PIC ile Endüstriyel I/O kartı tasarımı

Başlatan gtekdemir, 21 Kasım 2009, 17:49:49

CLR

Alıntı yapılan: Pyrodigy - 08 Mayıs 2012, 19:25:31
Merhaba
Sanırım arkadaşın bahsetmek istediği Elektroniğin Temeli ve Yarı İletken Teknolojisi ise kesinlikle katılıyorum. Bu temelden yoksun, kulaktan dolma bilgilerle bir yere varılamayacağı kesin ona hemfikirim. Ancak bahsettiği Analog veri işleme ise ben ona katılmıyorum zira ,aritmetik ve mantıksal işlemler, MCU ların dögü ve kesme halleri, TTL/ST seviyeli I/O portların yönetimi, zamanlayıcılar, MSSP, ICSP, EUSART, CAN,USB...vs seri haberleşme ve sayamadığım bir çok konu ve özelliklerin kullanımında analog veri analizi ile bir alakası yok...

@Pyrodigy,

Günümüzün sorunu nedir biliyor musun? Okumamak. Öncelikle geçmiş yazıları okuman gerekiyordu ama başlıkta da konu açık aslında.

Şimdi yukarıda yazdığım yazıyı daha açık yazayım.

Dedim ki, eğer gürültülerden yoksun, sağlam besleme, grounda ve temiz voltaj seviyelerine sahip bir devre kuramazsanız, isterseniz yazılımcının kralı olun, hiçbir şekilde sağlıklı bir program yazamazsınız. Yok ben doğru anladım, gürültüleri de yazılımla çözerim , her durumda yazarım ve çalıştırırım diyorsan o başka tabii.

Analog sonsuz voltaj seviyesine sahiptir, dijital diye bahsedilen şey ise, analog'un sadece 2 noktasıdır. Low ve High. Dolayısıyla analog dijital'i kapsar. Eğer bu dediğimle kast ettiğimi anladıysan herşey gerçekte analog'dur ve analog'u iyi bilen ve dijital sistemleri de çözmüş biri, başkalarına muhtaç olmayan iyi bir elektronikçidir.
Knowledge and Experience are Power