pic serisi emulator ve programlıyıcı

Başlatan buiba, 22 Eylül 2010, 23:52:43

buiba

Alıntı yapılan: Tagli - 26 Eylül 2010, 16:49:13
İyi bir programlayıcı ile 10 saniyeden fazla süreceğini sanmıyorum.

hocam 10 saniye program gelistirmede cok uzun bir sure.diyorum ya elimde bir ornek var silicon library islemcisi 2-4 sn icinde atiyor programi.

ferdem

Alıntı yapılan: buiba - 25 Eylül 2010, 01:13:32
Alıntı yapılan: t2 - 24 Eylül 2010, 23:30:45
Çalışırken portlarin,registerlerin durumlarini gorebilmemiz için aslında işlemcinin debug özelliğinin olması yeterli.

eger bu dediginiz gibi bir sey ise,debugger ozelligi olan bir islemci  ve debug ozellikli bir programci ile programi adim adim calistirabiliyorsa ;tabiki bir emulatore ihtiyacim olmaz ve konuyu buradan yurutebiliriz.

Hocam sizin aradığınız "in-circuit debugging",  ben klon PICkit2 ile MPLAB kullanarak 18F piclerde "incircuit debug" yapardım(diğer serileri bilmiyorum), işlemciyi adım adım çalıştırıp içerdeki register ları takip edebiliyorsunuz ancak hızı konusunda bir şey diyemeyeceğim, kullanmayalı uzun zaman oldu. İyi çalışmalar.

buiba

Alıntı yapılan: buiba - 26 Eylül 2010, 14:38:44
--tek yukleyiste programa kac breakpoint dizayn edebiliyoruz.istedigimizde ornek 3 breakpoint koymussak program sirayla digerlerine ulasabiliyor mu.yoksa her breakpoint icin tekrar program mi yukluyoruz?

ferdem hocam pickit2 ile sordugum yapilabiliyor mu?

ferdem

Hocam sorunuzu cevaplayacak kadar bilmiyorum, siz sorunca Pickit2 nin manueline baktım 2. sayfada:
Alıntı Yap
* 1- 4 Breakpoints, depending on MCU
* Run, Halt, Step In, Step Over
* Watch Special Function Register & File
Register values when halted or stepping
* Modify register values
* Advanced Breakpoints for PIC18F, PIC24,
& dsPIC® devices
yazılmış. Aradığınız cihaza alternatif olabilir düşüncesiyle yazdım, bu debugger ı kullanan tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir :) İyi çalışmalar.