Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Epromda menü oluşturma

Başlatan nicksiz88, 01 Şubat 2011, 21:43:08

ta5cnj

TA5CT

nicksiz88

program için çok teşekkür ederim kolay bi programa benziyor inşallah istedigim menü tablosunu oluştura bilirim .birde malum 16f877a  dan vaz geçtim ama bu seferde 18f452 mi daha kullanışlı 16c63 a  mı onu bilmiyorum bu iki entegreyi kullanan arkdaşlar varsa bilgi verirseniz sevinirim ...
Her şeyin bi fiyatı, her insanın bi değeri vardır. Fiyatı olmayan eşyaya çöp, Değeri olmayan insana; "giderken kapıyı ört" denir

ta5cnj

nasıl bir sistem yapmaya çalıştığınızı bilmiyorum yada bahsetmiş olup ben kaçırmış olabilirim. Agaç yapısı menu yazılımının da basit degişiklik yaparak 16F877 ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

16f877,18f252,18f452 vs vs veya 16c63 kullanmak isteginizle ilgili bence projenizin ihtiyaçlarınıza göre (pwm,adc,ccp1,timer1,2,3 vs.vs) seçim yapmanız dogru olur diye düşünüyorum. ihtiyaçlarınızı belirlemek ve ona uygun mikroişlemci kullanmak daha ekonomik olacaktır. Bu arada elektronik meslegim degil ve hobi olarak ugraştığım için forumda diger üstad ların görüşünü almanızda fayda vardır.
TA5CT

nicksiz88

en önemli konuyu atladım sanırsam ben dijital terazi yapmaya çalışıyorum uzun zamandır döküman araştırıyorum dökümanlarda adc çevirme ile bir çok teknik bilgi bulmama ragmen menü kısmıyla hiç bir bilgi bulamamıştım o yüzden bu konuyu açtım ama ona gelmeden öncede daha çok ince ayrıntıyı gözden kaçırmışım kısaca  adc çevirici olarak olarak ad7730 ve işlemci olarakda 16c63a  kullanmayı düşünüyordum bu entegreyi bugunki araştırdıgım kadarıyla buldum dogru bi entegre seçimimi yaptım onuda bilmiyorum ama başlangıçda donanım olarak bana yardım ederseniz sevinirim arkdaşlar
Her şeyin bi fiyatı, her insanın bi değeri vardır. Fiyatı olmayan eşyaya çöp, Değeri olmayan insana; "giderken kapıyı ört" denir

ta5cnj

ufak bir araştırma yaptım.

Belki buradan yardım alabilirsiniz.
http://www.dundarelektronik.250x.com/pic16F877s20.htm
TA5CT

nicksiz88

bu devreyi geçen sene bulmuştum antrak dergisi tarafından paylaşılmış bi devre ama ben biraz daha profesyonel bişey yapmak istiyorum ...

emre.kansiz

Arkadaslar Ccs C ile bir proje yapıyorum. Bana da menü tasarımı lazım 4x20 lcd kullanıyorum. linkleri kontrol ettim ama ölü.Mintuan4 programı elinde olan paylasıma verebilir mi?

JKramer

DMGS

hocam programlar ya silinmiş yada erişim hatası yeniden çalışır linki yollarmısınız bekliyoruz...

ta5cnj

TA5CT