Simens cpu 214 v01.01 PLC upload yes download no

Başlatan fractal, 04 Haziran 2009, 09:13:25

fractal

arkadaşlar bende 214 v01.01 plc var microwib step 7 nin win32 versiyonu haric diğer versiyonlarında plc yi görüyor upload yapaniliyorum ama download yapamıyorum.neden?v4.0 ve üstünde frimware ppi gibi birşeyler diyor.alt versiyonlarda da ise bu cpu download yapmayı desteklemiyor diyor.denmediğim şey kalmadı.bende bir ucu usb diğer ucu com olan ppi rs485 kablo var..ne yapmam lazım..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

fractal

acaba kablomu uymuyor?bende ppi/rs485 var.anlamadım gitti upload yapıyorum ama bir türlü download edemedim....

ground

Başlığınız : Simens cpu 214 v01.01 PLC upload yes download no

Yazınız: arkadaşlar bende 214 v01.01 plc var microwib step 7 nin win32 versiyonu haric diğer versiyonlarında plc yi görüyor upload yapaniliyorum ama download yapamıyorum.neden?v4.0 ve üstünde frimware ppi gibi birşeyler diyor.alt versiyonlarda da ise bu cpu download yapmayı desteklemiyor diyor.denmediğim şey kalmadı.bende bir ucu usb diğer ucu com olan ppi rs485 kablo var..ne yapmam lazım..

upload yes - download no - Simens - microwib - yapaniliyorum - frimware

Biraz özenerek başlık açıp , soru sorsanız çok daha güzel yanıtlar alabilirsiniz. upload yes download no gibi başlığa bakınca inanın yazasım gelmedi.

Sorunuza göre Step7 MICROWIN32  editöründe sorun yaşamadığınızı , MICROWIN 4.0  versiyonunda yaşadığınızı anlıyorum. Bu da hardware sorun olmadığını gösterir.

Kablonuzun ayarlarını Set PG-PC den ayarlayabilirsiniz.

Adresi 0 yapın , timeoutu 10 a felan getirin.

⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

fractal

tamam ben o ayarları yapıyorum zaten.plc ye bağlanabiliyorum upload yapıyorum ama download yapmıyor.hata veriyor.bende ppi/rs485 var bir ucu com port şeklinde diğer ucu usb olan kablo.işte bu noktadan sonra  microwin v4 üst serilerde firmware hatası veriyor freeport gibi birşeyler diyor..alt sürümlerde de bu cpu download u desteklememektedir.birde bu cpu 214 v01.01 bu ppi usb kablo sanırım bu seriler için değilmi yoksa..sorunu halen daha cözemedim.siz resimde com1 demişsiniz kablo zaten usb seçmem lazım adres de 0 olması gerekiyor.yoksa bağlanmıyor zaten...ilk defa bu tür bir sorunla karşılaştım...

fractal

efe1409

Resetleyip PLC'nin Hardware ayarlarını yeniden yap.
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini (Anasını)                                                                       Namık Kemal

fractal

denemediğim şey kalmadı hepsini denedim olmadı.v01.01 ilk cıkan plc lerdenmiş.yazılımsal bir sorun var sanırım firmware uymuyor.kablo uymuyor  gibi.