LPC23xx kod koruma sorunu

Başlatan mezire, 29 Temmuz 2009, 18:48:27

ahmet2004

EOS da başka bir sorun var.

EOS

evet var bi sorun ama anlamadım.
bir de şu yolu denedim , am sonuç yine hüsran....
Keil'de  startup rom adresini 0x0 yerine 0x200 yaptım,(code protect yeri 0x1fc...0x1ff olduğu için)

Derleyici programı 0x200 den başlayarak yerleştirdi.Kod korumada oldu ama cihaz bu defa  hiç açılmadı.Doğal olarak RESET adresi 0x0 olduğu için ve 0x0 dan 0x1fc adresine kadar boş olduğu için yine kilitlendi.

Mantığımın almadığı konu ise...
biz programın başında code protect için 0x1fc adresini rezerve edip code protect için 0x87654321 yerleştiriyoruz.
Derleyici, 0x0 dan başlayarak kodları yerleştiriyor.0x1fc.0x1fd,0x1fe,0x1ff adreslerine atlayarak 0x200 adresinden devam ediyor.(kod koruma aktif ve pasif yaparak hex kodların yerleşimini sıralı takip ettiğimde görülüyor).
Daha öncede yazdığım gibi buralara sprintf fonksiyonun kodları denk gelmiş.İşlemci kodları çalıştırırken bu adresleri(0x1fc....0x1ff) nasıl ayırt edecek.
0x1fb adresindeki kodu çalıştırp 0x1fc adresine geçecek ve burda sprintf fonksiyonun bir kodu değil code protect kodu olan(0x87654321) var.
işte film burda kopuyor.......

EOS

@mezire
senin önerdiğin yolu daha önce denemiştim.
programın ilk satırına ,,,@include dan sonra,,,hatta startup.s dosyasına yazarak denedim ama hep aynı.
bu arada daha önce yazdımı bilmiyorum ,Keil versiyonu 4.00.

SpeedyX

şimdi lpc2368 e CRP2 koruma yaptım, flash magic ile programladım, hiç bir sorun yok. Okumaya kalktığımda CRP2 diyor.

Hep aynı işlemci ile mi deniyorsun?