MSP-EXP430G2 LaunchPad Geliştirme Boardu 4.3$ + Ücretsiz Shipping

Başlatan memo333, 19 Temmuz 2010, 08:48:00

tayyar

Arkadaşlar empa firması sample göndermeyi kabul etti. 3 farklı model mikrodan 5 er adet istemiştim aynı zamanda deneme kitini aldığımıda söylemiştim. arayıp sordular dip soketli gönderelim değilmi diye. Hiç soru sormadan pürüz yaratmadan. bundan sonraki ihtiyaçlarımı empaya kaydırmayı planlıyorum...
--EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR--

aspcibertan

Empa'nın iletişimi güzel, başka distribütör ile görüşmeye hiç gerek yok.

Bu ürünü TI şu an stoklarında bulundurmuyor, yeni bir parti mal hazırlıyor bildiğim kadarı ile. Ağustos ortasına doğru stoklara girecek. Büyük distribütörlerinin sitesinde de (Mouser vs...) satılıyor bu ürün.

Texas çok uzun zamandır Türkiye'ye sample gönderimi zaten yapmıyor birçok şirket gibi. (Sanırım 8 sene kadar önce durdurulmuş sample programı Türkiye için.)

Ekleme: TI-estore sitesi gerçekten kötü :) Asıl site çok iyi, ama eStore'den sipariş vermek işkence.

muzdaq

teksas ile 1-2 ay önce görüştüm başka bir ürün için.sample göndermelerini istedim gönderdiler. bir kısıtlama olduğunu düşünmüyorum.

tayyar

Empa aracılığı ile texastan sampleler geldi sırada kit var bekleyelim bakalım...

tayyar

MSP430F2002 - 16-bit Ultra-Low-Power Microcontroller, 1kB Flash, 128B RAM, 10-Bit SAR A/D, USI for SPI/I2C     
  MSP430F2002IN     

MSP430F2011 - 16-bit Ultra-Low-Power Microcontroller, 2kB Flash, 128B RAM, Comparator     
  MSP430F2011IN     

MSP430F2013 - 16-bit Ultra-Low-Power Microcontroller, 2kB Flash, 128B RAM, 16-Bit Sigma-Delta A/D, USI for SPI/I2C     
  MSP430F2013IN 

aspcibertan

Kısıtlamadan kasıt şu; Türkiye'den online sample siparişleri kabul edilmiyor. Mail veya telefon ile iletişime geçip durumu anlatırsan yollayabliir, insiyatifine kalmış. Empa bu konuda güzel, iletişime geçiyor ama fazladan bir mcu ekletememiştim sepete. Çok ilgililer bu ayrı. TI'nin görüşülmesi gereken tek distribütörü bence Empa.
Ama ABD'de vs olsan online olarak sepetine 8 tür sample atabilir, 1-5 adet arası alabilir, ayda 4-5 sample sepeti oluşturabilirsin, 2-3 güne kadar da kapında olur.

erkan614

empanın ti ile organik bağları var ondan dolayı ti için empayı tercih ediyorum
st, omron, infienon için arrow
fairchild ve frescale için ise future
elan için özdisan (ayrıca adetli bütün pasif malzeme ihtiyacınızı burdan temin edin mükemmel hizmet ben yıllık siparişi verdim kafam rahat artık)
ir nin türkiye yandaşı pek bu işleri önemsemediğinden ismini dahi hatırlamıyorum (zaten ir karaköy piyasasında stokçulardan dağılıyor türkiyeye)

eLectronbLue

Arkadaşlar board'larınız geldi mi  ?

Kullanıyor musunuz ?

İlk izlenimleriniz neler ?

Ne kadar çabalasam da bir türlü satın alamadım şu ürünü. TI'ın e-marketle ilgili sorunu var.

tayyar

malesef henüz gelmedi ancak bir yetkili telefondan ulaşıp aşırı yoğunluk olduğuiçin gecikme olduğunu ama eninde sonunda 1-2 ay içerisinde elime ulaşacağını söyledi. beklemeye devam ediyoruz.

teknikelektronikci

benim siparis iptal olmus gecenlerde gene siparis etek zorunda kaldim
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

picusta

Bu 128 byte'lik RAM olayi beni soguttu. hiç degilse 1kB koyar insan, gelistirme kiti ne de olsa, insan sofistike seyler yapmak ister .

teknikelektronikci

benim kit geldi simdilik güzel gibi gözüküyor fena degil :) bu fiyata
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

fatihinanc

hayırlı olsun hocam. kitle beraber hangi çipleri gönderiyorlar ?
Bir de kit hakkında fikirleriniz nedir? artısı, eksileri nelerdir?
şimdiden teşekkürler.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: fatihinanc - 20 Eylül 2010, 23:32:04
hayırlı olsun hocam. kitle beraber hangi çipleri gönderiyorlar ?
Bir de kit hakkında fikirleriniz nedir? artısı, eksileri nelerdir?
şimdiden teşekkürler.

hocam kitisn acikcasi eksigi yok fazlasi var baski devre di v.s chipdi derken bu fiyata alamazsiniz kutusu v.s filan cok hos icinde mikro osilatör header jumperler usb kablöosu  msp430g2211 ve devre ü¨zerinde msp 430g2231 var arm7 kitini ismarladiigm icin buna hic bakmayacam bile cünkü hemen hemen ayni ikiside eclipse tabanli compilere sahip ve programlama mantigi ayni bir kenarda dursun belki ufak tefek seyler ileride yapilir diye düsünüyorum ama 4.3 dolar yakalsik 10 -12 lirami yapiyor bilmiyorum ama 1-2 paket sigara parasina esdeger almaya deger.

fatihinanc

evet ben de internetten kutu içeriğine baktım da herşeyi içinde... ;)
içinden çıkan compiler ccs mi iar mı?
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)