Kayan Yazı 12v Problemi

Başlatan Ruzgarbey, 02 Eylül 2009, 13:34:06

Ruzgarbey

Alıntı yapılan: "Elektron74"@Ruzgarbey
Rica etsem pic çıkışlarına 74hc14 ve uln2803 ile yaptığın bağlantıyı verebilirmisin.
tabiki aslında çok aman aman bişi değil ama yinede sorunumu çözdü.
pic çıkışında mosfetleri sürmek için kullandığımız pinleri önce 74hc14 e giriyoruz buradaki ama tersleme yapmak.74hc14 ün çıkışlarını uln2803 e giriyoruz.bildiğiniz gibi 74hc14 te 6 giriş ve 6 cıkıs olduğu için elimde malzemede olduğundan başka bir arayışa girmeden 2 adet kullandım.8 bit tersleme yapabilen herhangi bir ent kullanabilirsiniz.2803 çıkışlarını 4k7 ile mosların gatelerine giriyoruz.ayrıca gatelere yine 4k7 ile 12v veriyoruz.hepsi bu kadar.kolay gelsin saygılarımla..
Hayatta En Hakiki Mürşid İlimdir. M.K. ATATÜRK

Elektron74

@Ruzgarbey
 Teşekkürler. Anlatmak istediğiniz böyle bir bağlantı herhalde.

Yarın; yorgun kimselerin değil rahatlarına kıyabilenlerindir.

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "Elektron74"@Ruzgarbey
 Teşekkürler. Anlatmak istediğiniz böyle bir bağlantı herhalde.
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

evet böyle olmasi gerek
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Ruzgarbey

evet arkadaşım aynen bu şekilde bağlanacak.diptrace kullandığım için resim cıktısı alamıyorum.o yüzden koyamadım ben.saygılarımla..
Hayatta En Hakiki Mürşid İlimdir. M.K. ATATÜRK

muratu

Rüzgarbey
7414 schmit trigger'la terslemeye  ne gerek var elinin altında yazılım yok mu?
muratu

Gökhan BEKEN

satırları sürmek için bdx53(npn transistör) kullanıyorum
piksel başına seri 4 led kullanmak için satırları 12v ile sürmem lazım
bdx53 kullanarak 12v ile sürebilir miyim? Ben düşündüm, güç kaynağından 12v alayım 7805 ile pic ve devreyi sürüyüm, 12v ile transistörü sürüyüm dedim pnp olsa halledilir ama npn olunca mantık kuramadım. (bende mi sorun var anlamadım)
Sizin yaptığını yaparak irf9530 mi kullanmam lazım. Bu arada terslemeye gerek var mı, arkadaşın dediği gibi yazılım ile yapmamız yeterli olur bence.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.