Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

IŞIK HIZI

Başlatan My75, 22 Haziran 2010, 20:01:00

My75

Işık hızı saniyede yaklaşık olarak 300.000 km,madde olan hiçbirşey ışık hızına ulaşamaz (şimdilik),ulaşsada yok olurmuş.
Basit bir hesapla çapı 500 metre olan bir silindiri saniyede 600.000 devirle döndürmeyi başardığımız  gün zaman durmuş olacak. ;D

Bırakın bunu yapmayı Nasa yerçekimi ile ilgili bir deneyde gerekli olan 50cm' lik bir silindiri bile saniyede 30 devirin üstüne çıkaramamış

Bir kaç gündür bu tarz şeylere taktım strestenmi acaba?? :) 

Dünya kendi ekseninde saatte 1670 km,güneş etrafında ise saatte 108.000 km hızla dönüyor arkadaşlar,Ve
bir atom parçasının boyu dünya üzerindeki bir kiraz kadarmış ve bu atom parçasının içindeki çekirdek ise atomun 12milyarda birinden
oluşuyormuş..Dahada birşey demiyorum..Yüce Yaradanın  kudretine bakın,söyleyecek söz yok.
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

My75

Bu mesele inanç meselesi değil,Allah 'ın varlığına yürekten inanırım ama dindar bir insanda değilim.Bu Allah'la benim aramdaki bir
meseledir sadece,kimse karışamaz..Demekki bu olaylar sizin için çok küçük şeyler unutmayınki sizde evrende çok küçüksünüz.Madem
bu kadar basit demekki sizin içinde her şey bir tesadüften ibaret..Unutmayalım ki Nasa bile artık din kitaplarından ilhamlar alıyor..
Bu durumu hemen malzeme yapıp yaratan için reklammı yaptığımı düşündünüz ama yanıldınız bence siz reklam yaptınız ben sadece
bugüne kadar dikkat etmediğim noktaları benim gibi dikkat etmemiş arkadaşlar ile paylaşmak istedim..Yoksa 4 yıllık bir üyelikte böyle
mesajıma rastlamışmısınız bakalım,neyse cevap vermem bile gereksiz..Allah' ın kudretinde gerçekten küçük şeyler..Boşverin gitsin..

gallavi

Alıntı YapBu mesele inanç meselesi değil,Allah 'ın varlığına yürekten inanırım ama dindar bir insanda değilim.Bu Allah'la benim aramdaki bir
meseledir sadece,kimse karışamaz..Demekki bu olaylar sizin için çok küçük şeyler unutmayınki sizde evrende çok küçüksünüz.Madem
bu kadar basit demekki sizin içinde her şey bir tesadüften ibaret..Unutmayalım ki Nasa bile artık din kitaplarından ilhamlar alıyor..
Bu durumu hemen malzeme yapıp yaratan için reklammı yaptığımı düşündünüz ama yanıldınız bence siz reklam yaptınız ben sadece
bugüne kadar dikkat etmediğim noktaları benim gibi dikkat etmemiş arkadaşlar ile paylaşmak istedim..Yoksa 4 yıllık bir üyelikte böyle
mesajıma rastlamışmısınız bakalım,neyse cevap vermem bile gereksiz..Allah' ın kudretinde gerçekten küçük şeyler..Boşverin gitsin..
Siz öyle yaptınız diye demiyorum ama bazıları fizik kuralları üzerinden ilahi bazı ispatlar yapmaya çalışıyor bu bencede çok tehlikeli ve saçma çünkü fizik bu gün ak dediğine yarın kara diyebilir. O zaman o ispatlarda çürtülümüş olur. Din inanç meselesidir ispat edilmesi gerekmez.
DemirHan=gallavi;

My75

Dostum emin olunki ben o bazılarından değilim,o yüzden böyle ön yargılı bir yanıta bozuldum,hiç böyle bir yorum beklemiyordum,
belkide o cevabı yazan arkadaştan bile daha uzağım böyle konulara,neyse uzatmaya gerek yok,rica ediyorum bu konuyu çöp
kutusuna atın.