Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Gitti LPCxpressolar

Başlatan Erhan YILMAZ, 03 Temmuz 2011, 03:18:12

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 04 Temmuz 2011, 20:23:17
hocam birak bu arm marmi ya dandik bu arm ya PIC e devam ya da gel sende benim gibi fpga ya takil iyice kafayi ye :)

Lpcxpressolar hurdaya çıkınca bırakırım dedim. Bu sefer de Texas'ın cortex kiti var onu aldım elime oda yanarsa artık bırakırım :)

teknikelektronikci

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

computerboy

Merhaba, seri bağlantı üzerinden denedinizmi hocam ?

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: computerboy - 05 Temmuz 2011, 08:17:30
Merhaba, seri bağlantı üzerinden denedinizmi hocam ?

Hocam seri bağlantıdan kastınız nedir? Lpcxpresso kartı incelediyseniz fazla bi şey yapmaya imkan veren bi kart değil.

Burak B

Bir Jlink ile dene. LPC1114 ler boundary scan desteklemiyormuş ona istinaden JTAG üzerinden olabilir demiştim. Sen yinede bir Jlink ile Jflash üzerinden denemeler yap bakalım chipi görebilirsen silersin.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: ByteMaster - 05 Temmuz 2011, 10:03:58
Bir Jlink ile dene. LPC1114 ler boundary scan desteklemiyormuş ona istinaden JTAG üzerinden olabilir demiştim. Sen yinede bir Jlink ile Jflash üzerinden denemeler yap bakalım chipi görebilirsen silersin.

Hocam elimde herhangi bi programlayıcı yok. Lpcxpresso üzerinde kendi programlayıcısı vardı. Jlink dediğiniz bilgisayar yazılımı mı? Yazılımsal olarak bişeyler yapılabilecek ise yaparım. Ama 2 tane kit için herhangibir bi donanım alamam.

computerboy

ISP protundan hocam flashmagic programı ile denedinizmi eger donanım yoksa max232li bi devre tasarlayıp isp portunu kullanabilirsiiniz.

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: computerboy - 05 Temmuz 2011, 12:34:29
ISP protundan hocam flashmagic programı ile denedinizmi eger donanım yoksa max232li bi devre tasarlayıp isp portunu kullanabilirsiiniz.

Şimdi bakınca gördüm lpc1114te dahili bootloader varmış. Onu denemekte fayda var. Hocam devre şeması v.s. bi bağlantı verebilir misiniz? Kısaca işlemin nasıl yapılacağından bahseder misiniz?

computerboy

Hocam rs232 sinyalini ttl seviyesine indirip isp pinlerine bağlayınız. ayrıca işlemcinin isp moduna girmesi için isp mod pini high olmalı. bunları yaptıktan sonra flash magic programı ile bağlantı kurup frimware yükleyebilirsiniz.

Şema :http://alectronics.blogspot.com/2011/05/adapter-usb-to-serial-rs232-schematic.html
Şema: http://electricly.com/rs-232-with-max232-schematic-diagram/

max232 devre elinde var ama içlemci isp moda girmiyorsa max232 3.3 v ile beslemeyi dene. ayrıca ft232 li devreyi yapmanı tavsiye ederim.

fatihinanc

Kainat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz.  (Galileo Galilei)

Erhan YILMAZ

İlginiz için teşekkürler en kısa zamanda deneyeceğim.

My75

Buna benzer saçmalıklar avr ve atmega dada var,sigorta ayarlarında yanlışlıkla harici clock seç veya reset pinini iptal et ondan sonra işin yoksa uğraş.Bir clock kaynağın yada yüksek voltaj prgramlayıcı yoksa uğraş dur.Bende bir ara Atiny2313 pert ettim,reset ucunu normal port gibi kullanmak için kapattım,dahada program atamadım.. ;D
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

Tagli

PIC'te de oluyor böyle şeyler. Gerçi programlamadan önce genelde uyarı veriyor "Bak kötü şeyler olabilir, benden söylemesi..." diye.
Gökçe Tağlıoğlu

My75

Bu pic aslında kürkçü dükkanı,o kadar başka işlemcilerle uğraştım Pic'den daha üstün olmalarına karşın bu pic yinede bağımlılık yapıyor..
Tomurcuk için çaba göstermeyen dal,odun kalmaya mahkumdur...

satilla

Alıntı yapılan: My75 - 06 Temmuz 2011, 17:56:19
Bu pic aslında kürkçü dükkanı,o kadar başka işlemcilerle uğraştım Pic'den daha üstün olmalarına karşın bu pic yinede bağımlılık yapıyor..

ben çok defa 16f628a'ya 12v verdim ama yanmadan kurtardım
nedense bana yüksek voltajda bile sorun ckarmayacagı hissini uyandırıyor ve çok pratik geliyorlar
en büyük sevgi kaynağıda portlara bit düzeyinde ulaşabilme imkanı bu herkesin tercih nedeni zaten ;)

konuda nerden nereye geldi :D