Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Küp şeklinde animasyon

Başlatan bbs2006, 03 Aralık 2010, 16:16:26

serdararikan

bu ne biliyormusun nöral ağlarla çalışan bir robot.bu robotu görünce aklıma şu geldi
bu robotun parçalarını nanoteknoloji ile yaptığınızı düşünün.bu parçalardan binlerce olduğunu düşünün.hani terminatörde bi kötü gelişmiş nesil robot vardı ya.yüzü her şekle giriyordu.eğer nano teknoloji ile bu robotlar geliştirilirse o olay hayal değil bence.

matador

Hayal dediğin hayal gücünün sonraki adımı değil mi zaten?

Bence hiç bir şey imkansız değil zaman alır ama gerçekleşir. 

Videoda ki robota hayran kaldım ama.

nthere

Yukarıdaki 4096 ledli küpün her bir ledini rgb ile nasıl kontrol edebiliyorlar?
Her lede ayrı adresleme yapılıyordur muhtamelen ancak PWM çıkışını nasıl çoğulluyorlar.

bbs2006

güzel örnekler vermişsinizi. teşkkür ederim. bunları gördükce canım sıkılıyor. adamların işleri güçleri yok bunlarlamı ugrşıyorlar diye

Mucit23

O adamlar  ARGE yapıyorlar.

peko

Tamamen imkan ve yeterli zamanı ayırma meselesi..
" Bazıları zeka'sını iş'i zorlaştırmak için, bazıları ise kolaylaştırmak için kullanır.. "

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: enderpiyale - 05 Aralık 2010, 00:07:32
Yukarıdaki 4096 ledli küpün her bir ledini rgb ile nasıl kontrol edebiliyorlar?
Her lede ayrı adresleme yapılıyordur muhtamelen ancak PWM çıkışını nasıl çoğulluyorlar.

özel rgb dot sürücü entegreler var bildiğim kadarıyla

Mucit23

H@S@N

inş kendi ülkemizdede böyle şeylere rastlarız :)
satılık STM32F4-Discovery kit...

Mucit23

mustafa_cmbz

aşağıda ki linkte rgb dotlar ile ilgili biraz söz edilmiş ve şema paylaşılmış....ucn5821den direnç.nette var alıp denemek lasım..

http://www.sfcompiler.co.uk/forum/viewtopic.php?t=486&postdays=0&postorder=asc&start=0

mustafa_cmbz

tekrardan merhaba...sizlere bi ihtimal müjdeli haber verebilirim...

elektrovadideki sanırım satıştan sorumlu bir şahış ile görüştüm bu konu ile ilgili...(departmanını tam olarak bilmiyorum telefonum dokunmatik olduğu için dahili numarayı tuşlayana kadar hat bu şahsa bağlandı :)

görüşmemde belirttiğim unsur aslında şuydu.Sitenizde rgb dot matrix satışı yapıyorsunuz ilanını gördüm ve sizle irtibata geçip sizden bi konuda ricada bulunmak istediğimi söyledim daha sonra bu dot matrikslerin özel sürücü entegrelerinden bahsettim ve getirtip getirtemeyeceklerini sordum onlarda şu sıralar yurt dışından malzeme alacaklarını belirttiler ve bende elimdeki araştırmalarım neticesinde bulduğun entegre kodlarını kendilerine verdim bana stok yapabileceklerini ve bu yurt dışından getirtecekleri malzemelerin arasına dahil edip edemeyeceklerinin bilgisini benim mailime göndereceklerini belirttiler....işi bir adım öteye taşıyabiliriz...eğer elinde farklı entegre kodları olanlar var ise ve bu konu ile ilgili uygulama yapmak isteyen var ise beti yi arayıp bu konuda yardımcı olmalarını isteyebilirler...

