Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

Zaman makinesi

Başlatan ground, 28 Nisan 2004, 18:28:30

Petek

Alıntı yapılan: "salim ALTIN"Merhaba.
pardon ya bir soru geldi aklıma.
Bir atomu proton nötron ve elektronları ile birlikte enerjiye çevirme işlemine ne ad veriliyordu.

helak.

Alıntı Yap
Ha birde enerjiden proton nötron ve elektronları ile bir atom yapma işine ne ad veriliyordu.

hq-alq.

Alıntı Yap
Ol demek yetiyor diye okudum diye hatırlıyorun ama nerede okuduydum ....

the last second verse of YS.

Salim Hocam, kelamın kuvveti şu 4 şeyle bilinir: 1- kim söylemiş, 2- kime söylemiş, 3- ne maksatla söylemiş, 4- hangi makamda söylemiş. Şimdi bir er koca bir orduya "yürü" dese o ordu yürür mü? Peki ya orduların başkumandanı "yürü" emrini verse!
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

salim ALTIN

Alıntı yapılan: "Petek"kelamın kuvveti şu 4 şeyle bilinir: 1- kim söylemiş, 2- kime söylemiş, 3- ne maksatla söylemiş, 4- hangi makamda söylemiş. Şimdi bir er koca bir orduya "yürü" dese o ordu yürür mü? Peki ya orduların başkumandanı "yürü" emrini verse!

Merhaba.
Kelam konusunda daha önce "boşa söylemniş söz gaftır. Değer vermiyene sözümü söyleyip te lafımı gaf yapmam" diye anlatmıştı bir arkadaşımız. Sizin yazınızı okuyunca daha geçen hafta yaşadığım bir konu geldi bir anda aklıma.
Memleketime köyüme gittim. Ortam zaten doğal olarak sessiz. Gecenin bir yarısında horozlar ötmeye başladı. Sabah oldu heralde dedim. Baktım saat gece 3. Sabaha kadar susmadılar. Bunların vakitsiz öten horoz deyimindende  haberleri yok heralde diye düşündüm.
İstanbula geldim. Pazar günü sabah  saat 8 herkes uykuda. Ses seda yok ortalıkta. Herkes uyuyor.
Yanlızca yaşanılan ortamda çıkan seslerin bile insan hayatını nasıl etkileyebileceğini düşünmeye başladım.
Her sesi çıkaranın bir amacı olacağını düşündüm. O zaman derdimizi anlatmak için ses çıkarmamız gerekiyordu. Tabi ki horozun sesi başka canlı için anlam ifade etmeyebilirdi. Ama görevi bekçilik olan köpekleri bile  pekala uyanık tutabiliyordu..
Demekki sesler, canlıları ve onlarda yaşamsal faliyetleri de ortaya çıkarabiiyor öyle ise düşünceyi de ortaya çıkarabilir. Düşünen canlılarda.
Yürümek her canlının kendi elinde de yürütmek kimin haddine. Öyle ya horozların beyhude gürültüsünün beni yataktan kaldırıp bir güneşin doğuşuna doğru yürüttüğü ve çok farkında olmadığım pek çok güzelliği görmeme sebep olduğu gibi. Horozun o sabah benim aldığım keyfi aldığını sanmıyorum. Ama zaten hayatta bazılarının görevi yanlızca vesile olmak değilmi.? Hem o sabah öten horozların en iyi ötenine madalya verseydik ne fark ederdi ki. O yanlızca yapması gerektiğini düşündüğü şeyi yapıyordu. Vazifesini.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Petek

Salim Hocam,

horozlar da vazifedar makamında görevini yapmış. Maksadı programında dercedilmiş. Kime söylemiş, mükellefiyeti olanlara. Kim söylemiş, horoz (yani padişahın görevlisi). Aynen sivrisineğin Nemrut'a yaptığı gibi. Kendisi küçük ama intisab ettiği kuvvet sonsuz.

Biz de 2 yıl kadar önce balkonda misafirimiz olan bir çift güvercin vardı. Mart ayından başlayarak sürekli yumurtladı. Bebelerini büyüttü uçurdu. Erkek dişi demeden yumurtalar üzerinde nöbetleşe saatlerce oturdular. Bebelerine göğüs tüylerinde su taşıdılar. Yuvaya çöp topladılar (çöpleri atıp gazete koyduk altlarına, gazete sürekli ıslandı ve bebeler rahatsız oldu, sonradan anladık ki bu çöpler bebe bezi olarak kullanılıyor ve yavruların altı hep kuru kalıyor). Bunların çektiği zahmeti ben çekemezdim herhalde. Ama onlar vazifesi içerisinde lezzet konmamış olsa bunu yapmazlar herhalde.

Neyse konuyu dağıttım yine. Tekrar özür diliyorum.

Bu arada bast-ı zaman, tayyi mekan konusunda kitaplardan bazı şeyler okumuştum. Bu zamanın genişlemesi her zaman ışık hızlarına çıkmayı gerektirmiyor herhalde. Bu konuda bilgisi olan kişilerden istifade etmek isterim.

