aduc 7026 başlangıç

Başlatan skara1214, 02 Mayıs 2011, 15:30:13

CLR

Alıntı yapılan: skara1214 - 05 Mayıs 2011, 10:17:58
cevabınız için teşekkür ederim. fakat startup.s dosyasını aduc702x.s olarak kendisi oluşturuyor ben ona birşey yapmıyorum.Bu kodda direk keilın kendi sitesindeki örnek hiç dokunmadım acaba derleme yapacakmı diye denedim .extern volatile v.b olmayan bomboş sadece main olan koddada  aynı problemi veriyor.Ben problemin elimdeki keil versiyonuyla alakalı olabileceğini düşünüyorum yada vista ve kaspersky antivirüsten birisinden kaynaklanabilir.sizce bunlar etkilermi?

Eksik dosya yok diyorsan, keil'de aduc serisinde 2-3 yıl önce startup.s sorunu vardı belki senin startup dosyası hatalı olabilir. Bende düzeltilmiş hali vardı, bulursam rapide yüklerim , ama söz veremem (dediğim gibi 2-3 yıl öncenin header file), internetten araştırırsan bulursun zaten. Veya yeni keil versiyonlarında öyle bir sorun olmayabilir.
Knowledge and Experience are Power

skara1214

hex dosyası oluşturmayı Iar workbenchle hallettim şimdi sadece geriye hex dosyasını atmak kaldı bunu nasıl yapabilirim.Flash magici indirdim ama orada aduc 7026 yok.Tam olarak ne yapmam gerekli elimdeki aduc p26 deneme kartı.Üzerinde bir uart kablosu ve usb girişi var.Nasıl programlayabilirim?gerçekten bu konu hakkında hiç fikrim yok.pic te kendi programlama kartı vardı bunda nasıl programlamalıyım?
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

skara1214

hex dosyasını nasıl atacağım dısında bir problemim kalmadı Iar workbenchde oluşturdum hexi ne yapmalıyım?

CLR

Alıntı yapılan: skara1214 - 05 Mayıs 2011, 23:46:17
hex dosyası oluşturmayı Iar workbenchle hallettim şimdi sadece geriye hex dosyasını atmak kaldı bunu nasıl yapabilirim.Flash magici indirdim ama orada aduc 7026 yok.Tam olarak ne yapmam gerekli elimdeki aduc p26 deneme kartı.Üzerinde bir uart kablosu ve usb girişi var.Nasıl programlayabilirim?gerçekten bu konu hakkında hiç fikrim yok.pic te kendi programlama kartı vardı bunda nasıl programlamalıyım?

Üstüne alınma ama genel olarak şunu söylemek istiyorum:

İnsan önce kullandığı işlemcinin sitesine bakar sonra googleda araştırır sonra bulamazsa veya anlayamazsa sorar ama yeni nesil hep hazırcı maalesef.

uarttan programlanıyor, analog device'ın sitesinde var, armlar zaten gömülü bootloder içerir

http://www.analog.com/static/imported-files/eval_boards/ARMWSD.zip

skara1214

Yok direk bana konuşmuşsunuz ve haklısınız ama bazı şeyleri  yapabilmek için belli bir eşik değerini aşmak lazım.Yani böyle birşeyi nerde bulabileceğini bilmek lazım.Bu arm işlemcinin datasheetini okumaya başlayınca aslında programlamayı pek bilmediğimi anladım.Yardımınız için çok teşekkür ederim.

skara1214

verdiğiniz programı denedim.Fakat hex dosyasını atamadım bir türlü sürekli received.waiting for correct Id string diyor.Yani cihazı tanımıyor heralde.Bazı cihazlarda oldugu gibi böyle reset tuşuna basılı tutmak  falan mı gerekli acaba?

CLR

Alıntı yapılan: skara1214 - 12 Mayıs 2011, 23:24:06
verdiğiniz programı denedim.Fakat hex dosyasını atamadım bir türlü sürekli received.waiting for correct Id string diyor.Yani cihazı tanımıyor heralde.Bazı cihazlarda oldugu gibi böyle reset tuşuna basılı tutmak  falan mı gerekli acaba?

Merhaba,

Arm tabanlı işlemcilerde boot pinleri olur, programlama ve çalışma için bu boot pinlerinin lojik seviyeleri farklıdır, sisteme ilk enerji verdiğinde boot pinlerinin durumuna göre işlemci ya programlama konumuna yada normal çalışma moduna girer.

Programlama için bu konfigürasyonu seçen donanım üzerinde boot butonu olur veya elektronik devre ile otomatik seçilir. Aslında PC'de ki program, programlama yapacağım gibi bir puls gönderir vs. sonra ID check yapar ve programlar.

Böyle bir sorun var gibi görünüyor.

skara1214

microchipin sitesinden programlama moduna girmesi için buton konfigürasyonu buldum yapıyorum ama olmuyor.yani jyag bağlantı kablosunda birşey olabilir diye düsünüyorum.çünkü elimde iki tane aduc p 7026 var,ikisinide tanımıyor.

skara1214

problem yüksen olasılıkla elimdeki jtag kablodan kaynaklanıyor.kablonun çalışıp çalışmadığını nasıl test edebilirim.Yada bu kablonun yerine kullanabileceğim herhangi birşey varmı?kablonun 0'ı 50 tl gidip illa almam mı gerekli 0 bir kablo?