USB ile PIC18F4550 baglantisi [basit bir Calisma]

Başlatan Digimensch, 16 Ocak 2011, 14:13:05

computerboy

Başlat-Proteus-virtual usb - instal usb driver.  burdan usbyi aktifleştirdinizmi hocam. aktifleştirdiyseniz proteus programı sıkıntılı olabilir. ayrıca ben gerçek devre ve similasyonda'da denedim sıkıntısız çalışıyor.

subram

Alıntı yapılan: computerboy - 17 Şubat 2011, 13:36:32
Başlat-Proteus-virtual usb - instal usb driver.  burdan usbyi aktifleştirdinizmi hocam. aktifleştirdiyseniz proteus programı sıkıntılı olabilir. ayrıca ben gerçek devre ve similasyonda'da denedim sıkıntısız çalışıyor.

dediğiniz ayarı yapmadım ondan olmuş olabilir. akşam denerim. siz çalıştırdıysanız çalışır büyük ihtimalle.
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

macroasm

XX_CİHAN_XX

Çalışmaması isisten olsa gerek. Bende de sorun çıkmıştı. Farklı bir proteus kurdum çalıştı.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

subram

bende çalıştı proteus usb drıverı kurunca yeni donanım buldu.  program güzel olmuş yapan arkadaşın emeğine sağlık. yardımcı olan arkadaşlara da teşekkür...
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

macroasm

arkadaşlar. pic c 18 ile bootloader kullanarak B portundaki bir ledi nasıl yakarız.

LukeSkywalker

Digimensch hocam. PIC programında PORTB'nin durumunu gönderirken Paket[1] olarak göndermiyor muyuz? NEden visual c#' da okurken gelen_buffer[2] diye okudunuz? gelen_buffer[1] olması gerekmez mi?

Gökhan BEKEN

Proteusta mı sorun var bende mi?
Virtual usb yi çalıştırıyorum tamam sorun yok, ama bir kaç kere çalışıyor sonra windows artık tanımıyor, başka isis projeleri açınca mı oluyor, dosyayı kapatıp yeniden açınca mı oluyor tam bilmiyorum. Yeniden virtual usb yi çalıştırdığımda, kuruyor ve pc yi yeniden başlatmamı istiyor, yeniden başlatınca sorun yok, ama sürekli böyle yapmak istemiyorum bunun bir çözümü var mıdır?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

LukeSkywalker

7.8'i yükle dostum. Eski sürümlerinde yapıyor onu...

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: maytere - 20 Ağustos 2011, 11:39:26
7.8'i yükle dostum. Eski sürümlerinde yapıyor onu...
Öneriniz için teşekkür ederim, indiriyorum, kuracağım inş.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

emrah

slm,  arayuz programını çalıstıramadım ? nasıl çalıstırabilirim? ne türlü bir programın yüklü olması gerekiyor ??

LukeSkywalker

arayüz programını debug klasörünün içerisindeki exe'den çalıştırabilirsiniz.

emrah

tesekkurler calıstı. ilk işim bu devreyi uygulama lark yapmak olacak. usb yazılımını yazmak çokmu zor nerden baslamalıyım bu konuyu sizin gibi kavrayabilmek için? bu rogramda ekranın 2. satırına yazı yazdırılamıyormu ?  ilginiz için sagolun.

LukeSkywalker

Çok zor değil. c# ile aranız iyi ise hemen çözersiniz. Zaten nerede veri gönderildiği nerede veri okunduğu gayet açık.