Petek

Bir termodinamik hocasından ilginç bir makale. Bir çok konuya değinmiş. Ama madde, enerji, kuvvet kavramları konusunda ilginç yorumlar var. Sakin kafa ile okunması tavsiye edilir. Zaman gibi kavramlar öyle günlük hayatın akışında kolay algılanabilecek kavramlar değil.

http://rapidshare.de/files/9834866/Nedir_Bu_Enerji_Tem05_Cengel.doc.html

kartel

zaman konusunda yaptığım araştırmaların sonucunda elde ettiğim bilgi inanilmaz bir şeydi gerçekten inanılması güç ama dünyadaki birbirine en yakın zaman dilimi arasından 1 ve 2 rakamının arasından çıkabilecek rakam kadar zaman ortaya çıkabiliyordu
fizik kurallarına göre vardan yok yoktan var olmaz kuralı hala geçerli ama zaman,sayılar ve beyindeki dünya yani hayal alemi fizik kuralları dışında bir olgu olduğu için sonsuz durlar ve içlerindeki her hangi bir aralıktan tekrar sonsuz çıkabiliyor
ben kader konusunu bu yöntemle çözdüm zamanı yeri geldiğinde var yeri eldiğinde yok sayarak  :roll:
"BAŞARININ ORANI" Konuya Ayrılmış  "ZAMAN" "BİLGİ" "AZİM" ve "İMKAN" Kavramlarının "ETKİSİ" ile orantılıdır.

PAPAYA

Aynştayn abimizin kurduğu bir teori var eğer ışık hızında hareket edersek zaman'ı durdurmak mümkün.
Şimdi zaman neye göre akıyor, zaman kavramımız nedir?
Güneşe göre değil mi? Güneş ışınlarını dünyaya ulaşması falan dilan e bız ışık hızında olursak... garip şeyler bunlar..

Fakat kişi ne kadar hızlanırsa zaman o kadar yavaş akıyor onun için bence zamanı durdurmak bir nebzede olsa mümkün olabilir. Gerisine imkan vermiyorum.

bir de daha ilginç bir şey paylaşacağım;
The Time Travel Fun (Zaman Yolcuğu Fonu) diye bir olay var...
http://www.timetravelfund.com/

Adamların teorisi şu; er yada geç zaman yolculuğu mümkün olacak ama biz yetişirmiyiz belli değil o yüzden bir fon kurduk 10$ para yatırıyorsunuz üye oluyorsunuz bizim fonumuz sizin ölüm tarihlerinizi not ediyor.. Eğer normal yollarla ölmüşseniz zamanm yolculuğu mümkün olduğu zaman ölmeden önce gelip sizi geleceğe götürüyoruz... hemde bize yatırdığınız paranın bir kısmı faize yatırılmış oluyor mesala 10000 yıl geçmişse elinizde 40 milyar dolar para oluyor diyorlar...

Çok Mutlu Para kazanmak için süper teori Çok Mutlu

Erol YILMAZ

Hee olmeden once alip goturecekler o adam da hic olemeyecek oyle mi?
10K sene sonra Amerika tarihi kitaplarda yazarsa Dolarinda bir anlami  olur :)

Birakin boyle bos seyleri. Hepimiz olecegiz. Ve zamanda yolculuk gerceklesmeyecek.

Tabii benimki de sadece bir yorum :) Fazla da ciddiye almayin. 10 $ nedir ki yatirin gitsin. Ama ya unuturlarsa...  8O  değil mi yani!

z

Miraç gecesi nasıl bir olay oldu?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Erol YILMAZ

Bu soru bana geliyor heralde ama nereye varmak istediginizi anlayamadim.

Miraç hadisesi Kuran'da açıklanıyor.
"Âyetlerimizden bir kısmını ona göstermek için kulunu bir gece Mescid-i Haram'dan alıp çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksâ'ya seyahat ettiren Allah, her türlü noksandan münezzehtir. Şüphesiz ki O her şeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla görendir." (İsra Suresi, 1)

daha sonra Peygamberimiz Mescid-i Aksa'dan Sidre-i Munteha'ya yukselir Cenneti gorur.  Ve ayrintilari var. Net'te bu konu ayrintili bicimde anlatilmis.
Ve kesin olarak Mirac hadisesi gercektir, Kuran'da gun gibi aciklanmistir.

Erol YILMAZ

"Zamanda yolculuk gerceklesmeyecek" kismina takildin heralde.
Burada cok onemli bir husus var yalniz. OLdun diyelim. Adamlar kaydedecekler bu tarihi. 200 yil sonra aleti bulunca da geri gelip seni alacaklar ve sonsuz dunya hayati gibi bir mantikla hareket ediliyor.

Peygamberimizin Miraciyla baglanti kurmak mumkun değil.
Mirac zaten harikulade bir durum, bir MUCIZE.

Bi de isin Ticari boyutu var. 1 Milyon kisi buna inansa 10 Milyon$ yapar.

z

Yok o gece ne olduğunu doğrudan sana sormamıştım.

Kur'an da söylenenler bir bir gerçekleşiyor. O halde mucize dediğimiz olay (günümüz şartlarında açıklayamadığımız olaylara mucize diyoruz) da bir gün gerçekleşebilir. Zira olay dünya üzerinde bizzat Allah'ın kurallarıyla gerçekleşmiştir.

Ben digitech'e çok daha fazlasını kaptırdım ama o adamlara 10$ kaptırmam.

Alıntı YapŞüphesiz ki O her şeyi hakkıyla işiten, herşeyi hakkıyla görendir." (İsra Suresi, 1)

Aksi mümkün mü?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

kartel

Alıntı yapılan: "kartel"birbirine en yakın zaman dilimi arasından 1 ve 2 rakamının arasından çıkabilecek rakam kadar zaman ortaya çıkabiliyordu

:roll:
mirac da da aynı bu durum kısmen gerçekleşti
"BAŞARININ ORANI" Konuya Ayrılmış  "ZAMAN" "BİLGİ" "AZİM" ve "İMKAN" Kavramlarının "ETKİSİ" ile orantılıdır.

kartel

çetin bal avcılık yapıyo daha önce iletişim kurmuştum kendisiyle pek tekin biri değil ve paran yoksa sende yoksun diyenlerden yani iddiaları pek geçerli sayılmaz

Lütfi AYYILDIZ

"İnsan aklın sınırlarını zorlamadıkça hiçbir şeye ulaşamaz."

Albert Einstein