İlginç bir çalışma oldu

Başlatan nerginer, 09 Mart 2010, 17:55:36

tyildizak

Herhangi bir dc motor ve ardarda uygun frekans ve sürelerde pwm ile kolayca yapılabilir. Videodakinin çok sesli olması güzel :)

tyildizak

nerginer

Yok kesinlikle fake değil bizzat kendim yaptım ve videoyu çektim.
PanterA motor sürücülerinin kabiliyetini göstermek istemiştim. PanterA sürücü kartını  Çin malı ürünlere karşı yerli bir çözüm olması için geliştirdik.

Saygılar
Nuri Erginer

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: "nerginer"Yok kesinlikle fake değil bizzat kendim yaptım ve videoyu çektim.
PanterA motor sürücülerinin kabiliyetini göstermek istemiştim. PanterA sürücü kartını  Çin malı ürünlere karşı yerli bir çözüm olması için geliştirdik.

Saygılar
Nuri Erginer

Ne yani şimdi bütün o sesler 3 tane motorlamı üretiliyor sesler sargılardan mı geliyor arkadaşım anlamadım. 1001 oyunlu ateri kasetlerinin müziğine benziyor.  :)

aslan_korhan

Evet oluyor.

Adamlar Lazer CNC ile Mario'nun müziğini çalmış:

http://video.msn.com/video.aspx?mkt=tr-TR&vid=0f186e61-5f75-4672-ba8c-e0c78c2007b6

Ayrıca Commodor-64 zamanında Floppy'nin Step motorundan da müzik çaldırıyorduk...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

106Tuner

Çok ilginç ve eğlenceli bir iş çıkarmışsın ortaya kolay gelsin.

ipek

HP ScanJet 6 tarayıcı almıştım kur işlemi bittikten sonra donanım testi yapıyordu şaşırıp kalmıştım step motor kusursuzca marş çalıyordu. :lol:

nerginer

İlginiz için teşekkürler

Evet sesler 3 adet step motordan yani onun sargılarından geliyor. PanterA mikro step sürücü motorları belirli hızlarda döndürdüğünde çıkan seslerin nota karşılıkları bulunuyor. Motor daha hızlı döndüğünde daha tiz bir ses çıkıyor. Ben midi müzik dosyasını g code a çeviren bir yazılım buldum internetten çıkan g-codeu Mach-3 yazılımı üzerinden PanterA step motor sürücü kartıma ve oradanda motorlara gönderdim. Sonuç bu oldu 3 motor ve 3 sesli bir şarkı.

Saygılar
Nuri Erginer

gladi

arkadaşlar bana mozardın G kodaları lazım ...

acil ...
misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: "nerginer"İlginiz için teşekkürler

Evet sesler 3 adet step motordan yani onun sargılarından geliyor. PanterA mikro step sürücü motorları belirli hızlarda döndürdüğünde çıkan seslerin nota karşılıkları bulunuyor. Motor daha hızlı döndüğünde daha tiz bir ses çıkıyor. Ben midi müzik dosyasını g code a çeviren bir yazılım buldum internetten çıkan g-codeu Mach-3 yazılımı üzerinden PanterA step motor sürücü kartıma ve oradanda motorlara gönderdim. Sonuç bu oldu 3 motor ve 3 sesli bir şarkı.

Saygılar
Nuri Erginer

Peki hocam motordan ses gelmesi iyi bir şey mi? Normal çalışmalarda da geliyor mu? Yoksa sesler bu fantezik uygulamaya mı özel

gladi

her türlü motordan (petrolle çalışanda dahil )ses gelmesi iyidir ... ama abartılı olmayacak şekilde ... bir çok insanı rahatsız etsede ... oparatoru ve teknik ekibin ölçü aletidir ....

tamirci bir arkadaşım var ... izmirde onun yanına her gittiğimde ... küçük anfiye baglı IR alıcı var ... kumandaları alıyorum elime ... melodi çıkartıyordum ... deli oluyor bana ...  ;)

çok kumandayı sesinden tanıyorum kodlarını ...
misafir olan kimse, beraberce getiremediği birşeye kalbini bağlamaz.

hasangurlek

Alıntı yapılan: "nerginer"Yok kesinlikle fake değil bizzat kendim yaptım ve videoyu çektim.

Saygılar
Nuri Erginer

Hayallerin projelere dönüştüğünü sıklıkla görüyoruz fakat bu projelerin hayat bulmasına pek alışkın değiliz. Forumda nadiren gördüğümüz olaylardan biri. Siz bunu başarmışsınız. Samimiyetle başarılarınızın devamını dilerim.
http://www.cyber-warrior.org, Although they like whiteness, sometimes twilight is required...  Hala evlilermi bilinmez ama kesinlikle artık uygun değiller !!!