böylece hem azr talep muhabbetine belki ellerinde devamlı stok bulundurmaya özen gösterirler ve ayrıca sizlerinde kendilerine ileteceği farklı entegre kodlarından çeşiti arttırarak seçeneklerimi çoğalmış olur ve böylece bu konuyla ilgili bütün sürücü entegrelerini deneyip test edip performansları hakkında bilgi sahibi olabiliriz...ve ortaya çok güzel uygulamalar çıkartabilir...

yani kısacası artık videoları izleyip inş türkiye de de olacak bunlar demenin ötesinde uygulamaya geçebilir....sizlerin de desteğini bekliyorum...

benim kendilerine ilettiğim entegre kodları:

TLC5940
MAX6960
MAX6961
MAX6962
MAX6963

Bunların dışında entegre kodu bilen varsa betideki ilgili departmandaki şahışlara iletmelerini rica ediyorum...

iyi çalışmalar....!

eseneren

mustafa_cmbz
selamlar, siteyi inceledim tekli alımlarda msorun değil ama adetli alımlar için rakamlar ucuk geldı.
Misal rgb 8x8 dotmatrıs 42 tl dıyor bıraz daha koysak 15' lcd monıtor alırız :), ebaydan alıyorum demek ki deyıyormus.

birde benım alacagım entegreden 3-5 tane alacagım bır kac arkdas daha alsa 15-20 tane entegre bu adamlar alıp stok tutarsa onlar ıcın ıyılık yapılacagını sanmıyorum.
Seçim yapmak için durum hakkında bilgi sahibi olmak zorunda değilsin, sonucuna hazır olmak için durum hakkında kaygılanırsın.  http://bit.ly/gixfTk

mustafa_cmbz

işin temelinde yatan olayı anlamadınız sanırım...Türkiye şartlarında bulunumayan her malzme her zaman pahalıdır...Siz 2 tane ben 3 tane diğeri 5 tane alıcakki adamlarda bakıcak bu ürünün satışı oluyo toptan alım yapacaklar ve stokları arttıracaklar böylece de malzemenin fiyatı düşecek...işin aslı budur...yani bu işle uğraşa sadece sen ben veya 1-2 kişi değiliz...ben bi tavsiyede bulunmak istedim açtım aradım adamları sağolsunlar ilgilendiler üstünde duracaklarını belirttiler ve söylediğim şeyde adama mantıklı geldi çünki adam rgb dot satıyor ama onu sürecek entegre türkiyede yok...

malzeme fiyatları konusunda haklısınız bende öğrenciyim ve bu öğrenci halimle bişiler yapmaya çalışıyorum ki kendimi geliştiriyim elbette ticari amaçlı bişi çıkartmaya başladığımızda ortaya bizde işin ucuzuna kaçmak isteyeceğiz ama bi yerden başlamak lasım yani demek istediğim açıp youtubeden video izlemek yerineyse bunu en basitinden bir öğrencinin bile yapabilmesi için malzeme temini konusunda imkanlar yaratmaya çalışmak ve bulunabilirliğini arttırmak için çabalıyorum...Gerçi benim kendi açımdan bi sıkıntım yok bir mühendis abim var muğlada böyle bu tarz türkiye şartlarında bulamadığım malzemleri ona söylüyorum oda yurt dışından malzeme alacağı zamanlarda pakete ilave ettiriyo oluyor bitiyor :) misal pic32 starter kartım için soket arıyordum tırım tırım konuyu ona açtım farnelden 1-2 gün içinde malzeme alacağım pakete ilave ettiririz sorun değil dedi olay çözüldü :)

ben diğer arkadaşlarıda düşünüyorum anlatabildim mi? yani videoları görüp iç geçirmek yerine bu imkanların yaratılması için insanlar ile dialog halinde olmak gerekli...şayet zaten bu entegreden getirtirler ise 3 tane ben alacağım daha sonra baktım işi ticarete döktüm mühendiz abimden yardım isterim yurt dışından ne zaman malzeme getirtir ise ozm topluma alım yaptırırım..bu işin oluru va izahı bu kadar basit...maksat belirli şartları yaratmak ve mesleki gelişim ile alakalı...