Digital-Analog Saat(İlk Paylaşım)

Başlatan gokhan1500, 01 Ağustos 2010, 00:08:06

gokhan1500

Arkadaşlar ilk paylaşımımı yapıyorum.Projenin tasarımı tamamen bana aittir.Yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

İsis-Ares-CCS

http://www.multiupload.com/TH4L4JTNKS

NaMcHo

Mesela display fonksiyonu sen şöyle yazmışsın void display(void)
Bunu void display() Böle yazmakda aynı şeymi arada fark varsa bu fark nedir?

fatihinanc

arada fark yok. zaten default olarak void tanımlanıyor.yani değer almayacak olarak tanımlanıyor.
Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

radres

fatihinanc arkadaşın dediği gibi, fonksiyon eğer değer almayacaksa parantez içine void yazılır. Ama derleyiciler parantez içine void yazılmadığı zaman da fonksiyonun değer almayacağını varsayıyor. Yani fark olmuyor.

gokhan1500

Arkadaşlar programda proteus ve gerçek uygulama olarak iki display fonksiyonu bulunmakta.Isıs'de çalışan kod gerçek uygulamada çalışmamaktadır.Isis çalışmasını görmek için proteus için olan displayi aktif edin ve yeniden derleyin.Bu arada birde sıcaklık diye bir dosya var saatin tasarımda 30. ile 40. saniyeler arasında sıcaklığı gösterecek şekilde ayarlamıştım.Kod çalışmasına rağmen yaklaşık yarım saat sonra DS18B20'den okuma gerçekleştiremiyordu bende iptal ettim.İsteyen DS18B20 ilede deneyebilir.

balkes10

Devreyi çalıştırıp denediniz mi yapmayı düşünüyorum da...
SADECE ŞAHLAR HAMLELERİ ÖNCEDEN SEZER

İBRAHİM GÖKÇE

arkadaşlar link bozuk yanileyebilirmiyiz.herkese iyi günler.

İBRAHİM GÖKÇE

deblekeli

@by_deblekeli