Hafıza kartı yazma okuma

Başlatan tekniker_murat, 16 Temmuz 2010, 03:23:41

tekniker_murat

Arkadaşlar Herkese kucak dolusu selamlar.

Ben proton basic ile bir hafıza kartının içine bir tane err.txt adında dosya açıp bu dosyanın içine :

Arıza Anı Gerilim değeri     Arıza anı Akım değeri     Arıza anı saati     Arıza anı tarihi     xxxxxxx    xxxxxxxx      xxxxxxxxxx

219                                           10                             17:35              21/05/2010            xx             xx                  xx
  216                                           8                               17:39              21/05/2010            xx             xx                  xx
  211                                           7                               17:41              21/05/2010            xx             xx                  xx
  200                                           4                               17:45              21/05/2010            xx             xx                  xx
  195                                           5                               17:57              21/05/2010            xx             xx                  xx

Şeklinde bir format ile çeşitli dış etkenlerden alınan bilgileri yazdırıp kayıt ettirmek istiyorum.

Bunun için Gerekli olan proton basic kodları ile ilgili biraz hatta bayağı bilgilere ihtiyacım var

Örneğin ilk olarak hafıza kartı ile iletişim kurabilmem için hangi komutları çalışmam hangi terimleri bilip araştırıp hangi konuları öğrenmem lazım ?
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]

gallavi

Hafıza kartından kastınız piyasada bolca bulunan sd kartlar ise SPI portu üzerinde PIC ile haberleştirebilirsiniz. Aşşağıdaki linkde bunu anlatan bi makale var. Ancak sizin istediğiniz gibi dosya formatı üzerinden bir dosya açıp kayıt yapmak bitaz daha karmaşık bunun için hazır kod kütüphaneleri bulabilirsin belki PHB için araştırman gerek

http://dergi.picproje.org/mmc-sd-kart-uygulamasi
DemirHan=gallavi;

tekniker_murat

Sn gallavi öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim ama linkini verdiğiniz http://dergi.picproje.org/mmc-sd-kart-uygulamasi adresindeki makaleyi daha önceden okumuştum.

Bu makalede c kodları mevcut oysa bana proton basic kodları lazım ama yinede ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ederim.Allah razı olsun
[email]murat.yagci.1984@gmail.com[/email]