Blog acmak ve blog yonetimi ilgili bazı sorular

Başlatan bunalmis, 05 Eylül 2011, 22:39:47

Seckin ALAN

Ana Sayfada / Veritabanı diye bir bölüm olması gerekiyor veya 3.parti programlar arasında phpmyadmin?
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

z

Anasayfada Servisler başlığı  altında;

Eposta, DNS, Veritabanları, Sertifikalar gibi alt menüler var.

Veritabanlarına girersem;

Yeni veri tabanı ekleyebiliyor yada var olanları silebiliyorum. Başka da bir seçenek sunmuyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Seckin ALAN

Hocam, phpmyadmin programını dışarıdan hostinge yükleyerek yedek alma işlemini yapabilirsiniz.
Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.. Mevlana

z

Daha basit bir yolu yokmu bu işin. Bir haftadır wordpress sitem inanılmaz yavaşladı. Halbuki daha öncesinde böyle bir sorun yoktu.
Wordpressin son versiyonunu kurdum bu kez de serverdeki adı bilmem ne yazılımının versiyonunun yükseltilmesi gerektiği mesajını almaya başladım. Yani sorun bir şekilde hosting firmasını sorunu ama ilgilenmiyorlar.

Siteyi barındıran kişiye durumu aktardım wordpressle ilgilidir diyip kestirdi attı. Halbuki internette yavaşlıkla ilgili daha başka kişilerin de çözüm aradığını ve bunarın hep hosting işi yapan kişiler olduğunu gördüm.

Eğer database'i makinama indirebilirsem Wordpressle ilgili gelişmeleri yakından izleyip serverindeki yazılımları da zamanlıca yapan  bir başka hosting firmasına geçeğim.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Analyzer

Selam,

Wordpress'in kontrol panelini bilmiyorum ancak yeniden derleme vb. gibi bir ifade olabilir mi? Prestashop kullanan web sitemde yeniden derleme seçeneği aktif olduğu için sayfaları veritabanından alıp sıfırdan kendisi oluşturuyordu. Doğal olarak en az 3-4 kat yavaş çalışıyordu.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Seckin ALAN

Alıntı yapılan: z - 07 Şubat 2013, 00:46:20
Daha basit bir yolu yokmu bu işin. Bir haftadır wordpress sitem inanılmaz yavaşladı. Halbuki daha öncesinde böyle bir sorun yoktu.
Wordpressin son versiyonunu kurdum bu kez de serverdeki adı bilmem ne yazılımının versiyonunun yükseltilmesi gerektiği mesajını almaya başladım. Yani sorun bir şekilde hosting firmasını sorunu ama ilgilenmiyorlar.

Siteyi barındıran kişiye durumu aktardım wordpressle ilgilidir diyip kestirdi attı. Halbuki internette yavaşlıkla ilgili daha başka kişilerin de çözüm aradığını ve bunarın hep hosting işi yapan kişiler olduğunu gördüm.

Eğer database'i makinama indirebilirsem Wordpressle ilgili gelişmeleri yakından izleyip serverindeki yazılımları da zamanlıca yapan  bir başka hosting firmasına geçeğim.

Wordpress icerisinde yazilari disari aktar gibi bir secenek var. Oradan mevcut yazilari disari aktarabiliyorsunuz. Yorumlar vs alacaksaniz komple bir yedek almalisiniz ki, bunuda dedigim gibi yaparsiniz  veya daha hafif bir mysql admin ile. Acizane tavsiyem, yeni sunucunuz linux olsun.
Iyi calismalar dilerim.

mesaj birleştirme:: 07 Şubat 2013, 02:40:49

Alıntı yapılan: Analyzer - 07 Şubat 2013, 01:09:47
Selam,

Wordpress'in kontrol panelini bilmiyorum ancak yeniden derleme vb. gibi bir ifade olabilir mi? Prestashop kullanan web sitemde yeniden derleme seçeneği aktif olduğu için sayfaları veritabanından alıp sıfırdan kendisi oluşturuyordu. Doğal olarak en az 3-4 kat yavaş çalışıyordu.

Analyzer
Hocam, derleme islemi bir kere veritabani tarafinda yapilir sonra o derlenen sql ile calisilir. Sizin sitenizin bunu yapmasi a-normal bir durum.  Dediginiz gibi yavaslayacaktir.