MikroBasic Alt bölüm Açılsın

Başlatan rree, 27 Kasım 2010, 20:13:07

X-Fi

Hocam söylediğiniz işleme debug deniyor real time debug dahil olmak üzere bunu yapmanın pekçok yolu var kullandığınız IDE bunu destekler ve kodu üretildiğiniz yerde bu işlemi yapmak daha doğrudur sadece isis yapacak diye bişey yok zaten geliştirme sırasında isis kullanmak sadece günü kurtarır yeterli değildir ben size farklı bişey önereyim C ile kod yazın barışalım.  :)

Ayrıca proğram değil program.
http://www.coskunergan.dev/    (Yürümekle varılmaz, lakin varanlar yürüyenlerdir.)

muhittin_kaplan

protonda 1 tane mi dosya ekleyebiliyorum

rree

Herkes c diyor Hi-tech c baktım helplerinde kütüphane arıyorum yok. Picproje okudum kütüphaneyi kendin yazacaksın anlatmışlar. Zamanı kısıtlı olanlar için büyük dez avantaj. CCS baktım Kütüphane iyi  nerede ise herşey fonksiyon. PortA=5 anlatmak bile basic alışkanlığı olanlar için problem.Artık programlama dilleri bir çıtaya doğru sürükleniyor. Benim görüşüm C , Pascal , Basic ,Vs hepsi birbirine benzeyecek. Mikrobasic bence C dilinden dahada  artıları var.
Not:  X-Fi Arkadaşımız proğram değil program  yabancı kelimelerin türkçeye girmesi türkçe olarak imla kurallarına
nasıl yazılır  zaman ayıramadım. Biraz hoşgörü ve nezaket.

yucelcem

bende yeni dil öğrenmeyi düşünüyorum, neye geçsem karar veremedim

rree

Protonda olamaz dedim. İki adet include dosyası ekliyorum birini derlemiyor derlemişgibi yapıyor.Proton basic lisanslı kullanıcısyım.Program dosyası büyük ve kesmeler kullanmaya başladığımda derleme sonucu basit işlemlerde bile hata yapıyor. En kötüsü proğram başka noktalara dallanmaya başlıyor.Halen onu kullanıyorum.
Mikro basic e geçmeyi düşünüyorum. Mikrobasic ile  deneyimi olan arkadaşlar eksi yönleri varsa  anlatsınlar.
İşin başında iken vazgeçeyim.

rree

Debug,  donanım ile debug yapmak en iyisi. Biliyorum yazılım hiçbir zaman gerçeğin yanından geçemez. Dikkatten kaçan basit hatalar bile insanın çok zamanını alıyor. İsis similasyonunda basit hatar hemen göze çarpıyor.

muhittin_kaplan

derlemey eçalışıpta olmayan "eklenmiş" dosya ne imiş merak ettim.
glcd denemesinde bile iki adet var. FONT ve "proton_4g.inc" gibi

rree

Söylediğin iki adet inc dosyasını beede gördüm. Bir tane Sht11 bilgi almak için  Sht11.inc yaptım. Esas proğramdan çağırdım ve çalıştı. Sonra Ds serisinden  DsXXXX  numarası hatırımda değil realtime için inc oluşturdum. Ardından DsXXXX derece için oluşturdum. Bunlar ayrı ayrı çalıştı. Ana proğramda  Sht11.inc sonra
Ds1620.inc  Sonra DsXXXX.inc ekledim. Derledi son ikisinden değer gelmedi. İsis similasyonda basic komutlarının assembler karşılıklarına baktım  son iki include dosyasındaki komutların assembler  komutları bo duruyordu.Help indeki kurallara aynen uydum goto yönlendirmelerine dikkat ettim.

EMG81

Ya Arkadaşlar allah aşkına..!

Mikrobasic for DSpic (versionu farketmez compile etsinde) elinde olan arkadaşlar bir yerlere upload edebilirlermi ?

Heryerde aradım. Ya yok ya link kırık yada demo. :( Lütfen yardım edin..