Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

cepten kontrol

Başlatan digitech, 06 Mart 2004, 09:53:31

gazili38

"digitech"
ya bu senin verdiğin siteye giremedim hep hata veriyor.sms ile ilgili dökümanları mailinize göndereyim demiştin banada göndermen mümkünmü acaba.ben A1018s ile yapmayı düşünüyorum ama baska model telefonlada yapabilirmiyim.tesekkür ederim saygılarımla,
38gazili@mynet.com
gazili38@hotmail.com

z

O adam sitesini niye açsınki, milletten kaçıyor. Şu anda Antalya'da bir otelde çalışıyormuş.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

aster

desene oteldekiler yandı hatta antalyadakiler  8O

fsan

LOL  :lol:

@bunalmis
hocam sizin olaya gercekten cok üzüldüm. Bu digitech arkadas neden böyle yapti acaba. ? iyi madem calisiyormus belki ileride biraz parasi olunca seni arayip borcunu öder, helallasirsiniz :)

@Digitech
üstat nerelerdesin sen ya?  :)

gazili38

ya fsan hocam sana gönderdiğim maili aldınmı?dtmf ile ilgili dosya göndermiştim inceleme fırsatın oldumu
bana bi mesaj göndermedin de :( dictech arkadasta sms ile ilgili biraz döküman varmıs ama sayfasına giremiyorum.A1018 le nasıl sms göndeririz.alma olayı olmayacak.sadece gönderme.http://www.spaceorbit.net/peter/projects/microguard_mark1/index.html
bu adreste bişiler var ama asm ile yazılmıs bunu basic ile nasıl yazarız yardımcı olurmusun acaba. :( acil lazım.saygılarımla

fsan

hocam merhaba
kullanmis oldugun telefon Siemens (S25/C25) olsaydi benim yapmis oldugum SMS-Control kodlarindan yararlan diyecektim ama malesef baska telefonlarla SMS göndermeyi bilmiyorum. borda mutlaka senin bahsettigin telefonla SMS gönderen birileri vardir sana yardimci olacak. yokmu?

kolay gelsin.

gazili38

malesef hocam 555 ve digitech arkadasa yazdım ama bi cevap gelmedi.bu arada şifre olayını hallettim şimdi istedigim gibi degiştiriyorum.tesekkürler.peki hocam S52 ve C25 kullansam napalım artık ikisinden birini yapacagız. :? istediğimiz bir numaraya nasıl mesaj göndere bilirim bu mesaj programdamı olacak yoksa simkarttamı olacak.bu işi yapan kodları yazabilirmisin ben pek AT komutlarını kullanamıyorumda.tesekkürler saygılarımla.

axanc

arkadaşım Text modu'nu kullanırsan mesaj atmak oldukça kolay... sen esas elindeki telefonun seri kablo üzerinden AT komutlarını desteklediğinden emin ol yeter.. ve de bağlantı kablosu, kendim bağlantı kablosu yapiyim derken teli yakmıştım... geri kalan konularda burada sana yardımcı oluruz..
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

fsan

Alıntı yapılan: "axanc"arkadaşım Text modu'nu kullanırsan mesaj atmak oldukça kolay... sen esas elindeki telefonun seri kablo üzerinden AT komutlarını desteklediğinden emin ol yeter..

@gazili38
kardes axanc ustanin dedigi gibi  "Text modunda" calisabilen (SMS gönderebilen) ve dahili modemi olan bir telefon bulabilirsen sanirim cok daha kolay olur. yalniz yukarida bahsettigimiz Siemens S25 veya C25 sadece PDU modu destekliyor  :?  

asagidaki resimlerde telefonlarin RS-232 destekleyenlerini biraz arastir "Text modu" destekleyen ve "internal/built in modem" lisi olan vardir sanirim o zaman Nokia lardaki FBUS olayi ile ugrasmanada gerek yok. Picbasic pro komutlari ile  Telefona serial (AT-commands) data gönderip SMS gönderebilirsin.

Sevgiler, saygilar..

gazili38

tesekkür ederim arkadaslar.bilgileriniz için zaten şuan elimde SH888 ,A1018 ve 628  var.verdiginiz toblolara göre sanırım 888  text olarak ta omutlarıyla sms gönderiyor değilmi.hocam asağıdaki gibi yazsam olurmu

lcdout "sms send"

HSEROUT ["AT" ,13]
HSERIN 5000, SMS,[WAIT("OK")]

HSEROUT ["AT+CMGF=1" ,13]
HSERIN 5000, SMS,[WAIT("OK")]

HSEROUT ["AT+CMGS=+447---------"]  'gönderilecek numara
HSEROUT [13]

HSERIN 5000 , SMS, [WAIT(">")]

HSEROUT [ "ALARIM ACIK "]

HSEROUT [26]

HSERIN 15000 , SMS,[WAIT("+CMG")]

lcdout  "MSG SENT"

axanc

merhaba,
bu verdiğin kodlar bende de var.. dene çalışıyor..  ancak mesaj atılacak numaranın gönderilmesi kısmında biraz süphem var, çift tırnak içinde de olabilir.. neyse bu kodları pic ile denemeden önce telefonu seri port ile bilgisayara bağla, MCS'nun "serial port" bağlantı programı ile telefona biraz AT#13#10 çek... buradaki # işaretinden sonra gelen değerler direk ASCII değerleri gönderilir.. 13 ve 10 birlikte enter tuşunun işlemini görür... :).. umarım işine yarar.. hazır elinde bu telefonlar varken, sonuç aldığın telefonu bana bildirirsen sevinirim... özel olarak okul için kullanılacak..
Uzmanlık: Bilgisayar Müh. öğrenci Derleyici: PicBasic Pro Compiler Ver. 2.45 Program: Proteus 6.2.5 ve MCSP

fsan

gazili38

ya hocam bir haftadıt c25 ile uğraşıyom ama bir türlü PDU ile sms gönderemedim kafayı yiyecem ya :cry: ya sadece yapmak istediğim +90542 1234578 a "ALARIM AKTİF" diye SMS göndertmek ama bir türlü yapamadım neolur yardım edin buna nasıl bir cod yazacam :cry:  
tesekkürler

fsan

@gazili38
C25 telefonu bulmussun gözün aydin :)

Windowsta  Hyper Terminal programi olacak onu bulup yukarida resimde C25 icin verilmis baudrate ayarlarini yazdiktan sonra telefonun kablosunu kullanarak "AT" komutu gönderince telefon "OK" diye cevap vermesi lazim.  

bunu önce bir dene oluyormu?

cozturk

fsan arkadaş. bende 3 tane kadar c25 var. bildiğim kadarıyla bunda modem filan yok. AT komutlarıyla iş yapabildiğimiz kesin mi? Boşuna uğraşmayayım.