LPC1768 ARM CORTEX M3

Başlatan ahmet2004, 15 Mayıs 2010, 00:22:01

teknikelektronikci

linktekileri harfen yapmaya calisiorum
http://ics.nxp.com/support/documents/microcontrollers/pdf/lpcxpresso.getting.started.pdf

fakat bende fig 30 31 cikmiyor yani cmsis ve debug release olan pencereler cikmiyor sadece prosesörü secmemi istiyor o akdar birde burda prosesörlerden hepsini secemiyoruz bu demi oldugu icin mi ? ben internetten aktive edince daha fazla acildi ama 1768 aktif degil mesela bu konuda bilgisi olan varmi ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: FxDev - 04 Eylül 2010, 17:04:19
@teknikelektronikçi: Bu siteyi bir incele hex oluşturmak için.

http://www.microbuilder.eu/Blog/09-12-16/Building_Intel_Hex_Files_with_LPCXpresso.aspx

Fakat ben Keil'ı kullanıyorum şu an uygulamalarım için LPCXpresso'da proteusta simülasyon yapmam için gerekli donanım bulunmasından. Bir de ne yaptıysam beceremedim proteusta simülasyonunu. Ayrıca Keil'ın sunduğu software debug da oldukça işime yarıyor şu anlık.

selam fxdev

bu bildigimiz hani 8051 icin programladiigmiz mustafa hocanin kullandigi keil mi ? :) mustafa hocayi bilyiorsundur o hep onu kullaniyor dediign gibi eger onunla oluyorsa süper cünkü ben onunla cok rahat calisiyorum ve dediign giobi debug özelligi cok iyi

edit: uvision programini bahsediyorsun degilmi ?
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: FxDev - 04 Eylül 2010, 21:14:17
MDK411 adlı program ile kuracaksın. Direk ARM için kuruluyor. Elbette üstüne 8051 vb. derleyiciler de kurabilirsin. Ben de çok beğeniyorum Keil'i, fakat kart geldiğinde LPCXpresso'ya geçeceğim. Zaten alacağımız kartta debug işlemlerini LPCXpresso ile yapacağız.

Bu arada NXP'nin de datasheetleri oldukça hoşmuş bunu fark ettim.

ya dediign gibi nxpresso ya gececegimiz icin onu ögrenmeye calisiyorum fakat nedense pdf deki ile benimkiler tutmuyor neyse bakacaz artik bu arada burada kullandimiz dil c dili ama özel komutlar v.s vardir elbet mesela bir yerde gördüm short_delay(2000) böyle bir seydi bu komutlar bir oldugu nxp icin uyumlu olan kodlarin olduug bir kitap veya pdf i varmi benmi bulamadim mesela protonda help de var ama bunda yok

teknikelektronikci

X-Fi

bağlığı okudum LPC1768 kitden bende istiyorum AVR üzerine bikaç deneme yaptım winavr ile, anci c desteklediğinden hi-tech e çok benziyor alışmam zor olmadı bu kit çok işime yarayacak.

toplu alım konusunda son durum nedir acaba?
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

ErsinErce

Alıntı yapılan: t2 - 04 Eylül 2010, 14:26:12
Biz forumdan 10 -20 kişi toplandık, kit almak istiyoruz şeklinde sorulduysa belki o yüzden sallamamış olabilirler. Bunlarla irtibata geçmek için tam firma künyesi vergi nosu vs ayrıca sabit telefon da yazmak gerek aslında hiç bir işlevi yok, parayı veren alabilmesi lazım, O zaman dikkate alıyorlar. malesef böyle işte. email desen sanki email ucube birşey, çoğu zaman cevap gelmez. gelse de ıkına sıkına yazıyorlar. ciddi müşteri araması lazımmış öyle anlaşılıyor. hem dakka başı arayıp kızılacak.

@t2 girişi çalıştığım firma ismiyle yaptım, çeşitli üniversitelerde okuyan ve çeşitli sektörlerde çalışan kişiler diyerek ekledim, bu kişilerin sallamamasının sebebi adetlerin 1000-1K ler seviyesinde olmamasından dolayı. Ciddi müşteriyi pazartesi görücekler hiç merak etmeyin ;)

Alıntı yapılan: X_Fi
toplu alım konusunda son durum nedir acaba?

