Config ayarları Sorunları

Başlatan EMG81, 07 Nisan 2011, 02:50:33

EMG81

Ben izniniz ile birşey sormak istiyorum.

Şimdi yapacağım işin cinsi, ne yaptığı, ne kullandığım, nerede kullanacağım vs kriterlere göre gerek asm gerek basic gerekte c ile çalışıyorum.
Programlayıcı olarak orjinal ICD 2 kullanıyorum. Mplab ile çalıştığımda programı direk pic e yüklüyor, Farklı diller ile hex elde ettiğimde ise yine Mplab üzerinden programı pic e yüklüyorum.

Mplab için sıkıntım yok fakat;
Eskiden PBP de @ ile fuse tanımlaramalarımı yaptığımda Mplab ile açtığım hex dosyasının ICD2 configrasyon ayarları PBP de ne demişsem o oluyor beni extradan ayar yapmak zorunda bırakmıyordu.
64 bit pc ve Proton a geçince işler biraz karıştı.

Şimdi bazı picler için (Örneğin 16f628A) ;

Config_Start
'....
'....
Config_End

Tanımladığımda ICD 2 nin konfigrasyon ayarları bu noktalarda seçtiklerim olurken şuan kullandığım PIC18f6410 da aynı sonucu vermiyor. Aynı şekilde durum PIC18f452 içinde geçerli.
452 için Şu ayarları buldum. Bunlar ICD 2 nin config ayarlarına hükmedebilmekte.

@CONFIG_REQ
@__CONFIG Config1H, OSCS_ON_1 & HSPLL_OSC_1       
@__CONFIG Config2L, BOR_OFF_2 & BORV_20_2 & PWRT_OFF_2
@__CONFIG Config2H, WDT_OFF_2 & WDTPS_128_2
@__CONFIG Config3H, CCP2MX_ON_3
@__CONFIG Config4L, STVR_OFF_4 & LVP_OFF_4 & DEBUG_OFF_4

Şimdi sorularım şunlar;

-- Yukarıdaki 452 için Programlayıcının fuse larına hükmedebilen Config ayarları neye göre nasıl yazılıyor?
-- Bu Config_Start ve Config_End komutları bence daha görsel ve daha analaşılır. Bu komutların programlayıcıma hükmemetmesinin sebebi nedir? Siz protonda bu Config işlerini nasıl ne şekilde hallediyorsunuz ?

Not: Config_Start, Config_End ve içerisinde fuse ayarları programın en başındadır.