+-12v çıkışlı rs232 converter

Başlatan james, 02 Ocak 2004, 22:29:23

z

Alıntı yapılan: "james"Picden cihaza data gönderdiğimde cihazın RX pini + voltaja yükseliyor ve öyle kalıyor.Picde

kilitleniyor.Pice ve cihaza paralel olarak PC yi bağladığımda ise kilitlenme olmuyor herşey normal yani picden gönderdiğim data hem Pcye hemde cihaza

gidiyor.

RS232 interfacede bazi devre tasarimcilari IClerin girislerine   feedback ile extra histeresis ozelligi olusturuyorlar. Giris H oldugunda feedback ile giris H da

tutulmaya calisiliyor ve bu hatti L yapabilmek icin RS232 girisi bayagi bir negatife cekmek gerekiyor.

Tahminim dogru ise cozum icin  Rx hattina bir bir trimpotla - 12v verin trimpotu

ayarliyarak iletisimin devamli oldugu durumdaki direnc degerini tesbit edin.

100K trimpot ve seri 1K koruma direnci ile deneyebilirsiniz.

Ancak PIC'in kitlenmesi garip (?)
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

byka

james ben aslında senin picle haberleşme hızının yavas yada input output seviyelerinin yeterli (yada yüksek)olması/olmaması

ihtimalini vurgulamak istedim
bu entegreye gore
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

james

pic cihazla ve pc ile aynı hızda haberleşiyor.o yüzden hızdan dolayı değilde voltaj seviyelerinden problem oluyor sonucu

ağırlık kazandı.bunalmışın dediği gibi rx e - 12 volt bağlarsam sorun çözülebilir bundan ümitliyim de bu seferde sürekli negatifde  kalmaz inşallah
ARAMIYORUM , BULUYORUM

james

3 gündür debeleniyodum.yok voltaj seviyesiydi yok haberleşme hızıydı derken pic yazılımını ihmal etmiştim.meğerse cihaza

data gönderirken kesmeleri iptal etmek gerekiyormuş.cihaz her aldıgı datayı echo yaptıgından picin kafası karışıyormuş disable interrupt yaptım ve sorun çözüldü..
ARAMIYORUM , BULUYORUM