1200V. 100A. TO240 metal kılıflı kendinden diyotlu IGBT?

Başlatan azimli, 30 Ağustos 2009, 23:18:33

azimli

mesajları bir kaç kez okudum benim anladığım;
igbt lerin nin sürdüğü yükün gücü (gerilim ve akım değerleri) ne olursa olsun igbt li bir H köprü güç elektroniği devresindeki 1200V. 100A. tek bir TO247 kılıflı igbt ler (gurup ipm benzeri modül değil)
+15V./-15V. ile iletim ve yalıtıma sokulup çıkarılabiliyor burda IGBT yi bozan bir gerilim değeri söz konusu bile değil zaten igbt nin Vge sürülme gerilimi katoloğunda +20V/-20V. olarak verilmiş burda hatam yok herhalde.
sorun TLP250 ile bu igbt sürülmek istendiğinde oluşuyor değilmi.oda bu sürücü entegresinin en fazla 24V. genlikli gerilimi belirli bir sıcaklıkta iletebilmesi ve daha üstünü iletememesi.+15V./-5V. = 20V. genlikte bir gerilim.sınırın altı yani.
burda verilen sıcaklığada çok sıcak yaz gününde bizim trafomuzun bulunacağı ortam çıkarmı, doğrusu çıkabilir güneştede bırakılırsa birde İzmir ve Adana da  olur ise ihtimal var.

TLP250 bir noktadan sonra yetersiz geliyorsa o zaman boostrap yönteminide kullanan bir entegrede olmadan TLP250 nin muadili ne kullanılabilir bu ic yi değiştireceğimden değilde bilsek faydası olur belki bir gün.

xenix hocam ilk projeye tavsiyeniz üzerine (motor kontrol) aynen devam edeceğim.Ares de yeni kart çizimine başladım.
ikinci projeye başlamak biraz zaman alacak buraya yazılanlar doğrultusunda çalışmalara başlayacağız.

son yaptığınız projede gizliliği yoksa ve cevap vermek isterseniz igbt gruplarını nasıl bir sürücü entegre ile sürüyorsunuz sorabilirmiyim mantığınıda verseniz olur.paralel bir sürü igbt transistör dehşet bir gurup olsa gerek.

mesajıma ilgi gösterip cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
sevgiler saygılar... azimli.

fractal

anlatılanların coğu statik jenratörlede ilgili.
Restantum cogniscutur Quantum deligutur