008 sayısını bulamadım link verirsen sevinirim..

Sayın semitesla arkadaşım..

verdiğiniz entegreyle ilgili araştırmaya hemen başlıyorum...

Çok teşekkür ederim sizlere

M_B

Alıntı yapılan: "AkisSoftware"Saygıdeğer M_B..

Antrak gazetesinin ağustos 2008 sayısını bulamadım link verirsen sevinirim..

Sayın semitesla arkadaşım..

verdiğiniz entegreyle ilgili araştırmaya hemen başlıyorum...

Çok teşekkür ederim sizlere
merhaba
link aşagıda dır.
http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=1321&Itemid=55