Nokia 6610 TFT

Başlatan fatihvelid, 23 Nisan 2009, 17:54:42

fatihvelid

Merhaba, Elimde nokia6610 TFT ekran var. Çalışıp çalışmadığını anlamak istiyorum. Eğer çalışıyorsa PIC ile arayüzünü sağlayıp programını yazmaya başlayacağım. Vdd, LedGnd(7 V), Gnd, LedGnd, pinlerini uygun bir şekilde bağlayıp enerji verdim. Ama ekran hiç aydınlanmadı. Pin sırası mı yanlış acaba, yoksa SPI ile haberleşip ekranı açmak mı gerekiyor? Ama bu pinler bağlanınca ekran aydınlanmalıydı.

Ekranın mini konnektöründe 1. pinin hangisi olduğundan %100 emin olamadım. üzerinde herhangi bir işaret yok. nokia 6610 telefonum olsa yerine bağlayıp GND pinleri bulur ve ordan pin sırasını çıkarırım.

6610 TFT süren varsa yardımcı olabilir mi?

Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

ahmet2004

fatihvelid

Alıntı yapılan: "ahmet2004"(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
http://thomaspfeifer.net/

Beyaz kağıdının altında, lehim yapabileceğim rahat bir alan varmış. Konnektörü söküp, altına ince teller lehimlemiştim, boşuna uğraşmısım. :(

paylaşımınız için teşekkürler
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

SEONE

Ya beyler sizce bu lcdlerle ticari bir ürün yapsak nokia ayaklanırmı ne dersiniz?

Tagli

Bu LCD'ler haricen satılıyor mu ki? Ticari ürün yapmak deyince aklıma yüksek adetli üretim geliyor. Her ürün için bir Nokia telefon parçalamak pek mantıklı olmaz. Telefonları satıldığı sürece Nokia'nın bunu umursayacağını sanmam :).
Gökçe Tağlıoğlu

tayyar

Cep telefonu yedek parçası satılan yerlerden adetli olarak alınabilir. İzmir çankayada bit pazarı olark tabir edilen yerde bolca bulunabilir. Bugun gidebilirsem fiyatını sorar yazarım.
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

SEONE

Evet satılıyor ve standart 128x64 glcd'lerden daha ucuz o yüzden çok cezbedici boyutlarıda küçük insanın yapası geliyor :)

tayyar

Hocam bugun sordum tane başına 10tl dediler fiyatına tabi adetli olursa fiyat düşer şeklinde devam etti konuşma. ayrıca 1000 adet istesem bulabilirmisiniz dedim buluruz dediler. akşam koşuşturmasına kaynadı telefon ve dükkan ismi almayı unuttum yarın tekrar gideceğim onlarıda alır yazarım buraya
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

SEONE

Yok zaten fizibilitesini yapmıştım aynen dediğiniz gibi 10 TL'ye sirkecide satıyorlar, benim tereddüt ettiğim şey bu lcd ile yapılacak ticari bir cihaz hukuk açısından problem yaratırmı acaba

ferdem

Alıntı yapılan: "SEONE"Yok zaten fizibilitesini yapmıştım aynen dediğiniz gibi 10 TL'ye sirkecide satıyorlar
8O
Tekil almak istesek alabilir miyiz acaba? Hadi olsun 30 YTL, bu ekran için yine de çok iyi bir fiyat. Sirkeci'de tam olarak nerden alabiliriz? İyi çalışmalar herkese :)

okreg

dijital74

@okreg

Nod32 Antivirüs sistemi upload ettiğiniz dosyada bir virüs buldu. Ben de rar'ı açmadan sildim.

Lütfen dosya upload ederken dikkatli olalım.

okreg

Alıntı yapılan: "dijital74"@okreg

Nod32 Antivirüs sistemi upload ettiğiniz dosyada bir virüs buldu. Ben de rar'ı açmadan sildim.

tamam

nthere

İstanbul'da bildiğiniz sağlam ürün satan bir yer varsa lütfen buradan paylaşın. Bu tft ekranlar çok işe yarıyacak =)

Tagli

Alıntı yapılan: "dijital74"@okreg

avast! herhangi birşey bulamadı. Dosya temiz gibi. İçeriğini açtım, bilgisayarımda görünürde ters giden birşey yok.

Bu ekranları hangi isimle aramalıyız? Nokia 6610 ekranı diye sorsak anlaşılır mı? İnternette arama yaparken 6610 ekran datasheet'i diye bir bağlantıyı takip ettiğimde ulaştığım belgede S1D15G00 yazıyor. Yoksa bu isimle mi sormak gerekir?
Gökçe Tağlıoğlu