şerit led silikonlama makinesi

Başlatan Cetinal, 18 Ocak 2010, 12:52:11

Cetinal

Merhaba forum üyeleri

Bu çin malı şerit ledlerde dış mekan olanlar silikonlu oluyoe ve led i ışığı çok dandik olmasına rağmen su geçirmezliği iyi oluyor...

bunu yapan makine ye ne ad veriliyor ne diye araştırma yapmalıyım ...

bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim

OG

Maşrapa  :)  , biz öyle yapıyoruz.
2 kimyasalı güzelce karıştır, biraz dinlendir, doldur maşrapaya, yay ledin üstüne.

Edit, belkide çekme (extrusion) den bahsediyorsundur. O da bildiğin çekme makineleri, kalıp ister.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

askb

Kullanılan Malzeme nedir arkadaşlar.Bende bu malzemeyi arıyorum.

Cetinal

Alıntı yapılan: "OG"Maşrapa  :)  , biz öyle yapıyoruz.
2 kimyasalı güzelce karıştır, biraz dinlendir, doldur maşrapaya, yay ledin üstüne.

Edit, belkide çekme (extrusion) den bahsediyorsundur. O da bildiğin çekme makineleri, kalıp ister.

maşrapa ha :D bende araştırdım teknik  bi terimmiş gibi hela tas ı desenize hocam...

epoksiden bahsediyorsunuz büyük bi ihtimalle...

şerit led e nasıl uyguluyorsunuz onu ki.. 12 ~24saat aralıgında kuruyor zahmetli oluyordur biraz

esnek şerit led e uygulaması zor olur epoksiyi....

2) extrüdüzyoncum var ama onunla sert malzemeler de çektirme yaptırıyorum mesela led fluoresan için plastik ten şeffaf ve buzlu cam ;)

sagamen

pratik bir cozum :)  şeffaf makaron  hafıf bir ısı ile suyun içinde calıstırın ben boyle yapıyorum
herkEse kolay gelsin

Cetinal

bende öyle yapıyorum 5er mt lik makaronlara şerit led ler sokulup dediğiniz gibi kullanılıyor ama :D

seri üretimde angarya oluyor elemanlara çünkü üretimde kilometre kilometre üretim yapılıyor
ve

geçende fare kemirmiş uyguladıgımız bi yerde su almış bozulmuş :D

makaron bi yerden bi şekilde darbe aldı mı bi zarar gördü mü artık su durmuyor içinde ilerleyip gidiyor ama silikonlu şerit ledler de öyle olmuyor en fazla 2 led bozulur su alsa bile ki almıyor

muhittin_kaplan

hocam sanayide polyesterciler vardır.karbon kelvar a polyester emdirerek karbon fiber, cam elyafına emdirerek fiber yaparlar. o polyester nevalesi tenekelerle satılır acaba o işinizi görür mü ?

Cetinal

yani şöyle söyleyeyim iş görmesine bi çok yöntem var ...

makaronla yapıyorum zaten ...

epoksiyle de yaparım hiç problem değil ama seri üretim de sıkıntılı bi iş o ...

makaron epoksi veya polyesterden de kolay ...

1000 mt lik siparişler oluyor genelde minumum avrupaya ....
işte elemanlar o zaman makaronlamayla ugrasıyorlar ...

ama çin malı dandik ledli şeritlerin silikonları güzel mesela

ben smd dizgiye bi taraftan boş şerit led pcbsini koyup fırının çıkışından hazır aldıgım gibi

silikonlama yada her ne zımbırtıysa o makine şerit led i verecem girişinden çıkışından alacam hazır vaziyette ..silikonlu

var bunun makinesi ama ne oldugunu bilmiyorum adını ...

:D :D

OG

Alıntı Yapsilikonlama yada her ne zımbırtıysa o makine şerit led i verecem girişinden çıkışından alacam hazır vaziyette ..silikonlu
Plastik çekme makineleri yapıyor dedimya. Önemli olan kalıp (kafayı) yaptırmak. Gerisini makine çekiyor zaten. Kalıbı İsmail usta yapıyor çekmeyi makine.

Önce dizgi sonra çekme işi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

illusionledpcb

polyester ve sertleştirici kullanırsan uygun olur
ILLISION LED & PCB Baskı Devre Kartı Dizgi Malzemeleri Kompanent İthalat ve İhracat Necati Bey Cad.No:30/2 Karaköy Beyoğlu/istanbul  Tel : +90 212 245 41 22 Fax : +90 212 245 41 23 GSM: 0531 774 00 62  web: www.illusionled.net