Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

PIC16F877A min. PWM frekansı

Başlatan oongit, 05 Kasım 2010, 22:26:24

oongit

Kesinlikle haklısınız... Ancak bunu her forum için söyleyemeyeceğim...

justice_for_all

evet lcdyi baska porta baglama imkaniniz var...kodda bi kac duzeltme sadece okadar...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

oongit

Peki...

Şimdilik kod karmaşasına pabuç bırakmayıp, gerekirse bir kaç TL daha fazla harcayıp, 1 yerine 2 MCU kullanıp, PWM için 16F628 ve dahili osilatörünü kullanıp, düşük frekanslı PWM üretmeye devam etme taraftarıyım.

MCU: 16F628
OSC: Internal
PWM: 100 Hz - 300 Hz Ayarlı (%10 Hassasiyet ile)
Duty: %10 - %90 Ayarlı (%5 Hassasiyet ile)

Ama nasıl ???

justice_for_all

baska ne takmayi dusunuyosunuz 877 ye...
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

oongit

2x16 LCD, akü kapasitesini ölçmek için ek bir devre, akü göstergesi (3 LED'li), bir VCO... Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

oongit

İnadım inat... Vazgeçmeyeceğim... Bunların hepsini tek bir F877 yapacak, yapmalı... >:(

justice_for_all

o zaman bence baska entegre almatin derim ben cunku pwmoicin calismasina engel olmaz portb ye butonlari koyarsaniz oda engel olmaz eger kesme yapamayacaginiz icin baska pic aliyosaniz almayin kesme isini ben hallederim ok...

muhittin_kaplan

işte Programcılık Bu Olsa Gerek :)
olayı bitirdiniz bence şimdiden hayırlı olsun.

oongit

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 12 Kasım 2010, 00:31:46
işte Programcılık Bu Olsa Gerek :)
olayı bitirdiniz bence şimdiden hayırlı olsun.
Galiba :)

oongit

Alıntı yapılan: justice_for_all - 12 Kasım 2010, 00:30:53
o zaman bence baska entegre almatin derim ben cunku pwmoicin calismasina engel olmaz portb ye butonlari koyarsaniz oda engel olmaz eger kesme yapamayacaginiz icin baska pic aliyosaniz almayin kesme isini ben hallederim ok...

O zaman ben en kısa zamanda devreyi çizeyim. Yapmak istediklerimi de net olarak anlatayım...
Takıldığım her yerde, bir forum uzağımdasınız ona göre :)

justice_for_all

ok aksamlari ben hep burdayim mailim altta yaziyo zaten siz sadece proteusda baglayip kodunu yazin sadece kesme olayini bana birakin hallederim...ok...simdiden baslatin derim ben hatta hemen kodu yazim ben biyere yukleyin kodu devreyi proteusda cizdikten sonra...

oongit

Tamam... En kısa zamanda... Tekrar tekrar teşekkürler...

justice_for_all

bekliyorum ben o zaman...

Iyi Calismalar...

oongit

Yarın akşam devre çizimi tamamlanmış olacaktır muhtemelen... Sizi de yordum bu arada; beni mazur görün...

justice_for_all

yok hocam yorulmasi ...

gayet iyiyim ben ok yarin bekliyorum o zaman ama butonlari  pullup direnciyle +ya baglayin yani basinca 0 gitsin ok...