Yeni MPLAB X IDE v1.10 (NETBEANS Tabanlı)

Başlatan muuzoo, 06 Kasım 2010, 15:50:41

justice_for_all

bence c30 3.31 var ve xc16 var ben mplab da c30 derleyicisini kullaniyorum herhangi bir sorun yasamadim simdiye kadar ama c30 u mplabx de denemedim acikcasi. dsPIC30F2010.gld bu dosyayi projenize ekledin mi peki?
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

sseedat

dsPIC30F2010.gld   dosyasını eklemedim sadece şunu derliyorum;

#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main()
{

}
dsPIC30F2010.gld  dosyasını nasıl ekliyoruz?
Görünmez bir mezarlıktır Zaman...

justice_for_all

mplabx project menusunde linker files bulunur.ona sag tiklatip add existing file dersin sonra C:\Program Files\Microchip\mplabc30\v3.31\support\dsPIC30F\gld burdaki adresten islemcinin linker dosyasini secip ekle bide boyle dene bakalim

edit: ben denedim simdi dsPIC30F2010.gld  bu dosyayi eklemeden denedim dedigin hatayi verdi sonra linker dosyasini ekledim ve problemsiz derledi..
Deneyip de başaramayanları değil, yalnızca denemeye bile kalkışmayanları yargıla.   Gökhan Arslanbay

sseedat

teşekkürler hocam dediğiniz gibi dosyayı ekleyince oldu:)

sseedat

mrb arkadaşlar mplab x v1.30 ile pıc24FJ64GA002 bişiler yapayım dedim şöyle bi eksiklik oldu derleyicide örneğin PORTBbits. şeklinde yazdığımızda secenekler sıralanıodu diğer işlemcilerde fakat bunda o seçenekler çıkmıyor neyden kaynaklanıyor acaba bilginiz  varmı?

deblekeli

GÜZEL PAYLAŞIM ELİNİZE SAĞLIK . . .
@by_deblekeli

StDarg

slm arkadaşlar
MPLAB x IDE kulllanarak  basit bir karaşimşek devresi yapayım dedim fakat proteusta düzgün çalışmadı ama aynı kodu hi-tech ile derleyince sıkıntısız çalıştı acaba Mplab da sorun mu var ?

Tagli

Hayir sorun yok. MPLAB X ve XC8'i sorunsuz kullaniyorum. Program sorunsuz derleniyor ancak simulasyonda veya gercek hayatta calismiyorsa sorun muhtemelen yazilan programdadir.

MPLAB X ve Hi-Tech derleyicisi entegrasyonu hakkinda yorum yapamayacagim, denemedim cunku. Ancak Hi-Tech derleyicilerinin yerlerini XC derleyicilerine biraktigi dusunulurse, geriye donuk destegin yeterli olmamasi beklenebilir.
Gökçe Tağlıoğlu