Logic analyzer kargo içinde 20$ geldi ve mükemmel çalışıyor.

Başlatan gambit1244, 22 Ağustos 2011, 13:33:34

gambit1244

arkadaslar ben china air post ile getirttim ve 8 günde geldi sizinki honk kong diyemi böyle uzadı kimseden gelen yokmu  :S

birde türkiyeye giriş yapmadan ptt de tracking number ile iz süremiyorsunuz
ama honkkong post ta çıkması lazım
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

JKramer

Hongkong Post biraz yavaş güncelliyor sitesini. Bir de ekimin ilk haftası Çin'de tatilmiş, siparişler belki gecikebilir.

GreeN

Alıntı yapılan: OG - 27 Eylül 2011, 16:47:23
.....
http://www.aliexpress.com/product-fm/424724271-Free-Shipping-2-in-1-Aluminum-case-SALEAE-USBEE-AX-PRO-clone-logic-analyzer-Oscilloscope-wholesalers.html
.....

Hocam yukarıdaki ürün geldiğinde bir değerlendirme yaparmısınız. Oscilloscope olarakta kullanılabiliyor sanırım  , USBEE-AX-PRO bir başka clone incelerken 3Mhz osilaskop yazmışlar. Umarım tez zamanda gelir.
Terörü Lanetliyoruz.

gambit1244

eğer osilaskop olarak kullanılabiliyorsa 17 dolarlık farkı telafi eder fakat saleae nin programı müthiş
ayrıca önceden demiştim 8 kanal pwm output olarak kullanılabiliyor herk kanal farklı frekans ta ve farklı genlik boyunda
[email]tufan_ozbek@hotmail.com[/email] Yesterday is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift aslında bütün mesele bu.

OG

Şimdi ikincisinin maili geldi, gönderilmiş ama aynı tracking numarası vermişler. Bir saçmalık var bu işte. 2 gün önce birisini gönderdik diyorlar, takip no şu diyorlar,  webden bakıyorum, birisi gönderilmiş görünüyor, diğeri bekliyor. Az önce de yeni bir email geliyor diğerini gönderdik diyorlar. Aynı takip no. Tabi kargo firmasında yine görünmüyor.

@Green, gelirde çalıştırırsam elbette.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gambit1244

ilginç hocam :( umarım bi yanlışlık olmaz..
belki ikisini aynı pakette vermişlerdir
2. ürünün kargo verilişini geç yazmışlardır siteye

Elektroemre

Selamlar,

Dün itibariyle ürün elime geçti. Ancak henüz deneme fırsatı bulamadım. Ürün resimde göründüğünden çok çok daha küçük.

@OG, tracking noyla sorgulamayı kafaya takmayın. Çok geç işliyorlar siteye. Hong kong dan 3 farklı satıcıdan ürün getritim verdikleri tracking numarası hep 3-5 gün sonra aktif oldu. 3 üründen 2'si şuan elimde, biride bugün dağıtıma çıkacak kısmetse :)
Akşam deneyip sonuçları yazarım.

Erhan YILMAZ

OG hocam diğer ürün elinize ulaşınca kalitesi hakkında bilgi verir misiniz? Bende 20 dolarlıktan almayı düşünüyodum fakat sizin aldığınızı görünce o da hoşuma gitti. Klon bi ürünmüş galiba osilaskop özelliği de varmış?

muhittin_kaplan

zabun92

Türkiye'ye giriş yaptı :)

Barkod No   :   ******62293HK   Detay   :   
Kabul Yeri   :      Ücret   :   0.00 TL.
Varış Yeri   :      Değer Ücreti   :   0.00 TL.
Kabul Tarihi   :   00/00/0000   Ödeme Şartı   :   0.00 TL.
Ağırlık   :   null Gr.   Ödeme Tipi   :   
Gönderen   :      Alıcı   :   
Ek Hizmet   :   
SN   İŞLEM / YER   
BİLGİ GİRİŞ TARİHİ
1.
Torbaya Eklendi - İSTANBUL(AVR)(İST.ULUSLAR   
29/09/2011 11:14:14

elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

gambit1244

zabun92

aynı sitede rc servoda satılıyor

http://www.aliexpress.com/product-gs/321326491-1pcs-Rc-Mini-Micro-9g-Servo-SG90-for-RC-250-450-Helicopter-Airplane-Car-Boat-wholesalers.html?ws_ta_src=tl&ws_ta_type=2&ws_ta_name=2&ws_ta_content=rc%20servo&ws_ta_click_type=product

nasıl sizce

lojik analizörde son durum

DAGITICIYA VERiLEREK DAGITIMA ÇIKARILDI(Handed over to the postmen in order to be delivered) - KAHRAMANMARAŞ 150.YIL   
30/09/2011 11:03:03
elektronik 10'a ayrılır; 01. analog 10. dijital  :))

Elektroemre

Cihazı denem fırsatı buldum sıkıntı çıkarmadan çalıştı. Çok süper. Tektronix logic analizörlü bi skop kullanmıştım.
Ona güzel diyordum. Ama logic analizör söz konusu olunca bu 20$'lık cihazın tektronix kat kat konforlu olduğunu söyleyebiilrim! :)
(Alınan datanın rahatça incelenebilmesi açısından)

Fakat cihazı 16 MHz'den yukarı çalıştıramadım. 24 Mhz'i seçtiğimde daha düşük datarate oranın çalıştırılacak diye uyarı verdi.
Kullandığım bilgisayardanda kaynaklı olabilir. Eski bilgisayardı ve USBsi başka cihazlarda birkaç sorun çıkarmıştı.
Başka bilgisayarda deneyip son  durumu yazarım.

gambit1244

HAYIR oyüzden degil senin inceledigin data için 16mhz sample bile fazla geliyordur oyüzden otomatik aşağı çeker

yani 1 khz lik bi sinyali boşu boşuna sana 24 mhz de izletmez

benimde başıma geldi o

ama yüksek hızlı verileri izleyince 24 mhz e kadar kullanabiliyorsun (500khz 1mhz gibi değerlerde)

Elektroemre

Valla bu bilgi iyi oldu :)
Düzeltiyorum; cihaz herşeyiyle 10 numara artık!