Kullandiginiz Arm Cortex M3 cipi yada kiti hakkinda anket

Başlatan bunalmis, 19 Mayıs 2011, 02:40:52

Burak B

***** i tavsiye ederim ederim. Kullanıyorum memnunum.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

gcakici

*** nedir neyi tavsiye ediyorsunuz bişey görünmüyor benim bilgisayarımda mı sıkıntı var?

Burak B

Sizde bir sıkıntı yok. Mod arkadaşlar yazacağım kelimeyi filitre ile engelledikleri için bende onun yerine kendim 5 yıldız (*****) koyuyorum. Bence 4 değil 5 yıldız kalitede oldukları için.
Tavsiye ettiğim modeller EX33DS ve EXLPC100' dür. Yanına birde JTAG kullanırsınız. Tadından yenmez.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

cinque

bu kitlerde program atabilmek için hep rs232 var usb dönüştürücüler çalışıyor mu program kopyalabilmek için?

f_machine

usb seri dönüştürücülerle flashmagic programı ile program atabilirsin arm'lara.

cinque

explpc100 ler de portlar çift sıralı. Bu breadboardda sıkıntı oluşturur heralde. Explpc100-2 ler daha uygun sanırım

yamak

Şu an texas ın DM-lm3s9b96 kiti ile çalışıyorum bence çok hoş. Stellaris ware ı kurunca içinde bir çok kütüphane ve bir çok örnek var.Üzerindeki touch screen lcd ile ilgili hazırladıkları kütüphane mükemmel bence.

fatihkuzucu

Yamak çipin üzerindeki logo ti mı, luminarymi, bakıp soylermisin?
Exp.Kits http://tinyurl.com/3qhs8pm   Küçük adamların, küçük fikirleri... Büyük adamların, büyük hayalleri...

yamak

Alıntı YapYamak çipin üzerindeki logo ti mı, luminarymi, bakıp soylermisin?
TI

ct

Lpc 1114 ücretsiz gelen kit var elimde. Örnek kodları attım. FreeRtos kuruluyor kendi örneği ile kolayca. FreeRtos çok da karmaşık durmuyor aslında şu task (thread) mantığını c'de çözmem gerekiyor sadece gibi geldi bana.

Kartın videosu şurada:

http://www.youtube.com/watch?v=JSgaTztP8ek

Soru 1-) Sahip oldugunuz karta program yazmakta zorlaniyormusunuz?
Soru 2-) Karti alip bir kenara mi attiniz?
Soru 3-)Karta program yazarken hangi dili kullaniyorsunuz?

c1- PIC gibi değil daha karmaşık duruyor ama arm tecrübem olmadığından zorlanıyorum sanırım.
c2- Hayır atmadım ama lehim yapmayı sevmediğimden pek de bana uygun bir kart değil. Ethernet modülü üzerinde olsaydı keşke.
c3- C ile LPCxpresso kullanılıyor. Eclipse tabanlı olduğundan javacılar için güzel gelecektir :)