TMS320F28035 Datasheet.

Başlatan Logan, 26 Nisan 2010, 09:53:52

Logan

Günaydın arkadaşlar,

DSP deneme bordu ile yavaş yavaş çalışmaya başlıyorum. Sırasıyla örnek programları çalıştırdıktan sonra ( ADC, HPWM, ECAN vs. vs. ) mimariyi daha iyi anlayabilmek için bir buton bir zil, iki buton bir zil, iki buton iki zil gibi, tarama usulü display gibi ufak tefek programlar yazdım. Alıştırma ve ısınma turlarını geçtikten sonra donanımsal özelliklere geçtim.

Hazır tarama usulü display çalışıyorken ADC'yi aradan çıkarmaya karar verdim. Fakat ADC modülünü hakkıyla anlatan, bütün registerleri ve bütün bitleri detayı ile inceleyen bir döküman bulamadım. Elimde sadece 138 sayfalık bir datasheet var ve bunun içerisinde de sadece işlemci genel hatları ile anlatılıyor. Detaya inmemiş.

İlgilenenler için link : http://focus.ti.com/lit/ds/symlink/tms320f28035.pdf

Sizinde görmüş olduğunuz bizim alıştığımız Microchip tarzı datasheet biçimine hiç uymuyor. Acaba TI burada "Ne yapacaksın detaylı dökümanı, dünya kadar örnek program var satır satır yazılmış. Onlara bak" mı demek istiyor? Yoksa bu dökümanlar, donanımsal özellikler çok yer kapladığı ve oldukça detaylı olduğu için başka başlıklar altında mı paylaşılmış? Yani ADC için ayrı datasheet, PWM için ayrı datasheet gibi.

Bu konuya açıklık getirebilirsek çok sevinirim arkadaşlar. Zira ben hazır örnek programlar üzerine ilerlemek istemiyorum

İyi günler, iyi çalışmalar...
İmza.

z

TI ciplerin bir kisa dokumani bir de bu cipe ait detayli dokumani oluyor.
Verdigin linke bakmadim ama sen muhtemelen kisa tanitim dokumanini temin etmissin.

Asil dokuman cok fazla sayfa (300..600 sayfa) icerir ve herhangi bir registerin herhangi  bitini en ince detayina kadar anlatir.

Ustelik bu dokumanin hem pdf versiyonu hemde basili kitap versiyonu bulunur. Kitap versiyonu genellikle
pdf versiyonundan cok sonra cikartiliyor.

TI sitesini iyice incele derim. Eger cip cok cok yeni ise bahsettigim detayli dokuman bazen gecikmeli cikabiliyor.

Birde bu dokuman o cip ailesi icin genel bir dokuman olur. Yani 64 pinli ciple 256 pinli cip icin ayni dokuman kullanilir.

Aradigin kitabin adinda System and Peripheral kelimeleri gecmesi lazim.

Asagidaki linki iyice didikledinmi?

http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/tms320f28035.html#technicaldocuments

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Logan

Buldum üstad. Zaten bende aynı şeyi düşünüyordum. 16F877 gibi bütün bitleri bir dökümanda toplamaya kalksaydı herhalde 1000 küsur sayfa olurdu. Bu sebeple parça parça anlatmışlar. Sırf PWM konusu 141 sayfa. TI'ın sitesini alt-üst ettim, çıkardım. Buyrun bu da linki;

http://focus.ti.com/docs/prod/folders/print/tms320f28035.html#technicaldocuments

Eğer bir aksilik çıkmazsa bu akşama kadar veya en geç yarın akşama kadar ADC'yi yutmuş olurum. Şu an CCS 4 üzerinde çalışıyorum ve hala Flash'a yazabilmiş değilim. Bütün programları RAM üzerinden çalıştırıyorum. Bu sebeple bir noktadan sonra RAM hafızası doluyor. CCS 4'ün default RAM belleği 0x0000C00. Ben bu sayıyı değiştirdim. 0x0010000 yaptım, sorun düzeldi. Fakat Flash'a yazma problemi devam ediyor. Ayrıca hala sıfırdan proje oluşturabilmiş değilim. "Unresolved symbol" hatasından kurtulamıyorum.
İmza.