ihtiyac halinde kesmeyi acma-kapama

Başlatan Mucit23, 24 Temmuz 2011, 19:38:18

t2

Benim deneme imkanım yok.
kesme içine hiç kod yazmadan deneyelim.
sadece flag sıfırlansın
fakat kesme yine çalışsın.
bu şekilde de sorun çıkıyor mu?

eğer çıkmıyorsa muhtemelen kesmede kullanılan değişkenler bu soruna yol açmış olabilir. adım adım deneyerek sorunlu kısım bulunabilir. Mantıklı açıklaması olmasa da yine sorun çıkabilir. Sadece sorun çıkan yeri bulup kaldırmak, etrafını dolanmak gerek.

Mucit23

Anladım hocam. Bu dediklerinizin hepsini akşam deniyeceğim. Gerçektende çok anlamsız bir sorun. Mantıklı bir açıklama bulamıyorum.

Mucit23

Merhabalar T2 hocam
Hocam dediklerinizin hepsini uyguladım. Teker teker uyguladım. Faklı yöntemler denedim ama sonuç değişmiyor. Acaba protonla alakalı birşey olabilirmi. Anlamıyorum birtürlü. Aslında yukarıdaki örnekte kesmeye ihtiyacım yok. Zaten gerçekte bu kısımlarda kesmeyi kapatıyorum.
En çok burada kendini belli ediyor. Ana dönbgüde bu kadar olmasada az da olsa yapıyor.
Başka önerisi olan arkadaşlar varsa her türlü önerilere açığım.

Mucit23

Arkadaşlar merak ediyorum sadece bendemi böyle bir sorun oluyor diye. Sizden ricam deneme şansı olan arkadaşlar programı derleyip denerlerse sevinirim. Birde ben hardware interrupt yerine normal interrupt kullanmayı denediğimde sonuç dahada kötüleşti.
Bu sorunu basit bir yöntem ile kendi çapımda çözdüm. Şöyleki ekrana verilerin gönderildiği bölümü tek bir alt program haline getirip. Bu alt programa gidildiğinde kesmeyi kapatıp çıkarkten tekrar açıyorum. Bu şekilde görüntü bozulmadı. Ama nekadar sağlıklı bilmiyorum. Program çalıştığı sürece devamlı kesme açılıp kapanacak. İlerde bir sorun yaratırmı bilmiyorum. Biraz endişeliyim bu konuda.