Pazartesi büyük ihtimal sonuca ulaşmış olucaz, listeye ekledim sizi de

Listenin Son Hali;
- 1 ahmet2004
- 1 Brsmnc
- 2 katana
- 1 cynetron
- 1 fahri
- 1 FxDev
- 1 computerboy
- 1 sdonmez
- 1 JKramer
- 1 M_B
- 2 mufitsozen
- 1 muuzoo
- 2 fatihinanc
- 1 tamirci_erhan
- 1 Ziya
- 1 ferdem
- 1 Sepiroth
- 1 muat
- 1 tuggy
- 1 Elektroemre
- 1 X_Fi

Toplam 19+5

+5:
- 1 tuggy
- 1 katana
- 1 fatihinanc
- 1 Elektroemre
- 1 X_Fi

teknikelektronikci

ahmet hocam sizinkullandiigniz dereyici mikrovision4 değilmi ? ben en son versiyonu indirip yeni proje olusturup islemciyide sectim ama sozin ilk verdiigniz kodda hata veriyor gerci kod yokken de hata veriyor bunun yaninda baska kurmamiz gereken bir sey varmi ? mikrovisionu kullanmasini iyi biliyorum proje olusturma v.s o bakimdan sikinti yok ama nedense derleyemedim

edit:

fxdev sendne ricam bana bir örnek kod koyarmisin ?

ahmet2004

Evet keil mikrovision4 başka birşey kurulu değil.Yazılımsal debug özelliği güzel register içeriklerinin ne olduğunu

ve detayları incelemede çok kolaylık sağlıyor bende bu kısmı seviyorum.Kolay ve basit bir yapısı var hiç yormuyor.

Hata veriyormu?

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: ahmet2004 - 05 Eylül 2010, 21:55:53
Evet keil mikrovision4 başka birşey kurulu değil.Yazılımsal debug özelliği güzel register içeriklerinin ne olduğunu

ve detayları incelemede çok kolaylık sağlıyor bende bu kısmı seviyorum.Kolay ve basit bir yapısı var hiç yormuyor.

Hata veriyormu?

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)

Bendeki de aynen bu program hocam gercekten cok güzel bir program ben bununla asm ile 8051 programlari yaziyordum cok güzel debug özelligi var ama nedense lpc icin bir progarm derleyemedim acikcasi c bilgim sadece ansi c var bilgisyrada yaziordum ufak programlar mikroderleyici icin c bilgim yok birt bahane olsun diye bu lpc kitini ismarladim sizden ricam bana ledleri yakip söndüren port ayarlarini görebilcegim ve keil de derleyebilcegim basit bir program koyabilirmisiniz ? tesekürler

ferdem

Example lar arasında blinky.c diye bir örnek olması gerekiyor. Şu anda bilgisayarımda Keil yok, eski ISIS denemelerinde hex için Keil\ARM\Examples\Blinky\ dizinini göstermişim. Keil in kurulduğu dizine bir bakın.
Kolay gelsin.

muhittin_kaplan

keil kullanıyorum,c biliyorum
bu kiti almalımıyım ?

ahmet2004

*muhittin_kaplan*

Kiti almana hiç gerek yok.Arm işlemcilere çok fazla ilgi duyanların alması lazım bence.

ahmet2004

*teknikelektronikci*

Bu kod Lpc1768 keil uVision 4 ile hazırlanmış ve yeni tip sdHC belleklerde çalışıyor.

sdHC memory test kodu NXP nin sitesinde AN10916.zip kod ismiyle yeralıyor.Bu kodu deneyebilirsin sdHC çalışıyor.

http://rapidshare.com/files/417327153/LPC1768_uVision4_sdHC.zip

fatihinanc

Arkadaşlar merhaba;

Bugün Arrow'dan aradılar.
Şu an 19 adet kitin siprarişi verildi.

Son indirim ile beraber adedi 20€ + KDV den geliyor.
Sipariş benim adıma kesildi.Dolayısıyla benim adıma
olan bir hesap numarasından onların hesabına 150€ kadar bir
kapora yatırmamız gerekecek. Özcan bey en geç iki gün içerisinde
kaporanın yatırılması gerektiğini söyledi.
Ben de kendi hesabımdan onların hesabına EFT yapacağım.

Ürün teslim tarihi olarak 17-20 Eylül arası diyor Özcan Bey.

Ben şimdi hesap numaramı bana özel mesaj atanlara göndereceğim.

NOT : Hesabıma 46 TL yatırsanız yeterli oluyor.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

X-Fi

sanırım bu partiden ben yararlanamıyorum çünkü 19+5 gurubundayım eğer ilk 19 dan almak istemeyen varsa onun kitini alabilirim.

edit: mademki az kit var 2 şer tane alanlar sparişlerini teke indirebilirlerse 3 kişinin daha kiti olur.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)