rs232 problemim

Başlatan koordinat, 11 Şubat 2009, 08:40:57

kostebek

Gerçekten çok ilginç Yani şöyle diğer arkadaşların HEX dosyalarını hiç değiştirmeden direk denesen aslında. Çünkü CCS sürümünde de bir pislik olabilir

aliveli

seri port iletişimi için terminal programını kullanarak dene birde
buradan indirebilirsin

lesnat

void serihaberlesme_kesmesi ()
{

output_high(pin_c5);
//delay_ms(500);
gets(klavye);                    //metni al ve "klavye"adlı dizi değişkenine aktar
printf("\n\rYazdiginiz Metin>  %s\n",klavye);//satir atla yeni satir,rs232 üzerinden klavye string yolla satir atla
output_low(pin_c5);
//delay_ms(500);
printf("\n\rKlavyeden bir metin girin ve entera basin>");

disable_interrupts(int_rda);  //int_rda kesmesini pasif yap
}
kesme pasif kısmını kesmenin sonuna yaz yukardaki gibi

smutlu38

merhaba arkadaşlar
Bbenim iki adet rs 232 deneme kartım var. her bir kartın pc ile pic arasında
haberleşme sorunu yok . Fakat pic den pic rs 232 kullandığım zaman istediğim sonucu vermiyor nedendir?
bazen çalışıyor ama veri 1 kez okunuyor ama kilitleniyor.

yorumlarınızı bekliyorum.

lesnat

Nasıl bir sonuc istiyorsun ?
hangi programı kulanıyorsun?

aagaa

Alıntı yapılan: gallavi - 13 Şubat 2009, 12:01:09
PIC bilgisayardan seri karakterler alırken bazen PC nin hızına yetşemeyebiliyo ve karakter taşması ve frame hatası oluşa biliyo onun için her karakter okumadan önce şu 2 hata bitini kontrol ettirip eğer hata oluşmuşsa bunu temizlemek gerekiyor yoksa yeni karakterler okunamıyo bunun için rx interrup rutininin içine şunu eklemeniz gerekir
if(FERR || OERR){CREN=0;c=RCREG1;FERR=0;OERR=0;CREN=1;return;}

Not : Ben CCS nin hazır uart komutlarını kullanmıyorum genelde hata oluştuğunda mudahale imkanı pek olmuyo getc fonksyonu belki frame ve taşma hatası kontrolü yapıyodur header dosyalarına bakmak lazım

Dostum sadece çok teşekkür etmek istedim... Çok makbule geçti... Ne terbiyeli adamım yahu...