lcd de float gösteremiyorum. lütfen ?

Başlatan bilgehansahin84, 31 Mayıs 2009, 01:45:53

bilgehansahin84

Arkadaşlar aağıda neyi yanlış yapıyorum.
Eklemem gereken bir kütüphanemi var acaba?

Yoksa derleme ayarlarım mı yanlış?

Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.

f_machine

stdio.h
dosyasını bi ekle bakalım, bide editör olarak mplab ide yi kullanırsan
daha güzel olur....

bilgehansahin84

Geçe çok denedim. Her kütüphaneyi denedim. Kendi fonksiyonumuda yazmak istemedim.

Basic e geçtim.

ondada şöyle bir sorum var

if döngüsünde a = 1.3 veya a=2.1 ise b=0 yap nasıl yazılır.

|, &, && , or denedim olmadı. Ama olmamamsı sanırım float kıyaslamadan. Bunu nasıl aşarım ?
Önceki kullanıcı adım : bilgehansahin84  ALLAH (c.c) kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. İnsan bu düşünce ile hareket ederse, 'PES' etmek üzere olduğu tüm işlerinden başarıyla ayrılabilir.

arslan74

Merhaba,

Sana cözüm sunabilmemeiz icin verdiğin bilgiler yetersiz.
Yazdığın kodlardan kod hatası yapmışmısın anlaşılmıyor.
Mplab altında aynı derleyici kullanabilirsin neden kullanmiyorsun.
Hata yapiyorsa ne gibi hata yapiyor belli değil.

Cözüm için daha düzgün ve yeterli bilgi vermeniz gerekiyor.

Selamlar

bilgehansahin84

Arkadaşlar basic protonda yazdım artık programı. yardımlarınız için teşekkürler.

Fakat şimdide aşağıdaki linkteki gibi bir sorunum var.?

https://www.picproje.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=168679#168679

arslan74

Alıntı yapılan: "bilgehansahin84"Arkadaşlar basic protonda yazdım artık programı. yardımlarınız için teşekkürler.

Fakat şimdide aşağıdaki linkteki gibi bir sorunum var.?

https://www.picproje.org/main/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=168679#168679

Merhaba,

En başta bir derleyicide ve bir dilde karar kılmalısın. Ondan sonra onu öğrenmek için çaba göster takıldığın yerde bilenler sana mutlaka yardım edecektir.

Ama böyle daldan dala atlayarak çözüm bulamasın. Çözüm için doğru yerde doğru sorular sormalısın ki, doğru cevabları alabilesin.

Şimdi Hi-Tech ile bir problem çözümü için soru soruyorsun. Verdiğimiz cevabları dikkate almadan başka diledeki başka derleyiciye gecerek cözdüğünü söylüyorsun. Sonrada C programcısından Basic deki başka problemler için çözüm bekliyorsunuz.

Bu şekilde çözüm aranmaz.

Selamlar

bilgehansahin84

Söylediklerinizde son derece haklısınız.

Aslında daldan dala atlamak değilde, bir rica ile yapmak istediğim programı en kısa yoldan bitirmeye çalışımak diyelim. Benim asıl mesleğim PLC ile Otomasyon. PICC ve PICBASIC dillerini zaten biliyordum. Ama 2 yıllık ara verdiğim için pratiklik ve püf noktalardaki çözümlerimi unuttum.

Sizleride oyaladığım için özür ederim. Bilmediklerimi yine öğrenmiş oldum. Bunun için de çok teşekkür ederim.