sivil erke dönergeci

Başlatan cenkishan, 14 Şubat 2009, 09:57:07

cenkishan

Bir bit olsam dolaşsam C de byte byte

agora_meyhanesi42

Bence mümkündür. İnsanların ilerde yıldırımı bile depolayabileceklerini düşünüyorum. Ha bu arkadaşların yaptıkları dogrumudur yanlışmıdır bilemem ama bence boyle bir şey yapmak mümkün. Bir avuç kumdan mikroişlemci yapmayı başarabilen insanoglu, Bir çipin içerisine 1.9 milyar adet transistor koyma planları yapan insanoglu elbette bunuda yapar :)
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

upayi

upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

cenkishan

mümkün dür diyenler  sizce nasıl çalışıyor.Akü kullanılmıyor,güneş enerjisi yok,rüzgar gülü yok ilk başta enerji verip sonrada enerjiyi ayırıp çalışan bir motor da yok O zaman kimyasal radyoaktif gibi çekirdek kullanıyorlar izahı nedir sizce

agora_meyhanesi42

Nasıldır şöyle olabilir. Pilsiz el fenerlerini duymuşsundur belki bu bir örnek olabilir bence....
Yüksel Türk ! Senin için yükselmenin hududu yoktur...

cenkishan

:D  İçinde bir mıknatıs ve bir bobin var mıknatısın bobinin içine  yaklaşıp uzaklaşmasıyla indüklenen gerilim değişir.Bu şekilde düşük güçler için olabilirde büyük güçte cihazlar için sanmıyorum.

digi_micro

erke unutulmuştu tekrar hortlatıldı...
burda bilimle uğraşan bizlerin bile kafasını karıştırmış görünüyor bu haber...
aynı şeyi idda eden kaç kişi çıktı memleketimizde ne oldu sonları
Birşeyin olabilirliğini ummak yerine biraz araştırmak daha akıllıca değilmi
Enerjinin korunumu kanununu hatırlatmaktan gına geldi artık....

Tagli

Tarihte hep böyle imkansız icatlar olmuştur. Biri çıkar, yoktan enerji elde ettiğini veya 1 koyup 2 aldığını söyler, hatta bunun patentini de alır. Daha da ileri giderek kandırdığı birkaç kişiye de satar. Sonunda hiçbiri çalışmaz tabi. Zaten patent bir şeyin çalıştığının değil, o şeyi ilk kez o kişinin düşündüğünün (veya uydurduğunun) belgesidir. Akla gelebilecek en saçma şeylerin bile patentini alabilirsiniz.

Bu arada, linkteki resim sanki "Turist Ömer Uzay Yolu'nda" filminden fırlamış gibi. Köşeli büyük makineler, sıralı lambalar, ne olduğu belirsiz ekranlar...  :lol:
Gökçe Tağlıoğlu

digi_micro

Alıntı yapılan: "Tagli"
Bu arada, linkteki resim sanki "Turist Ömer Uzay Yolu'nda" filminden fırlamış gibi. Köşeli büyük makineler, sıralı lambalar, ne olduğu belirsiz ekranlar...  :lol:

güzel tespit :)

muhittin_kaplan

Hava, Su, Toprak, Tahta
Bunlar Tahtasıyla ilgili...

Gerok

Siyah Giyen Adamlar (Men in Black) filmini seyredenler hatırliyacaklardır.
Postanede mektup zarflarını damgalayan bir makina vardı, müthiş hızlı çalışiyordu.
Kapak açıldığında içinde 7-8 kolu olan bir yaratık vardı ve zarfları bir taraftan alıp damgalayip diğer taraftan dışarı atiyordu.  :)
Bunlarında yanında durdukları cihazın kasası baya büyük belkide içinde öyle bir canlı var ve jeneratörü elle çeviriyordur.  :)  :)
Dikkat ederseniz ikiside pek tekin bakmiyor.
Mum başka bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez...

OG

Alıntı yapılan: "agora_meyhanesi42"İnsanların ilerde yıldırımı bile depolayabileceklerini düşünüyorum.
10KWsaat gibi bir değeri olduğundan depolamak için kimse uğraşmıyor.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Tagli

Alıntı yapılan: "Gerok"Siyah Giyen Adamlar (Men in Black) filmini seyredenler hatırliyacaklardır.
Postanede mektup zarflarını damgalayan bir makina vardı, müthiş hızlı çalışiyordu.
Kapak açıldığında içinde 7-8 kolu olan bir yaratık vardı ve zarfları bir taraftan alıp damgalayip diğer taraftan dışarı atiyordu.  :)
Bunlarında yanında durdukları cihazın kasası baya büyük belkide içinde öyle bir canlı var ve jeneratörü elle çeviriyordur.  :)  :)
Dikkat ederseniz ikiside pek tekin bakmiyor.
Zaten haberde 3 kişi oldukları yazıyor. Ben de neden 3. adamın resimde yer almadığını düşünüyordum...  :lol:
Gökçe Tağlıoğlu

denizcan

Bu tür şeyler şarlatanlık. Bunları yayınlayan gazetelerin yaptıkları da çok farklı değil. Adamların iddiası ne? Yoktan enerji vareden bir makine. Dayandığı teorik temel ne? Olmaz, paylaşırsa cihaz çalınır.. Noter huzurunda açarmış. Gazeteleri çağırırken, noter niye çağırmadınız madem? Bununla beraber üniversitelerde ve teknokentlerde çok güzel haberlik gelişmeler oluyor, gazeteler zahmet edip bunlarla görüşmüyor..

Alın size bu tür şarlatanların kullanabileceği bir temel atayım. Galaksilerin git gide birbirinden hızlanarak uzaklaştığı tespit edildi. Yani evren hızlanan bir hızla genişliyor. Normalde gravitasyon (kütleçekimi) bu genişlemeyi yavaşlatması gerek. (Bu noktada benim başka bir teorim var ama noter huzurunda paylaşırım.. :P) Bu nedenle bilinmeyen, mevcut teknoloji ile algıyalamadığımız bir enerjinin -darkenergy- maddeleri birbirinden uzaklaştırdığı iddia ediliyor..

İşte makinemiz bu darkenergy'i, kullanılabilir enerjiye çeviriyor.. :) O değil, darkenergy'den etkilenen birşeyi yapmak bir yana dursun, teorisinin birazını ıspatlasa Nobel'i alacak adam.. :)

Gerçi ben böyle bir enerjiye gerek olduğunu sanmıyorum..

denizcan

Yıldırım çok kısa süreli enerji boşalmaları. Depolamak bir dert, sürerliliği yok, vereceği enerji ihtiyacac yetmez. Kısaca uğraşmaya değmez.

Onun yerine nükleer reaktörlere yapılacak ARGE'nin çok daha fazla geri dönüşü olur. Hele bir de çalışan tokamaklar yapılırsa, dünyanın enerji sorunu kalmayacak..